Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#46 2012-10-24 11:33:46

tonka

Re: Książki podróżnicze

No ja aktualnie czytam dwie książki jednego autora, jest nim Jacek Pałkiewicz. Pierwsza z nich to "SYBERIA Wyprawa na biegun zimna" oraz "Pasja życia". Obie ciekawe.

 

#47 2012-11-06 16:08:32

VillaHolidayPark_pl

Re: Książki podróżnicze

Jeżeli chodzi o książki podróżnicze,to ja raczej nie kupuje,większość rzeczy czy też informacji znajduje zawsze na forum,są tutaj bardzo fajne,ciekawe artykuły.

 

#48 2013-02-16 00:06:30

texarkana

Re: Książki podróżnicze

"Tańcząca z Gruzją - książka pakosińsko-gruzińska" to najgorsza książka podróżnicza, jaką czytałam w swym życiu. Może dlatego, że wcale nie podróżnicza...
Ale podróżnicza czy nie, to jedno jest pewne: Katarzyna Pakosińska, kobieta wielu talentów, za pióro akurat chwytać się nie powinna. Pisać nie potrafi wcale. I co dziwne, jakieś takie niezdarne sadzi dowcipy w tekście. Nie wiem, czy ktokolwiek mógłby po przeczytaniu tej ksiązki zrozumieć, dlaczego tak pokochała Gruzję - może dlatego, że była tam otoczona przystojnymi, opiekuńczymi facetami?
Mówiąc krótko: nudziarstwo. Poprzednio skrytykowałam książkę Mellerów, ale muszę przyznać, że jest to pozycja duuuuużo lepsza od pisaniny Pakosińskiej.
Pakosińska lepiej by zrobiła, gdyby wydała książkę kucharską - kuchnia gruzińska okraszona opowieściami i dykteryjkami o gruzińskich krajobrazach, obyczajach, zabytkach i ludziach byłaby znacznie lepsza... o ile napisałby ją ktoś inny!

 

#49 2013-03-30 16:15:15

OWAkces_PL

Re: Książki podróżnicze

Jeżeli chodzi o książki podróżnicze,to ja osobiście korzystam z nich coraz rzadziej. Bardziej pociągają mnie programy podróżnicze w tv lub też szereg ciekawych informacji,artykułów na forach.

 

#50 2013-04-30 10:09:31

piea

Re: Książki podróżnicze

OWAkces,
a moim zdaniem nic nie zastąpi dobrej ksiązki! smile)

 

#51 2013-04-30 10:14:52

piea

Re: Książki podróżnicze

Ostatnio "połknęłam" jednym tchem "Krainę zimnolubów. Skandynawia dla początkujących" - moim zdaniem świetna pozycja! - napisana jako reporterska relacja; dla mnie mega ciekawa, bo opisujaca mentalność i obyczajowość oraz różnice pomiędzy mieszkańcami Szwecji, Finlandii, Norwegii, Islandii i Dani, ale nie brak tam tez opisów pieknych krajobrazów i zwierząt zamieszkujących te tereny.
Bardzo polecam ciekawym północnych rubieży starego kontynentu.

 

#52 2013-04-30 10:22:12

piea

Re: Książki podróżnicze

Obecnie jestem właśnie w trakcie czytania ( juz kończę) fantastycznej powieści o fascynujacym Maroku!
"Dom Kalifa. Rok w Casablance" - przezabawna powieść napisana przez człowieka wychowanego w Anglii, który postanowił kupić dom i zamieszkac w Maroku, ale okazuje się że bariera kulturowa, która dzieli człowieka zachodu od tamtejszych obyczajów, jest nie do przeskocznia nawet dla kogoś z afgańskimi korzeniami.

W książce znajdziecie mnóstwo informacji o mentalności i obyczajach panujących w tym pięknym kraju i choć głównym tłem powieści jest remont starego, pięknego domu  i użeranie się z lokalnymi fachowcami , to jednak całość powieści rewelacyjnie obrazuje mentalność Marokańczyków plus do tego komiczny język- i mamy świetną powieść w ręku!
Polecam koniecznie, szczególnie tym, którzy się tam dopiero wybierająsmile)

 

#53 2013-04-30 18:56:06

Soniza89

Re: Książki podróżnicze

Potwierdzam ksiazka super , zaraz ja przeczytalam jak wrocilam z Maroka smile

 

#54 2013-05-03 15:05:57

WillaBartek_pl

Re: Książki podróżnicze

W kwestii książek podróżniczych,to ja osobiście w nich nie gustuję. preferuję programy w tv,np: Cejrowskiego,gdzie mogę na własne oczy przekonać się jak wygląda dany kraj oraz kultura.

 

#55 2013-07-02 13:31:20

Hotel_Lidia_pl

Re: Książki podróżnicze

Zdecydowanie polecam książki Martyny Wojciechowskiej. Nie wie czemu ale doskonale mi przypadaja do gustu. Jest tam wiele interesujacych rzeczy zawarte, a do tego można znaleźć genialne zdjęcia. Do tego warto jest obejreć program telewizyjny z jej wypraw.

 

#56 2013-07-16 15:36:21

marioka

Re: Książki podróżnicze

Ja też bardzo lubię książki Martyny Wojciechowskiej. Polecam też Beatę Pawlikowską.

 

#57 2013-09-11 12:18:32

Hotel_Lidia_pl

Re: Książki podróżnicze

A to tez prawda,zapomniałem,że Beata Pawlikowska ma za sobą kilka bardzo udanych publikacji,więc z pewnością warto przeczytać i wiedzieć więcej na temat podróży w rożne zakątki świata.

 

#58 2013-11-19 23:47:58

piea

Re: Książki podróżnicze

dorzucam tu jeszcze właśnie "połkniętą" na świeżo "Tam gdzie byłam..." Elżbiety Dzikowskiej (cz I. Meksyk, Ameryka srodkowa i Karaiby), która pochłonęła mnie ostatnio całkowicie...smile)
absolutna uczta czytelnicza.... jeszcze mnie trzyma:)) Fantastyczna lektura, inna niż wszystkie dotąd, to taki trochę mix biografii autorki i jej niesamowitej życiowej przygody;
bardzo  polecam!!! czterema łapami:)

 

#59 2013-11-21 12:51:31

HotelPolanica_com_pl

Re: Książki podróżnicze

Tej nie czytałam,więc ciężko mi się odnieść,natomiast co do Pawlikowskiej,to dla mnie osobiście lepiej opisuje swoje podróżuje,przede wszystkim ciekawiej Martyna Wojciechowska,na pewno każdy z Was miał jej książki w ręku:)

 

#60 2013-12-15 10:34:59

piea

Re: Książki podróżnicze

ostatnio "pożarłam" niezwykle magiczną powieść o Kenii... ("Zielone miasto w słońcu")  nie jest to wprawdzie książka stricte podróżnicza, ale za to tak egzotyczna, że momentami bardziej jak niejedna podróżnicza smile i będąca jednocześnie kopalnią wiedzy na temat kolonizacji tego kawałka ziemii przez brytyjczyków.....
Polecam ciekawym świata i historii....

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh