Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-01-07 10:05:52

xxescadaxx

Hiszpania jakie ceny

costa del sol tanio czy drogo
?

 

#2 2010-01-07 10:29:55

suariska

Re: Hiszpania jakie ceny

ja to byłam na costa brava... ale ceny myślę, że będą podobne. warto poszukać na miejscu marketu jak nasza biedronka czy tesco. litr wody mineralnej mozna dostać za 80 eurocentów.

 

#3 2010-01-07 13:18:40

olucha74

Re: Hiszpania jakie ceny

Costa del sol i costa brava to najdroższe bo najbardziej popularne regiony Hiszpani8i, polecam jechac na costa blanca-połowa cen, wynając autko i tak zwiedzić Hiszpanię smile

 

#4 2010-01-13 16:38:35

mlody_nomad

Re: Hiszpania jakie ceny

I ja polecam bardziej Costa Blanca. Nie ma takiego tłoku - rejon mniej popularny i żadziej odwiedzany przez turystów no i przez to znacznie tańszy. Dolecieć można za bardzo nieduże pieniądze. Do Alicante można polecieć już za 35 zł (wylot z Gdańska) nie wiem do końca jak jest z wynajęciem samochody w Hiszpanii - ale wiem,  że trzeba uważać, bo hiszpański styl jazdy wymaga ogromnej uwagi, w szczególności dla obywateli innych krajów...

 

#5 2010-01-19 20:17:11

johann457

Re: Hiszpania jakie ceny

Mam doswiadczenie jesli chodzi o wyjazdy wlasnym samochodem do Hiszpanii.Rezerwacje domkow letniskowych
na Costa Dourada(ok.120-130 km na poludnie od Barcelony),w miejscowosciach takich jak Miani Platja,Cambrilis
poprzez Biuro Turystyczne Interhome.Oczywiscie w moim przypadku oprocz pobytu i zwiedzania calego regionu
nadmorskiego Katalonii wchodzi jeszcze w rachube obligatoryjne lapanie ryb w Ebro.Jako dobrze znajacy ten kraj
turysta odrazu przestrzegam i apeluje aby byc czujnym przed kradziezami:na parkingach,w domach handlowych,
i wogole w tloku.Nie podrozowac w pojedynke!.W Niemczech w listopadzie 6 najwiekszych bankow wymienialo
karty kredytowe od ok.150 tysiecy swoich klientow ktorzy w 2009 roku podrozowali po tym kraju gdyz ich dane
identyfikacyjne (PIN)zostaly w bankach w Hiszpanii "zlamane"przez mafie.P?owodzenia.

 

#6 2010-01-22 21:50:01

suariska

Re: Hiszpania jakie ceny

wybieram się w kwietniu do Alicante i szukam taniego połączenia do Madrytu. pociagi wychodzą drogo, autobusów jeszcze nie sprawdzałam. a pozostaje jeszcze autostop smile jakies rady?

 

#7 2010-01-23 11:23:41

johann457

Re: Hiszpania jakie ceny

Czytam w jednym z powyzszych komentarzy;podrozowanie po Hiszpanii samochodem jest uciazliwe.Jedynie co
musze potwierdzic,ze w godzinach "szczytu" jazda samochodem w duzych aglomeracjach miejskich jak np.Bar-
celona,czy na drogach lokalnych w miejscowosciach turystycznych jest niezbyt przyjemna.Drogi lokalne w miej-
scowosciach nadmorskich sa zatloczone przez transport TIR-ow,ktore w ten sposob unikaja oplat za autostrade.
Obecnie budowane sa rownolegle do autostrad drogi szybkiego ruchu bez oplat,taka droga z Tarragony do Wa-
lencji jest juz prawie gotowa.Sa w miejscowosciach inne rozwiazania co sie tych skretu"w lewo";najczesciej spo-
tyka sie podziemne przejazdy jak i rowniez ronda.Co sie tyczy taniego podrozowania uwazam jesli zna sie jezyk
hiszpanski to nie powinno byc zadnych problemow.??

 

#8 2010-03-15 16:01:22

rasva

Re: Hiszpania jakie ceny

Muszę się zgodzić, że podróżowanie samochodem po hiszpanii nie jest wcale takie złe. Byłam z chłopakiem w Barcelonie, pojechaliśmy właśnie samochodem. I muszę powiedzieć, że dość przyjemnie nam minęła podróż. Może faktycznie w większych miastach jest problem, gdzie jest dużo samochodów, a wiadomo, jaki temperament mają Hiszpanie, to czasem były stresujące sytuacje. Ale poza miastem... drogi szerokie, równe, dobrze oznakowane.

Co do autostopu, słyszałam, że Hiszpania nie jest dobrym miejscem do podróżowania w ten sposób. Po pierwsze ludzie niechętnie biorą kogoś na stopa, po drugie podobno jest to zakazane:)

 

#9 2010-05-14 19:30:24

Ibermaxx

Re: Hiszpania jakie ceny

Dla wyjeżdzających do Hiszpanii !
Ceny w Hiszpanii są praktycznie te same co w Polsce. W tej chwili (maj 2010) benzyna jest tańsza niż w Polsce na stacjach benzynowych. Ceny w supermarkecie porównywalne. Droższe może być wyjście do restauracji czy nocnego klubu...dużo rzeczy jest tańszych niż w Polsce, również tych spożywczych. Więcej informacji zapraszam na nasze strony internetowe http://www.hiszpania-apartamenty.pl/pl/informacje_praktyczne_hiszpania sukcesywnie rozbudowywujemy nasz wirtualny przewodnik po Hiszpanii, ale już możecie tam znaleźć wiele przydatnych i aktualnych informacji, również tych związanych z noclegami na południu Hiszpanii. Pozdrawiam serdecznie.

 

#10 2010-08-19 10:23:34

travelowa

Re: Hiszpania jakie ceny

Oj, nie zgodziłabym się z moim poprzednikiem, że ceny są takie same... mieszkałam kilka miesięcy w Andaluzji i bynajmniej nie wydawałam tyle samo co w Polsce... benzyna faktycznie może i kosztuje porównywalnie, niektóre produkty żywieniowe także są w podobnych cenach, ale tańsze, to chyba tylko i wyłącznie mariscos, czyli owoce morza tongue
co do samochodu, to na tydzień średnie autko w dość taniej wypożyczalni z pełnym ubezpieczeniem (tylko takie w Espanii! jak już pisali moi poprzednicy południowcy jeżdżą szalenie! a po co przysparzać sobie dodatkowego stresu...) to koszt ok. 250 euro.
Autostop = ile ludzi, tyle opinii wink ja sama troszkę jeździłam stopem, nie było wcale tak źle. A ad. tego czy zakazane czy nie, to cóż... obowiązują tam trochę inne zasady co do egzekwowania zakazów: podobnie zakazane jest picie alkoholu w miejscach publicznych, a wszyscy wiedzą gdzie odbywają się regularne botellony (spotkania przy piwku/winku na świeżym powietrzu) w każdym w sumie mieście... wink

pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Ostatnio edytowany przez travelowa (2010-08-24 10:56:59)

 

#11 2011-08-24 10:07:36

Alicja

Re: Hiszpania jakie ceny

Ceny w euro w marketach w miejscowości turystycznej (Marina d`Or), sierpień 2011:

6 jajek - 0,69
pomidory - 0,50/kg
cytryny - 0,90/kg
mleko - 0,79/litr
kakao Nesquik 480 g - 2,50
woda 6 litrów - 0,63
lody rożki, 6 szt. - 1,50
wino Sangria 0,75l - 0,79
ogórki - 0,79/kg
nektarynki - 0,90/kg
pizza z lodówki, 405 g - 2,35
pizza z lodówki, 580 g - 2,99
ciastka (jak Hity), 500 g - 0,95
2x czekolada Nestle z migdałami, 300 g - 2,49
oliwki, ok. 600 g bez zalewy - 1,49
puszka piwa, 0,33 litra - 0,59
chleb, 800 g - 1,30
Pepsi - 1,09
cebula - 0,90/kg
chipsy najtańsze, 160 g - 0,60
kalmary, 3 puszki - 1,50

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh