Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-11-26 22:44:37

PAVULON

rezerwuj swój urlop już teraz czy czekamy na last?

coś mi się wydaje że w moim wypadku to jednak znów będzie last , choć przyglądam się CZARNOGÓRZE, a kusi egzotyka...

 

#2 2010-11-26 22:51:06

Fresh

Re: rezerwuj swój urlop już teraz czy czekamy na last?

Darek, bardzo dobre pytanie.
Biura podróży już przygotowały katalogi na 2011 i kuszą promocjami w first minute. Ja osobiście jestem zwolennikiem last minute, choć w mijającym roku oferta takich wycieczek była bardzo ograniczona, jeśli by porównać do lat wcześniejszych.

 

#3 2010-11-26 22:56:59

PAVULON

Re: rezerwuj swój urlop już teraz czy czekamy na last?

ofert rzeczywiście sporo i niektóre powalają...CENAMIpotaniały waluty , wycieczki poszły w górę  jak co roku, ale niektóre to ojoojoj!na razie liczę na wyjazd na narty...

 

#4 2010-11-27 11:16:44

maciekart

Re: rezerwuj swój urlop już teraz czy czekamy na last?

Czarnogóra piękny kraj ( zobacz u mnie )
Ja radze last ...

 

#5 2010-11-29 08:46:14

piea

Re: rezerwuj swój urlop już teraz czy czekamy na last?

Hej Pavulon,
Ja jestem zdecydowanie miłośniczką "firstów" ( chociaż listopad to trochę za wcześnie- zwykle decyduję gdzieś w lutym), i zgadzam się, ze po przejrzeniu ofert 2011-  u la!la!-  ceny poszybowały w górę i to nieźle!
Są oczywiście plusy i minusy firstów, tak samo jak ofert kupowanych na tydzień przed wyjazdem: ale mimo, że czasem oferty last-minute sa atrakcyjne, to jednak lubię sobie wybrać to na co mam ochotę i gdzie mam akurat pomysł na wyjazd! I pod tym względem firsty są górą! Poza tym wybierasz hotel- jaki Ci pasuje: czy wolisz gdzieś na uboczu, na klifie czy w centrum miejscowości ze zgiełkiem ale i blisko do wieczornych atrakcji- co kto lubi!  W last-minute nie ma tej możliwości.
Może po latach jeżdżenia- człowiek robi sie wygodny/ wybredny - oczywiście nie w sensie luksusów- ale bardziej w możliwości własnego wyboru.
Dla mnie lasty mają jedną wadę- muszę brać to co zostało- czyli to, czego nie chcieli inni! Zaletą napewno jest atrakcyjna cena- więc Ci, dla których kryterium wyboru jest cena- napewno wybiorą te opcję.
First może jest i trochę droższy- ale tak jak napisałam wcześniej- ma tę wyższość- że to TY decydujesz gdzie pojedziesz.
W każdym bądź razie- bez względu na wybór- zyczę wszystkim Travelmaniakom trafnych decyzji i udanych łowów w biurach podrózy! smile

 

#6 2010-11-29 15:37:13

PAVULON

Re: rezerwuj swój urlop już teraz czy czekamy na last?

ćóż zgadzam się że istnieje wyższośc firstów nad lastami, lecz można tez miec farta , lub DOSKONALE ZNAĆ RYNEK,aby "upolować "lasta z dobrej półki. bo last to nie tylko resztki sezonu ale również wypadki losowe innych którym sie nie udało...dotychczas jeździłem tylko FIRST , ale w zeszłym roku od niechcenia wziąłem last (wyjazd załatwiłęm w 10 minut!) i powiem że było REWELACYJNIE!

 

#7 2010-11-30 08:58:32

piea

Re: rezerwuj swój urlop już teraz czy czekamy na last?

Super Pavulon że Ci sie udało! Ja nie miałam tyle szczęścia. Jak szukałam wczesną jesienią jakiegoś lasta - to zostały same Egipty, Turcje....albo  wyjazdy autokarowe..., a to co chciałam upolować (Kanary, Madera, Portugalia- to było tak drogie, że dla mnie to żaden last jak za 8 dni muszę zapłacic ok 3 tys) więc dałam spokój!
pzdr, smile

 

#8 2010-11-30 19:22:45

PAVULON

Re: rezerwuj swój urlop już teraz czy czekamy na last?

rzeczywiście gdybym planował droższe wyjazdy nie czekałbym na lasta, wtedy lepiej być pewnym swego, chociaż powiem że raz odważyłem sie na podróż z opcją FORTUNA i znów miałem szcęście bo trafiłem świetnie...

 

#9 2010-12-01 13:08:13

kasia_lublin

Re: rezerwuj swój urlop już teraz czy czekamy na last?

ja też wolę last;)

 

#10 2010-12-02 10:15:04

arnna

Re: rezerwuj swój urlop już teraz czy czekamy na last?

Dla ludzi, którzy lubią "wybierać" i są zdecydowani, polecam wybierać już teraz. Ceny jeszcze w promocjach grudniowych sa na prawde dobre, poza tym zdecydowana większość ofert kupowanych teraz ma w cenie gwarancję niezmienności ceny, gwarancję najniższej ceny a także ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Są też tacy organizatorzy, którzy do 7 dni przed wylotem pozwalają zmienić bezkosztowo uczestnika. Płatność dzielona nie na 2 a na 3 części - pierwsza wpłata to ok 300 zł/os, dopłata do 30% do końca stycznia pozostała częśc standardowo. W tym momencie ceny są równie atrakcyjne jak na lastach ale najważniejsze to że JEST W CZYM WYBIERAĆ. Polecam to szczególnie rodzinom z dziećmi i ludziom, którzy chceliby polecieć w większej grupie. To tak a propos dobrych stron kupowania w ofertach FISRT Minute smile

Ostatnio edytowany przez arnna (2010-12-09 17:26:17)

 

#11 2010-12-09 14:48:42

SylwesterMatuszka

Re: rezerwuj swój urlop już teraz czy czekamy na last?

Sugerujecie, że na lastach niektóre kierunki są CAŁKOWICIE wykupione? I np. swoboda wyboru jest jakoś ograniczona? Jak czytam, że zostaje tylko Turcja i Egipt a "brak kanarów i Madery" to co, nie było ani jednego miejsca w samolotach? Ani z Polski ani z krajów ościennych? Nie chce mi się w to wierzyć.

No i jeszcze jedno - jak moża pisać, że na firstach ceny sa jak na lastach? Przecież to jakie będa ceny na lastach bedzie wiadomo dopiero na tydzien/dwa przed daną imprezą. Prosze nie porówywać konkretej ceny ze swoimy wyobrażeniami co bedzie za poł roku. Bo tego nie wie nikt.

Ostatnio edytowany przez SylwesterMatuszka (2010-12-09 14:52:21)

 

#12 2010-12-09 18:05:53

arnna

Re: rezerwuj swój urlop już teraz czy czekamy na last?

Na pewno nie będą za darmo. A poniżej kosztów mało kto zdecyduje się zejść, chyba, że w opcji "one way ticket".
Tu nie ma żadnych reguł. Fakt, niczego nie można przewidzieć. Jeden trafi super lasta inny nie. Ile ludzi tyle opinii.
LAST MINUTE jak nazwa wskazuje, nie jest sprzedawany 2 tygodnie przed ale 1-2 dni przed a samo określenie ma tylko zachęcać do szybkiego kupna. Wystarczy zerknąć do katalogu i zobaczyć jakie są przewidziane ceny na konkretny termin, bo oferta jest przedstawiona na cały sezon. Wtedy można sobie zakładać ile cena może spaść. Poza tym organizatorzy nie będą schodzić nie wiadomo ile z ceny, zwłaszcza w dobrych hotelach, bo im się to najzwyczajniej w świcie nie opłaca - klienci czekaliby do ostatniej chwili przekonani, że kupią za grosze.
Lasty są dla ludzi, którym nie zależy na konkretnych rzeczach ale na tym, żeby po prostu gdzieś polecieć i mieć dach nad głową za jak najmniejszą kwotę. A jak ktoś oczekuje, że przyjdzie do biura i miła pani przygotuje mu ofertę z wylotem jutro, którą jeszcze pójdzie skonsultować z żoną i znajomymi to musi raczej iść do innej bajki.
Czasami tak jest, że po prostu kończą się miejsca, nawet z Warszawy. 1 czy 2 osoby mogą nie mieć problemu ze znalezieniem czegokolwiek, ale jak się chce jechać rodziną albo większą grupą, to sorry...

 

#13 2010-12-09 19:18:28

Valion

Re: rezerwuj swój urlop już teraz czy czekamy na last?

 

#14 2010-12-10 01:21:36

SylwesterMatuszka

Re: rezerwuj swój urlop już teraz czy czekamy na last?

 

#15 2010-12-10 10:59:54

arnna

Re: rezerwuj swój urlop już teraz czy czekamy na last?

Tak jak napisałam - ile ludzi tyle opinii. Sugeruję się doświadczeniem.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh