Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-11-25 18:50:00

maciekart

Grecja - porady ...

Jadę na początku maja do Grecji z wycieczki szkolnej smile Happy...
Riwiera olimpijska ,małe miasteczka , góra Olimp , Kanion Enipeans ,Akropol , Meteory ,Dolina Tempi ,Delfy ,Nafpaktos ,Ateny ,Kanał Koryncki ,Mykeny i Nowy Korynt big_smile
To będzie wycieczka objazdowa ale i 2,5 dnia wypoczynku smile
kto był ?? które te miejsca fajne ?? porady ??

Ps. Ta wycieczka będzie autokarem .

 

#2 2010-11-26 08:34:58

piea

Re: Grecja - porady ...

Dobrze Maciek że jestes jeszcze taki młodziutki!, - to aż tak bardzo się nie zmęczysz- ale generalnie ( no może poza wycieczkami szkolnymi) - wyjazd do Grecji autokarem nie jest najlepszym pomysłem, ze względu na morderczą odległość! , ale rozumiem, że to ze wzgledu na koszty wycieczki szkolnej.
Dla takich dzieciaków- to i tak bedzie super atrakcja! -, bo w czasach kiedy ja miałam lat 14- to moglismy sobie pomarzyc co najwyżej o Pradze lub Budapeszcie. No, ale świat idzie do przodu.... a jak to na wycieczkach - napewno to będzie wesoły autobus....smile
Co do trasy- to większość tych miejsc jest mi znana- i bardzo ciekawa, więc napewno bedzie super.
Osobiście nie jestem miłośniczką Aten- oczywiście Akropol, Agorę i Plakę bardzo polecam- w końcu to kolebka cywilizacji- ale ogólnie Ateny nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia- wręcz przeciwnie, potwornie brudne, głośne, chaotyczne miasto.  Pozostałe punkty trasy są klasyczne, bardzo ciekawe i oczywiście warte odwiedzenia.
Z twojej trasy nie byłam w Nafpakos- więc nie znam tego miasta, ale sadząc z trasy, jest to gdzieć na południu Grecji/ Peloponez? - więc napewno to jakies urokliwe miejsce z weneckimi klimatami ( ja zwiedzałam Napflion).
Co do wypoczynku- to domyslam się, że będzie gdzieś na Riwierze olimpijskiej (Paralia???) która szczerze mówiąc widokami "nie rzuca" na kolana- ale jeśli będziesz miał możliwość- to bardzo Cię namawiam na rejs na wyspę Skiatos!
Generalnie fajna wycieczka, na pewno na długo ja zapamiętasz a jakie Ci dać porady? Chyba tylko pozostaje mi życzyć Ci duzo słońca ( którego w Grecji na pewno nie zabraknie) , mnóstwa wspaniałych wrażeń, udanej zabawi i dużo, dużo humoru !smile

 

#3 2010-11-26 14:32:42

maciekart

Re: Grecja - porady ...

Dziękuje ci bardzo piea smile

 

#4 2010-11-28 00:20:27

anet_zb

Re: Grecja - porady ...

Każdy zakątek Grecji jest cudowny.....na każdym kroku można odkryć coś niesamowitego, coś czym można się zachwycić. Jest wiele pięknych zabytków, cudowna przyroda, słońce, morza, których kolory mają wiele zachwycających odcieni, cudowny klimat wysp, uliczek....w Grecji wszystko jest piękne. Twoja wycieczka zapewne będzie męcząca ale pełna interesujących wrażeń. Życzymy Ci udanej wycieczki i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci:)smile

 

#5 2010-11-28 10:54:32

katerina

Re: Grecja - porady ...

Maciek zapowida Ci sie bardzo fajna wycieczka!W sam raz na Twoj wiek-taka Grecja ladowa w pigulce:)A te 2,5 dnia wypoczynku to gdzie na Riwierze Olimpijskiej czy na Peloponezie?

 

#6 2010-11-28 13:10:00

maciekart

Re: Grecja - porady ...

Na Riwierze Kasiu smile

 

#7 2011-01-19 10:28:25

katerina

Re: Grecja - porady ...

Kilka slow dla osob planujacych w tym roku wakacje w Grecji/pisze z perspektywy osoby mieszkajacej od lat w Grecji i obserwujacej dokladnie sytuacje w tym kraju/
Sektor turystyczny nie zostal objety podwyzka podatkow wrecz przeciwnie podatek dla hoteli i obiektow turystycznych zostal obnizony do 6,5%,co oznacza utrzymanie stalych cen wycieczek do Grecji!Poza tym biura turystyczne,ktore podpisaly umowy pod koniec sezonu 2010 roku na rok 2011 sa zobowiazane do cen wynegocjowanych wczesniej w kontrakach,wiec tak czy inaczej ceny nie moga ulec zmianie.

 

#8 2011-01-19 11:51:56

Fresh

Re: Grecja - porady ...

 

#9 2011-01-19 12:01:17

katerina

Re: Grecja - porady ...

Zgadza sie w ciagu ostatnich miesiecy nastapila zapowiadana,stopniowa podwyzka podatkow artykulow wstepnie z 9% na 11%,a ostatnio finalnie z 11% na 13% przy czym wiekszosc cen np.w firmie cateringowej,w ktorej pracuje utrzymala na razie ceny uslug i produktow ze wzgledu na strach przd utrata klientow/odbije sie to oczywiscie na zamrozeniu podwyzek pracujacych itp./PODWYZKA PODATKU NIE DOTYCZY JEDNAK HOTELI wrecz przeciwnie podatek w tym sektorze zostal obnizony jak pisze powyzej-ze wzgledu na obawe utraty turystow i obnizenia dochodow z turystyki,sektora ogromnie waznego dla Grekow!

 

#10 2011-03-11 22:18:18

annamika5

Re: Grecja - porady ...

Też gorąco polecam rejs na Skiatos, nie podobała mi się Dolina Tembi. Moim zdaniem lepiej ją odpuścić i popływać w tym czasie w ciepłym morzu. Też byłam autokarem, pewnie mniej wygodnie, ale po drodze można wiele zobaczyć. Niestety kolejki na granicy macedońskiej i serbskiej zajęły nam kilka godzin. Życzę wspaniałych wrażeń.

 

#11 2011-03-12 00:00:54

maciekart

Re: Grecja - porady ...

Dzięki bardzo ale i tak nie wiadomo czy wycieczka się odbędzie sad jest mi bardzo smutno ale niestety to jest wycieczka szkolna i brakuje nam 10 osób ale jeszcze mocno wierze smile

 

#12 2011-03-13 18:06:47

krakowianka

Re: Grecja - porady ...

Badz dobrej mysli,moze jeszcze znajdzie sie te 10 osob

 

#13 2011-03-13 19:24:49

lidonek

Re: Grecja - porady ...

tak jest, myśl pozytywnie.  na podobnej wycieczce byłam osobiście i mam same miłe wspomnienia

 

#14 2011-03-13 20:02:36

maciekart

Re: Grecja - porady ...

No myślę pozytywnie ;D i mam nadzieje że wycieczka wypali ...

 

#15 2011-03-16 22:46:53

krakowianka

Re: Grecja - porady ...

Hejka Maciek. Jak tam wyjazd. Dojdzie do skutku,czy dalej jedna wielka niewiadoma? MYSL POZYTYWNIE.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh