Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-08-26 14:49:03

niobe7

last minute - first minute - gdzie i kiedy szukac?

Mam do Was pytanie dotyczące naprawde tanich wycieczek. Pytam bo teraz prawie wszytko jest first lub last minute.

Chodzi mi o takie wycieczki kupowane 1-3 dni przed wyjazdem. Czy faktycznie wtedy jest to polowa ceny czy nadal jest to sciema.

Wiecie moze czy we wrzesniu duzo jets takich okazji i gdzie najlepiej ich szukac?

 

#2 2010-08-26 15:01:37

KlaudiaRakocz

Re: last minute - first minute - gdzie i kiedy szukac?

Halo...ja jako etatowy pracownik biura podróży mogę się podzielić doświadczeniem w tym zakresie.
First minute - pojawiają się kiedy wchodzi nowa oferta - czyli np. w listopadzie na lato następnego roku. Jest wtedy największy wybór i bonusy w postaci upustów, wycieczek gratis, ubezpieczeń w cenie itp. Cen nie ma oszałamiających ale dla wymagającego klienta to najlepszy czas na wybór, bo później wiadomo, co lepsze - sprzedane;)
Last minute - to promocja pojawiająca się w ostatniej chwili. Nie ma " ustawowego " czasu na ile przed wylotem ma się pojawić. To już zależy od touroperatora. Ceny - owszem są bardzo korzystne, ale trzeba brać co zostało ( i błagam - nie marudzić !!!winkwinkwink ) Podpowiedzieć jeszcze mogę, że najlepsze ceny są w połowie czerwca, przed rozpoczęciem wakacji szkolnych.
Z tego co zauważyłam w tym roku było mało "lastów" oferta raczej się sprzedawała i ciężko było coś super upolować na ostatnią chwile a zdarzało się nawet tak, że nie było co sprzedać....Ruchów turystów nie da się przewidzieć, dlatego trzeba do tego podejść z rozsądkiem i nie czekać do ostatniej chwili jak nie ma się ruchomego urlopu wink

 

#3 2010-08-26 21:07:36

PAVULON

Re: last minute - first minute - gdzie i kiedy szukac?

a ja byłem szczęściarzem i w tym roku udał mi się super last...

 

#4 2010-08-26 22:00:42

niobe7

Re: last minute - first minute - gdzie i kiedy szukac?

Jedziemy z dzieckiem i z tego wzgledu interesuje nas cos cieplego: Turcja, Grecja, Tunezja, w porywach egipt. Opcja Allinclusive oraz by dziecko bylo zadowolone piaszczysta plaza, bo jest male.
Mamy ruchomy urlop wiec 1-2 tygodnie we wrzesniu. Dziecko w pazdzierniku konczy 2 lata wiec dlatego sie spieszymy - by za nie nie placic.
Wielkie dzieki za wszelka pomoc.

 

#5 2010-08-26 23:11:04

Michasia_Bogus

Re: last minute - first minute - gdzie i kiedy szukac?

Zobacz www.Itaka.pl. Last minute... wink

Ostatnio edytowany przez Michasia_Bogus (2010-08-26 23:12:03)

 

#6 2010-08-27 07:45:11

lidonek

Re: last minute - first minute - gdzie i kiedy szukac?

z informacji, które pojawiły się w prasie wynika, że w tym roku nie ma co liczyć na lasty z super cenami bo biura zwyczajnie nie mają miejsc a już na wrzesień w szczególności. Ja swoje wyjazy kupuję w opcji first i dobrze na tym wychodzę.

 

#7 2010-08-27 08:27:08

thegriasia

Re: last minute - first minute - gdzie i kiedy szukac?

Z tym first to ja wyszłam jak zabłocki na mydle kupując wczasy w Egipcie. Przed wyjazdem jakieś 2,3 miesiące wcześniej ta sama opcja była o 600 zł tańsza. Na dwie osoby było już 1200 więc bolało to nas trochę...  Od tej pory tylko LAST MINUTE!!!

 

#8 2010-09-24 14:43:59

arnna

Re: last minute - first minute - gdzie i kiedy szukac?

Koleżanka z biura ma rację - na lasta nie ma wyboru - bierze się to, co zostało, bo nie ma w czym wybierać a ludzie proszą o oferty na last minute i chcą podejmowac decyzję 1-2 dni, bo może jeszcze znajomi pojadą a może nie smile
Jak coś jest za 700-900 zł to się po prostu bierze, jeżeli zależy nam na cenie a nie czeka, że może jakieś 5* all sie pojawi...

 

#9 2010-10-19 14:27:53

piea

Re: last minute - first minute - gdzie i kiedy szukac?

Zgadzam sie z Klaudią - ma dziewczyna rację! Last minute- to taka trochę wyprzedaż tego co nikt nie chciał! więc raczej to oferta adresowana do osób którym jest wszystko jedno gdzie pojadą a ważnym kryterium jest  aby było tanio i może być gdziekolwiek!
Ale tez trzeba byc realistą i wiedzieć że jak jakaś oferta kosztuje 5000 PLN to jej cena nie spadnie nagle w ofercie  l-m- na 700 PLN! Tanie lasty ( do 1500 PLN)- to są oferty w normalnej cenie w granicach +/- 2000-2500-, lepsze oferty w ofercie l-m i i tak wciąż będą drogie.
Ja zdecydowanie jestem fanką tzw "Firstów"- może jest i drożej, ale przynajmniej jest wybór- wszystkie kierunki, terminy, hotele....tylko wybierać!

 

#10 2010-10-22 11:28:33

thegriasia

Re: last minute - first minute - gdzie i kiedy szukac?

No na pewno w ofercie First minutę jest więcej ofert, więcej możliwości wylotu a nie tylko z warszawy. Ale nie zawsze korzystnie się na tym wychodzi. 
W Las minutę można czasem spotkać na prawdę atrakcyjną ofertę w super hotelu. Wystarczy dobrze poszukać i nie nastawiać się tylko na jeden kraj, tylko ewentualnie pojechać całkiem gdzie indziej jak się początkowo planowało.

 

#11 2010-10-22 18:52:16

Kasia6555

Re: last minute - first minute - gdzie i kiedy szukac?

Ja zawsze wykuję Firsta i jeszcze nigdy nie przepłaciłam...a przeważnie jest tak,ze na miesiąc przed wylotem danej oferty już nie ma a ja mam to co chciałam.....z lastami jest różnie.....ale rzeczywiscie przeważnie zostają oferty nie specjalne,które i tak wczesniej były tanie......First ma jeszcze jedną zaletę-gwarancja niezmienności ceny i jakaś wycieczka fakultatywna gratis....a kto nie lubi gratisów...

 

#12 2010-10-22 21:39:55

thegriasia

Re: last minute - first minute - gdzie i kiedy szukac?

z tymi gratisami to też trzeba uważać. Bedąc na kofu słyszałam jak turyści z biura IWTRAWEL narzekali ze dostali gratisy na dwie wycieczki ale nie pojechali na żadną z nich bo było za mało chętnych.

 

#13 2010-10-23 21:54:25

Kasia6555

Re: last minute - first minute - gdzie i kiedy szukac?

raz miałam taką sytuację z itaką ale dostalismy w zamian inną wycieczkę do wyboru....więc wszystko ok.....

 

#14 2012-02-22 11:47:15

MaciekR87

Re: last minute - first minute - gdzie i kiedy szukac?

Najlepiej spakować walizy i jak ktoś jest z warszawy to pójść do centrum
ofert last minute na świętokrzyskiej. mają tam wywieszki na wyloty np za
1 lub 2 dni - wtedy cena jest po prostu bardzo niska. Na moim
przykladzie - cena ofertowa 2600, a cena jaką zapłaciłem 1100 zł. Jedyny
minus to to że trzeba być gotowym na wylot na już.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh