Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-05-11 10:36:01

thegriasia

Riwiera Olimpijska

Jak się wam podoba Grecja północna. Wasze wspomnienia...

 

#2 2010-05-20 21:05:02

katerina

Re: Riwiera Olimpijska

Czystosc plaz Riwiery Olimpijskiej nie jest juz taka jak kilka lat temu,wiec zdecydowanie lepiej wybrac sie na jakas grecka wyspe albo na Chalkidiki.Ceny zblizone,a wrazenia bez porownania szczegolnie jesli chodzi o plaze i wode itp.

 

#3 2010-05-23 17:56:45

Michasia_Bogus

Re: Riwiera Olimpijska

Hej! Riwiera Olimpijska z pewnością  jest już mocno zatłoczona przez turystów,woda  nie jest taka czysta...ale są piękne miejsca na końcu Olimpijskiej,a właściwie to już RiwieraTesalska /region Tesali /Gdzie kończy się masyw Olimpu,rozpoczyna się masyw Ossa(1978 m n.p.m.) ok130-140km od Salonik,odziela je wspaniała dolina Tembi(przystanek w drodze na Meteory).Wybrzeże Tesalii rozpoczyna się od rzeki Pinios,pierwszą miejscowością jest Stomio.Wyjątkowy krajobraz miejscowości,w której góry Ossa spotykają się z morzem,krystalicznie czyste morze,malownicze zatoczki czynią to miejsce niezwykle urokliwe.Do niedawna bardzo senna wioska rybacka,dzisiaj małe miasteczko,parę pensjonatów,kilka małych hoteli i maleńkich tawern rodzinnych,sklepiki...najważniejsze wielka cisza i spokój .Kolejne maleńkie miejscowości to Kokino Nero,Kutsupia,Velika.Polecamy biuro ''Tęcza'' z Bielska B.,minusem jest dojazd autokarem,plusem małe ceny,od ok.500,-wzwyż;)Dobre miejsce na wypady do Aten,Meteory,Skiathos czy Olimp!!!Pozdrawiamy i zapraszamy do galerii Stomio 2006!

 

#4 2010-08-21 22:25:28

annamika5

Re: Riwiera Olimpijska

Byłam w Paralii. W tym roku z powodu kryzysu prawie sami Polacy, bo to odważni turyści i kryzysy im niestraszne. Było bardzo przyjemnie, zwłaszcza że upały nie doskwierały, nawet w Atenach było 28 stopni. Morze nie tak czyste jak np. w Chorwacji, ale w nieporównanie lepszym stanie niż nasz Bałtyk w Zatoce. Plaza piaszczysta, wzdłuż głównej ulicy intensywne życie nocne, ale nieco dalej spokój. Wiele ciekawych miejsc do zwiedzania w pobliżu. Gorąco polecam rejs na wyspę Skiatos - przepiękne wrażenia. Pewnie Chalkidiki piękniejsze, ale niestety nie miałam okazji zobaczyć.

 

#5 2010-08-23 08:37:06

piea

Re: Riwiera Olimpijska

mnie się riwiera olimpijska nie podobała!
Może dlatego,że widziałam ciut więcej Grecji (1 objazdówka klasyczna(+Paralia) , 2 Peloponez, 3 Chalkidiki, 4 Kreta, 5 Santorini) , ale oczywiście tez ma swój urok. Jeśli ktoś jedzie do Grecji pierwszy raz, to może mu się podobać, ale jak ktos zna inne zakatki Grecji, to może się rozczarować....

 

#6 2011-03-15 19:55:20

Lucy

Re: Riwiera Olimpijska

Witam,
odświeżam temat smile
W tym roku zamierzam wybrać się właśnie na Riwierę. Znalazłam bardzo ciekawą wycieczkę z Rainbow Tours, w hotelu jest również ich Figloklub, więc mój maluch będzie przez trochę czasu miał zorganizowaną rozrywkę, co jest dla mnie dosyć ważne. Jednak po przeczytaniu tych komentarzy, zaczęłam się wahać. Czy uważacie, że nie jest to dobre miejsce na tygodniowe wczasy?

 

#7 2011-03-16 08:44:33

piea

Re: Riwiera Olimpijska

Hej, Lucy!
Nikt tu nie napisał , że to zły pomysł..... Jadąc z małym dzieckiem, napewno ma się inne priorytety niż jak jedzie się samemu czy ze współmałżonkiem z zamiarem  zwiedzania! ( zresztą jedno nie wyklucza drugiego) .
Wyjazd z dzieciaczkiem  napewno  trochę ogranicza rodziców co do swobody i aktywności zwiedzania na miejscu ( choc nie do końca....) , ale nie każdy jedzie tylko  zwiedzać...., na pewno mozna tam i odpocząć i zobaczyc coś ciekawego ( Saloniki, Meteory, Tembi, Olimp, Skiatos!!!), wg mnie po prostu riwiera olimpijska nie jest az tak malownicza jak inne zakątki Grecji, co nie znaczy że  jest nieciekawa! , bo tez jest!
Jeśli trafia Ci się więc  fajny hotel z Figoklubem w dobrej ofercie- to jedź! może to byc bardzo fajny wyjazd!

 

#8 2011-03-23 10:48:34

deborah83

Re: Riwiera Olimpijska

My się wybieramy na Riwierę z Funclubem. Mamy 4-letnią córeczkę. Chciałam jechać do Paralii, ale nie wiem, czy tam nie będzie zbyt żywiołowo jak na rodzinę z małym dzieckiem? Może lepiej wybrać Olimpic Beach? Bo chyba stamtąd jest niedaleko do Paralii? Można dojść spacerkiem? A Olimpic Beach samo w sobie jest fajnym resortem?

 

#9 2011-03-23 23:49:12

katerina

Re: Riwiera Olimpijska

Zdecydowanie lepiej jechac z malym dzieckiem do Olimpic Beach niz do Paralii,bo jest tam rzeczywiscie spokojniej,a poza tym w centrum miasteczka jest spory plac zabaw oraz rozrywki,greckie tance itp./w sezonie/Do Paralii mozna dojsc spacerkiem okolo 15-20 minut pieknym deptakiem polozonym tuz przy plazy.

 

#10 2011-04-18 12:00:56

deborah83

Re: Riwiera Olimpijska

Dzięki katerina. Zarezerwowaliśmy hotel w Olimpic Beach. smile

 

#11 2011-07-28 09:38:09

aknolinka

Re: Riwiera Olimpijska

Byłam na Riwierze Olimpijskiej w Platamonas, zwiedziłam również Nei Pori i szczerze się cieszę, że mieszkałam w Platamonas. Miejscowość malutka, jednak tętniąca życiem, szczególnie wieczorami. Sporo tawern, sklepów oraz zamek na wzgórzu.  Nei Pori... no cóż... oprócz pięknej plaży nic tam nie ma, kilka sklepików z dużo wyższymi cenami niż w Platamonas (butelka wody mineralnej: Nei Pori 1,3 €, Platamonas 0,30 € - dodaję, że obydwa sklepy nie były przy plaży). Patrząc ogólnie na Riwierę Olimpijska - szczerze polecam! Piękne krajobrazy, turkusowe morze, wilgotne powietrze (dla mnie to zaleta). Jedynym minusem było to, że nie ma wycieczek na Santorini, które strasznie chciałam zobaczyć.

 

#12 2011-07-28 10:53:48

piea

Re: Riwiera Olimpijska

aknolinka, gdyby organizowano rejsy z riwiery olimpijskiej na Santorini - to płynęło by się tam chyba całą dobę! - To jest po prostu za daleko!!!
( Co do cen wody- to w całej Grecji są niesamowicie zróżnicowane!- np: na Zakynthos 6-cio pak 6x1,5 litra za 1,3-1,4 EUR! tj ok 20 centów/ za butelkę 1,5litra!, na santorini za małą butelkę 0,33l płaciłam coś ok 2,5 EUR!!!!
Wszystko zależy od miejsca!!!

 

#13 2013-04-30 09:10:41

ajotka

Re: Riwiera Olimpijska

Dzień dobry,
czy ktoś z Państwa mógłby mi pomóc w sprawie komunikacji miejskiej z Riwiery Olimpijskiej w stronę Aten / Salonik / Meteorów?
Nie chcielibyśmy siedzieć w jednym dołku na plaży, tylko jednak zobaczyć choć kawałek Grecji.

Jeśli ktoś z Państwa był w tym nadmorskim rejonie i mógłby udzielić kilku rad dotyczących przemieszczania się nie tylko wewnątrz regionu Riwiery, ale ciut dalej... Wiem już, że do kwestii rozkładów jazdy podchodzi się tam dość "swobodnie" smile

Z pozdrowieniami

Agnieszka

 

#14 2013-04-30 10:00:37

katerina

Re: Riwiera Olimpijska

Witam!
Autobusy z Riwiery Olimpijskiej do Salonik kursuja z dworca w Katerini.Bilet w jedna strone kosztuje 6,50 euro.Takie autobusy kursuja co pol godziny w dni powszednie,co godzine w swieta.Do Aten koszt autobusu to 35 euro w jedna strone.Mozna jechac tez pociagiem,ale koszt praktycznie taki sam.Podroz do stolicy trwa okolo 5-6 godzin.Najlepiej chyba w tak odlegla podroz wybrac sie z wycieczka,bo wtedy za 60 euro nie trzeba martwic sie o nic.Do Meteorow najlepiej tez wybrac sie na fakultet,bo z Katerini nie kursuja tam autobusy.Trzeba jechac do Salonik.

Ostatnio edytowany przez katerina (2013-04-30 23:52:46)

 

#15 2013-04-30 10:50:26

ajotka

Re: Riwiera Olimpijska

Dziękuję za szybką odpowiedź!
Wycieczki fakultatywne z biurem podróży raczej nie wchodzą w grę. Czy na miejscu są może jakieś lokalne biura oferujące takie wycieczki?

Pozdrawiam

Agnieszka

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh