Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Indie
  •  » Co takiego jest w tych Indiach:)

#1 2008-11-23 17:31:30

marcin1

Co takiego jest w tych Indiach:)

Co powoduje że mnóstwo osób kocha ten kraj i mnóstwo nienawidzi.
Indie - za co je kochamy, a za co nie lubimy?smile Oto jest pytanie

co nas pociąga w tym nisamowitym kraju a co odstrasza...? zachęcam do wymiany zdańsmile
Przyda mi się to przed planowanym wyjazdem - prawdopodobnie w październiku 2009 lub marcu 2010:)

 

#2 2008-11-23 17:34:51

PAVULON

Re: Co takiego jest w tych Indiach:)

indie pociągają jak magnes .odmienność kulturowa, ludzie nie tak przeciętni nam, jak ci co dnia. no i TADŻ MACHAL...

 

#3 2008-11-23 17:38:44

marcin1

Re: Co takiego jest w tych Indiach:)

Pavulon byłeś juz w Indiach? podobało ci się? czy podobnie jak ja masz tę podróż jeszcze na liście do odbycia?

 

#4 2008-11-23 17:40:46

DoRa

Re: Co takiego jest w tych Indiach:)

Ja sie  zachwyciłam Indiami po obejrzeniu Bllywoodzkich filmów - chociaż wiem ze prawdziwe Indie tak nie wyglądaja:)

 

#5 2008-11-23 17:47:45

PAVULON

Re: Co takiego jest w tych Indiach:)

niestety ,albo NA SZCZĘŚĆIE  mam je w planie wzdycham wciąż do TADŻ MACHAL gdziekolwiek go zobaczę ale NA PEWNO  to wyjazd w mojej niedalekiej przyszłośći . szefowie mojej żony byli rok temu. jestem zauroczony. nawet takimi obrazkami jak rytualne palenie zwłok przy GANGESIE a kawałek dalej ktoś "pierze" pranie...

 

#6 2008-11-23 17:48:54

PAVULON

Re: Co takiego jest w tych Indiach:)

dodatkowy bodziec indie "tanieją" z roku na rok!!!

 

#7 2008-11-24 09:05:48

wlatca

Re: Co takiego jest w tych Indiach:)

Oj tak, jak napisał Pavulon, do Indii ciągnie ta "inność" tego kraju jeśli chodzi o kulturę ludzi... Mam nadzieję że uda mi się kiedyś tam wyjechać smile

 

#8 2008-11-24 11:06:05

minifix

Re: Co takiego jest w tych Indiach:)

 

#9 2008-11-24 14:55:42

jogobela

Re: Co takiego jest w tych Indiach:)

a czy jest coś co Wam się nie podobało i co wspominacie najgorzej z podróży do Indii?

 

#10 2009-01-08 16:43:43

minifix

Re: Co takiego jest w tych Indiach:)

 

#11 2009-01-22 10:32:16

Otylia

Re: Co takiego jest w tych Indiach:)

a jak klimat? nie jest męczący?

 

#12 2009-03-11 14:55:40

piea

Re: Co takiego jest w tych Indiach:)

Indie napewno są fascynujące!, te ich przecudne zabytki...., ta kultura i religia....niesamowita architektura.....to wszystko napewno może fascynować! no i ciągnie ta inność...ta egzotyka...., ale...! ale jest to jedno z nielicznych miejsc na Ziemi do których nie wybrałabym się na własne życzenie.
Otóż w ogóle mnie tam nie ciągnie! I nie bardzo potrafię to wyjaśnić!
Wiem, że te wszystkie cuda to tylko jedo oblicze Indii...jedno z wielu - i właśnie ta reszta mnie przeraża! bo niestety cała reszta daleka jest od kanonu podziwiania z zachwytem!
Poza tym ostatnio nie jest tam  bezpiecznie dla turystów (zamachy).
Nie potrafię wytłumaczyć tego zjawiska, ale tak jak jestem absolutnie zafascynowana Azją południowo-wschodnią!,- tak Indie omijam z daleka szerokim łukiem!. I już

 

#13 2013-02-14 20:07:39

uHeliosa2_pl

Re: Co takiego jest w tych Indiach:)

Indie są bardzo specyficznym krajem, który dość trudno zrozumieć. Trzeba wiele czytać o kulturze Indii, aby ocenić tę cywilizację. Indie bywają fascynujące, a także niezwykle denerwujące i wręcz depresyjne. Ale mają swój specyficzny koloryt i niektórzy dają się Indiami zafascynować.

 

#14 2014-07-03 14:04:16

dagma12

Re: Co takiego jest w tych Indiach:)

W Indiach piękne są przede wszystkim zabytki. Okazałe budowle działają na człowieka niczym czary. I nie mam na myśli jedynie najpopularniejszego Tadż Machal, ale również Czerwony Fort czy zespół świątyń w Khajuraho. Do tego niebiańska plaża na Goa ... W Indiach fascynująca jest również cała odmienność kulturowa i jej bogactwo. Zawsze byłam również ciekawa tamtejszej kuchni z unoszącymi się aromatami wszechobecnych przypraw. Szkoda tylko, że przy tej całej świetności tego kraju, są tam również miejsca, które lepiej omijać szerokim łukiem. Mam tu na myśli regiony skrajnej biedy.

 

#15 2014-08-19 09:41:10

L3on

Re: Co takiego jest w tych Indiach:)

Różnice kulturowe w stosunku do naszej są tym, co zarazem przyciąga jak i razi. Fajnie jest poznawać różne kultury, a kultura indyjska jest naprawdę odmienna od europejskiej. I niektóre rzeczy w ich kulturze są urokliwe, a inne całkowicie odrzucające.

 
  • Index
  •  » Indie
  •  » Co takiego jest w tych Indiach:)

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh