Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#16 2010-08-09 07:06:11

Rosalia

Re: Tani roaming

To możliwe. Masz pośrednika za granicą w końcu, to może mieć wpływ na takie rzeczy. Jakkolwiek, faktycznie opcja online jest najlepsza, ale nie zawsze ma się na wyjeździe dostęp do internetu, chociaż zasadniczo nie jest to obecnie jakiś specjalny luksus. Zależy gdzie jedziesz, bo w UE raczej wszędzie w hostelach czy nie hostelach można dorwać wifi.

 

#17 2010-08-09 10:50:06

marcjol

Re: Tani roaming

Dokładnie, wystarczy znaleźć kawiarnię, w której jest hot-spot  i mieć w kieszeni komórkę smile Przez komórkę można doładować komórkę - jaki paradoks.. wink

 

#18 2010-08-10 20:29:54

Rosalia

Re: Tani roaming

Hehe smile faktycznie. Chociaż miałam raczej na myśli kursowanie z laptopem prawdę powiedziawszy. Jakkolwiek, nie da się ukryć, że oferta roamingowa najlepiej teraz wypada w Heyah i osobom kursującym w te wakacje po UE polecałabym własnie to. Risercz zrobiłam za późno i sama nie ogarnęłam tematu, ale może ktoś skorzysta na moim błędzie smile

 

#19 2010-08-11 15:16:26

plorenc

Re: Tani roaming

No to może i ja wtrącę swoje 2 gr (z VAT) wink

1) Heyah - wygląda na b.dobrą ofertę na roaming w krajach UE, z pozostałych krajów Europy (np. Szwajcaria, Chorwacja) dzwonimy do Polski już drożej niż z oferty abonamentowej
2) doładowanie polskiego prepaid-a za granicą - zwykle działa na zasadzie "kodu", który wstukujemy w klawiaturę a potem naciskamy zieloną słuchawkę ... w ten sposób kod jest wysyłany do Operatora ... więc jeśli jesteśmy gościnnie (w roamingu) u innego operatora to nic dziwnego że on tego nie zrozumie ...
3) wg. mnie jedną z fajniejszych opcji dzwonienia do Polski i po Świecie z zagranicy jest ... Skype. Teraz nawet dostępny na telefony komórkowe Nokia (więcej na www.skype.pl czy www.skype.com) ... Abonament (bez limitu na telefony stacjonarne w Polsce) kosztuje ok 12 PLN ... i nie ważne w której części internetu przebywasz (możesz być w Egipcie, Indiach czy Europie Zachodniej - mając ten abonament dzwonisz do woli za darmo na telefony stacjonarne w Polsce). Jest też możliwość kupienia sobie abonamentu na całą Europę czy Świat - ale to raczej przydaje się będąc w kraju i dzwoniąc po Świecie niż w sytuacji kiedy po prostu zależy nam na utrzymywaniu kontaktu z Polską. Opcja ta wymaga posiadania dostępu do internetu (więc czy to komputer czy telefon musi mieć WiFi, którym dostaniemy się do jakiegoś darmowego hotspot-a)
4) kolejną opcją jest skorzystanie z oferty pre-paid operatora zagranicznego kraju w którym będziemy przebywać - polecam sprawdzenie sobie stawek za połączenia (zagraniczne, czyli do Polski) danego operatora zagranicznego. Jest to szczególnie polecana i praktycznie nie do zastąpienia opcja kiedy potrzebujemy się porozumiewać między sobą (albo z tubylcami) i być "dostępnym" dla nich ...

Ostatnio edytowany przez plorenc (2010-08-11 16:45:42)

 

#20 2010-08-11 19:21:41

marcjol

Re: Tani roaming

plorenc... Istotnie masz rację... Zakup "tubylczego patrz: tambylczego" startera też jest świetną sprawą... smile

 

#21 2010-08-19 13:55:29

nadara

Re: Tani roaming

Zakup tubylczego startera to dobra opcja, jeśli ma się w planach nieco dłuższy pobyt. Ja chyba jednak wybiorą Heyah- zobaczymy:)

 

#22 2010-08-19 21:35:02

Rosalia

Re: Tani roaming

Łe tam tubylczy, to już kwalifikuje się od pobytu w stylu miesiąc i dłużej. Heyah jest jak najbardziej na miejscu - stawki są dla mnie wystarczające, 0,99 gr za połączenie wychodzące i 59 gr za minutę odebraną - ostatnio wyjeżdzając miałam 1,70 za wychodzące, wiec różnica jest dla mnie kosmiczna.

 

#23 2010-08-23 12:21:50

nadara

Re: Tani roaming

Tez korzystałam z takich stawek, co zrujnowało mój budżet, a tu Heyah ma o połowę taniej. Doładuję większą kwotą przed wyjazdem i nie będę musiała się o nic martwić na miejscu.

 

#24 2010-08-25 14:43:11

Rosalia

Re: Tani roaming

Nie wydajesz też żadnych pieniędzy na aktywację usługi, roaming aktywuje się bezpłatnym kodem - *100*49# i to tyle smile To zasadnicza przewaga nad ofertą mbanku - kilka destynacji się pokrywa i wóczas bardziej opłaca sie wziąć Heyah.

 

#25 2010-08-26 03:29:40

nadara

Re: Tani roaming

To fakt, jeśli dobrze pamiętam to aktywacja kosztuje 5zł- nie dużo, przy wyjazdach do Egiptu na przykład może się zwrócić, ale po co dodatkowo płacić w UE.

 

#26 2010-08-27 17:25:08

Rosalia

Re: Tani roaming

No po nic. Tym bardziej właśnie, ze jest inna oferta, która jest w zasadzie dość porównywalna. Różnice między nimi sa w zasięgu i właśnie w opłacie aktywacyjnej.

 

#27 2010-08-28 00:26:57

nadara

Re: Tani roaming

Ok, wielkie dzieki za pomoc- chyba udalo mi sie znalezc najtansza opcje;)

 

#28 2010-08-31 15:51:10

Rosalia

Re: Tani roaming

No Egipt bez 2 zdań się opłaca. Tam są stawki naprawdę z kosmosu, więc oferta jak najbardziej nawet w takiej formie ma sens.

 

#29 2010-11-14 23:27:21

Nika

Re: Tani roaming

Wejdź na www.roaming4you.pl i porównaj stawki do własnego operatora. Egipt, Turcja, Kanada, UE ... i co tam chcesz wszędzie tanio smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh