Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-05-25 21:16:22

Valion

podróże?

Nie wiem czy ktokolwiek poza mną to spostrzegł, ja sam tak przez przypadek gdy szykowałem sie do wyjazdu do Meksyku. Mamy na portalu setki fotek z popularnych miejsc, nawet tych egzotycznych. Wiem, że to normalne. Niemniej jednak mamy tu kilkoro prawdziwych travelmaniaków, którzy odwiedzili najdziwniejsze miejsca. Człowiek widząc taką podróż aż zazdrosć serce ściska i chciałby sobie pooglądac te miejsca, a jakież zaskoczenie gdy prawie ZAWSZE po otwarciu podróży mamy z 5 zdjęć i nic więcej....częstokroć mamy tylko słowo samego autora bo większosć z nas po raz pierwszy ogląda tak nietypowe miejsca. Nie to mnie jednak zastanawia. Tylko ta zatrważająca ilosć 5 czy 6 zdjęc....Czyżby chciano nam powiedzieć, że z całych tycch wspaniałych podróży zrobiono tylko tych kilka zdjęć? A może te wspaniałe podróże to tak tylko palcem po globusie....? Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale wydaje mi się, że taki jest chyba sens tego portalu...by dzielić sie i pokazywac te wspaniałe miejsca...

 

#2 2011-05-25 21:35:25

lagatta

Re: podróże?

Może te osoby wybierają tylko najlepsze zdjęcia, ponieważ uważają, że reszta się średnio nadaje do pokazania. Albo nie mają czasu na wstawianie większej ilości, a tym bardziej opisu.

Ostatnio edytowany przez lagatta (2011-05-25 21:37:14)

 

#3 2011-05-26 05:19:03

kangur

Re: podróże?

Ja staram sie wierzyc w ludzi i zawsze szukam pozytywnego wytlumaczenia. Dla niektorych moze zdjecia nie sa tak wazne jak np. dla mnie. Niektorzy robia zdjecia sporadycznie (ja prawie nie odrywam aparatu od oka smile )Zalezy tez do czego ludzie portal Travelmaniacy wykozystuja. Dla mnie, na przyklad, oprucz samej idei dzielenia sie z innymi uzytkownikami doswiadczeniami i wrazeniami z podrozy, jest b. wygodne wrzucac zdjecia na Portal. Czesto rozmawiamy ze znajomymi czy kolegami o wakacjach i fajnie jest moc takie rozmowy podeprzec zdjeciami, a dzisiaj komputery i internet sa praktycznie wszedzie. Opisy zamieszczam zeby ktos mogl skozystac i dla wlasnej dokumentacji bo wiadomo, ze pamiec ludzka jest zawodna smile
Z drugiej strony...kto wie? hmm  Moze Valion ma racje...?  Trzeba miec nadzieje, ze nie smile

 

#4 2011-05-26 19:14:20

brooks44

Re: podróże?

Powiem z wlasnego doswiadczenia - mnie zniechecila "szybkosc" ladowania zdjec na portal smile
Ale jak bede miala wiecej czasu to podejme jeszcze probe wink

 

#5 2011-05-26 20:16:06

krakowianka

Re: podróże?

Ja nie rozumie ludzi,ktorzy zapisuja sie na portal i nie podaja zadnej podrozy i zadnych zdjec,i wogole nie uczestnicza na forum.Moze podajac kilka zdjec uwazaja,ze to wystarcza,albo tak jak napisala lagatta:brakuje im czasu!
Ale suma sumarum jest to portal dla ludzi zafascynowanych podrozami,ktorzy dziela sie i zdjeciami i wrazeniami.

 

#6 2011-05-27 05:07:45

kangur

Re: podróże?

Zgadzam sie z Brooks44. Uzytkownika TM, ktorego znam osobiscie, to wlasnie zniechecilo, oraz to, ze trzeba wrzucac zdjecia pojedynczo...dlatego wybral Picasa hmm

 

#7 2011-05-27 11:51:31

gmariusz8

Re: podróże?

Calkowita zgoda z Brooks 44 i Kangurem. Wrzucanie zdjec na TM (i ch wczesniejsze zmniejszanie) jest bardzo czasochlonne. Zamieszczenie 20 zdjec zajmuje conajmniej poltorej godziny...a czlowiek nieawsze ma czas smile

 

#8 2011-05-27 21:07:20

katerina

Re: podróże?

Wlasnie dodalam nowa podroz i jestem na etapie dodawania zdjec.Rzeczywiscie bardzo czasochlonna procedura i do tego koniecznosc wielokrotnego zmniejszania zdjec!Mysle,ze to zniecheca nawet najwytrwalszych...

Ostatnio edytowany przez katerina (2011-05-27 21:07:43)

 

#9 2011-05-27 21:23:00

krakowianka

Re: podróże?

Zgadzam sie z Wami wszystkimi,ze dodawanie zdjec jest bardzo pracochlonne. Na kazda podroz ze zdjeciami trace okolo 2h.. Trzeba miec ful czasu na to wszystko.

 

#10 2011-05-27 21:25:03

Jurek

Re: podróże?

 

#11 2011-05-27 21:29:21

mar2403

Re: podróże?

Podpisuje sie pod stwierdzeniem Jurka

 

#12 2011-05-27 21:34:12

katerina

Re: podróże?

Fresh zrob co z tym fantem,bo ja od blisko 1,5 godziny dodaje zdjecia i konca nie widac;)

 

#13 2011-05-27 22:26:45

Fresh

Re: podróże?

No to zostałem wywołany do tablicy smile
Już piszę co i jak...

Jak chodzi o dodawanie zdjęć "hurtowo", to po części takiej opcji nie ma specjalnie. Wprawdzie zdjęcia jak najbardziej są bardzo ważnym elementem podrózy, ale chodzi także aby były opisane (chociaż żeby był im nadany tytuł) - wtedy użytkownik oglądający je, wie co przedstawia, a opcja "hurtowa" raczej zniechęci do dodawania jeszcze tytułu/opisu.

W kwestii wielkości zdjęć.
Obecnie jest limit 2MB na zdjęcie. Jeśli jest taka potrzeba mogę go zwiększyć, ale też nie za dużo żeby serwera nie zajechać, czy opcja 2 x większego limitu (4MB na jedno zdjęcie) będzie wystarczająca?

 

#14 2011-05-27 22:33:19

katerina

Re: podróże?

Taka obcja bylaby super rozwiazaniem!!!

 

#15 2011-05-27 22:37:55

Fresh

Re: podróże?

Oki, to zaraz po weekendzie limit zostanie zwiększony smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh