Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-05-22 08:33:19

kangur

5 -6 dni w Kambodzy

Myslimy o wyjezdzie na 5-6 dni do Kambodzy w przyszlym roku (w polaczeniu z ladowa czescia Tajlandii lub Laosem). Chcielibysmy spedzic ten czas intensywnie zwiedzajac najciekawsze miejsca tego kraju (swiatynie, rzeka Mekong i inne ciekawostki). Jesli moglibyscie doradzic co ciekawego mozna by zobaczyc w Kambodzy w tak krotkim czasie byloby super. Z gory dzieki za wszelkie informacje i pomysly smile

 

#2 2011-05-22 10:24:24

katerina

Re: 5 -6 dni w Kambodzy

Kangur super plany!Kambodza to oczywiscie Angkor Wat!Jest kilka podrozy travelmaniakow z tego miejsca:
http://www.travelmaniacy.pl/profil,225,podroze,95,kambodza
http://www.travelmaniacy.pl/profil,853,podroze,1581,kambodza

Ostatnio edytowany przez katerina (2011-05-22 10:27:15)

 

#3 2011-05-22 11:51:58

kangur

Re: 5 -6 dni w Kambodzy

Dzieki Kasiu, juz je przeczytalem smile . Pozbieram troche informacji i postaram sie sklecic jakas trase zwiedzania smile Ankor Wat to oczywiscie sztandarowa atrakcja smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2011-05-22 11:52:20)

 

#4 2011-05-22 14:47:52

Maja

Re: 5 -6 dni w Kambodzy

Angkor Wat jest największą i najsłynniejszą świątynią , miejscem które trzeba zobaczyć obowiązkowo, ale Angkor to też cały kompleks świątyń, mniej lub bardziej znanych, ale równie interesujących, pięknych i godnych zwiedzenia. Spośród nich szczególnie polecam Bayon, Ta Som, Banteay Srei (rozkradziona swego czasu przez Francuzów, ale i tak piękna, różni się stylem od pozostałych świątyń), Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla. Zresztą, do której świątyni by się nie trafiło, każda jest piękna:) 

5-6 dni to trochę mało, ale jeśli zdążycie, warto zobaczyć pływające wioski na jeziorze Tonle Sap. To miejsce którego się nie zapomina.

Przy tej ilości czasu darowałabym sobie Phnom Penh, ale jeśli już, warto zobaczyć tam Pałac Królewski oraz Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng, miejsce przerażające, ale dużo uczy i daje większe wyobrażenie o tragedii która dotknęła ten kraj i jego mieszkańców.

Kangur, tak w ogóle to zazdroszczę Ci tego wyjazdu! Kambodża jest niesamowicie ciekawa i ma swój charakterystyczny, niepowtarzalny klimat. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś jeszcze tam wrócićsmile  Tymczasem czekam na relację z Twojej wyprawy!

 

#5 2011-05-23 16:53:59

kangur

Re: 5 -6 dni w Kambodzy

Dzieki Maju smile Jeszcze raz, z przyjemnoscia, obejrzalem Twoje zdjecia i przeczytalem opis podrozy do Kambodzy smile Wiem, ze 5-6 dni to malo. Ja najchetniej pojechalbym do Kambodzy na dwa tygodnie. Ale oprucz zwiedzania chcemy tez troche odpoczac w sprawdzonej Tajlandii albo jechac do Laosu, czy Wietnamu - kazda opcja jest jeszcze mozliwa - zalezy czy uda nam sie namowic cala nasza bande smile Myslimy o zatrzymaniu sie w Siem Reap i zwiedzaniu okolicznych ciekawych miejsc, oczywiscie z Angkor Wat i calym kompleksem swiatyn, wymienionych przez Ciebie, na czele smile  Slyszelismy o wycieczce przed switem do Angkor przez wschodnia brame, od strony dzungli big_smile Z tego co wiem to jezioro Tonle Sap tez jest w okolicy Siem Reap. Mam takie pytanie: jak wyglada sprawa kupowania wycieczek do swiatyn, wiosek na Tonle Sap, itp? Czy sa tam tanie uliczne biura podrozy? Jak Ty organizowalas sobie zwiedzanie, sama czy kupowalas wycieczki? W Australii mozna kupic cale mnostwo wycieczek - samych albo w polaczeniu z akomodacja w hotelu, ale sa one pewnie ze trzy razy drozsze niz na miejscu (tak jak to np. jest w Tajlandii) smile Phnom Penh i jego atrakcje zostawimy sobie na inna okazje smile  Bede b. wdzieczny za info big_smile  Jeszcze raz serdeczne dzieki i pozdrawiam  Grzesiek.

Ostatnio edytowany przez kangur (2011-05-23 17:04:08)

 

#6 2011-05-24 20:55:05

Maja

Re: 5 -6 dni w Kambodzy

Na pewno powinniście się zatrzymać w Siem Reap, ponieważ to idealny punkt wypadowy do zwiedzania Angkor Wat i innych świątyń.  Odległość do Angor Wat to tylko kilka kilometrów.

W Siem Reap jest wielu kierowców (mam na myśli kierowców tuk tuków), których można wynająć na cały dzień za nieduże pieniądze - ok. 15 USD i jeździć od świątyni do świątyni. Jeśli chce się jechać dalej, np. do Banteay Srei, położonej jakieś 30-40 km od Siem Reap, cena  będzie wyższa, ale to nie są takie kwoty żeby sobie żałować smile

Można też wynająć rower, jak ktoś lubi  sobie pojeździć w upale smile

Czy w Siem Reap są uliczne biura podróży…jakoś na to nie zwracałam uwagi, ale myślę, że w mieście które żyje z turystów powinny być takie punkty. Na pewno to nie wygląda tak jak np. w Tajlandii, gdzie tego typu oferty spotyka się na każdym kroku… Zawsze można zapytać w hotelu, tam powinni wskazać takie biuro podróży.

Bilety do świątyń można kupić po drodze ze Siem Reap do Angkor Wat. W zależności od tego ile czasu będziemy zwiedzać, można kupić bilet 1-dniowy (20,00 USD), 3-dniowy (40,00 USD) i tygodniowy (60,00 USD). Bilet zawsze trzeba mieć przy sobie, bo sprawdzają. I nie można go oddać, bo jest przypisany do osoby. Trzeba się przygotować na sesję zdjęciową  smile ponieważ na miejscu robione jest zdjęcie, które potem zostaje zeskanowane na  bilet. Następnie dostajemy osłonkę z folii, zawieszkę i tak wyposażeni możemy rozpocząć zwiedzanie smile

Odnośnie Tonle Sap, to jezioro „zaliczyliśmy” w drodze do Phnom Penh, więc to było trochę inaczej, ale na 95% można się tam dostać bezpośrednio ze Siem Reap łodzią. Też bym pytała w hotelu…

Nie zwiedzaliśmy też Angkor Wat o świcie, chociaż na pewno jest wtedy pięknie. Podobno rano jest zbyt tłoczno, dlatego zdecydowaliśmy się na godziny popołudniowe. Niestety nie miałam okazji tego skonfrontować i do tej pory nie wiem do końca na ile w tym prawdy…

Ostatnio edytowany przez Maja (2011-05-24 20:56:52)

 

#7 2011-05-25 05:24:26

kangur

Re: 5 -6 dni w Kambodzy

Dzieki serdeczne smile Nie ma to jak informacje z pierwszej reki. Pytalem znajomych Australijczykow, ktorzy byli w Kambodzy ale oni kupuja wszystkie wycieczki w biurach podrozy w Australii a potem sie dziwia jak duzo wydali pieniedzy na wakacje i dlugo nie stac ich na nastepne hmm Poza tym oni wiedza, ze gdzies byli, w jakichs swiatyniach i ze bylo fajnie, ale co i jak to juz sie za bardzo nie interesuja smile Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam. smile Mam nadzieje, ze Kambodza dojdzie do skutku big_smile Grzesiek

Ostatnio edytowany przez kangur (2011-05-25 16:01:24)

 

#8 2011-06-13 23:39:55

Wakacje_Gdansk_pl

Re: 5 -6 dni w Kambodzy

No i jak? Pochwaliłbyś się, czy coś z tego wyszlo smile

 

#9 2011-06-14 09:33:15

kangur

Re: 5 -6 dni w Kambodzy

Napewno sie pochwale smile Kambodze planujemy na marzec 2012. W tym roku mamy juz wszystko pozaklepywane - Polska i Hiszpania w lipcu i sierpniu- lacznie ponad 5 tygodni smile Musimy wiec czekac na nowe urlopy

Ostatnio edytowany przez kangur (2011-06-14 09:34:37)

 

#10 2011-06-28 12:32:36

kangur

Re: 5 -6 dni w Kambodzy

Wlasnie sie dowiedzialem, ze nie ma ruchu kolowego pomiedzy Kambodza a Tajlandia (ciagle maja jakies zatargi) wiez trzeba by leciec z Kambodzy do Krabi  z miedzyladowaniem w Bangkoku a to dosyc drogo wychodzi. Wiec moze zrobimy kobinacje Kambodza-Pattaya albo Kambodza-Wietnam ale, jesli Wietnam, to juz pewnie w drugiej polowie roku 2012 sad .

Ostatnio edytowany przez kangur (2011-06-28 14:30:36)

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh