Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#16 2010-09-19 18:11:21

samancik

Re: Lepiej na własną rękę czy z biurem podróży?

Tylko i wyłącznie na własną rękę!!!!!!!!

 

#17 2010-09-21 14:18:00

Kasia_L

Re: Lepiej na własną rękę czy z biurem podróży?

Nie ma to jak samodzielne wyjazdy! Zatrzymujemy się, śpimy i jemy tam, gdzie chcemy. Jeśli spodoba nam się w jakimś miejscu to zostajemy w nim dzień lub 2 dni dłużej itp...Minusem jest to, że czasami ciężko dojechać w jakieś miejsce środkiem lokalnej komunikacji i zamiast np. 1 dnia tracimy na dojazd 2 dni...

 

#18 2010-09-21 21:09:17

plorenc

Re: Lepiej na własną rękę czy z biurem podróży?

zwiedzanie świata na własną rękę to piękna przygoda i niezła nauka - gwarantuję że już na drugi dzień nie będziecie pamiętać nawet imion kolegów z pracy smile (no, trochę przesadziłem) za to na pewno odstresujecie się i nauczycie znacznie więcej obcując z tubylcami ...
wiadomo że zwiedzanie na własną rękę wiąże się z pewnymi niedogodnościami i ... oczywiście ryzykiem ... ale unikamy np. problemów związanych z bankructwem biura podróży smile
na pewno jednak nie będziecie wściekli na biuro, które co innego pisało w ofercie a co innego dostaliście na miejscu

tym jeszcze się zastanawiającym polecam lekturę tego:
http://www.koniecswiata.net/poradnik/
oraz książkę Samsara Tomka Michniewicza (sam jeszcze nie czytałem, ale słyszałem że jest niesamowita)
http://www.koniecswiata.net/samsara/

do tego przypominają mi się jeszcze 2 rady dla fotografów:
1) wynajmujemy miejscowego przewodnika (głownie chodzi o tereny oddalone od cywilizacji, enklawy, hermetyczne społeczności lokalne) - posiadanie przewodnika to jeden ze sposobów aby nie zostać od razu potraktowanym jako obcy i nie zostać np. obrzuconym kamieniami - zaś dobry przewodnik podobno wart jest każdych pieniędzy bo może pomóc nam się zbliżyć do ludzi i poznać ich codzienne życie a to przepustka do pięknych i bardzo autentycznych fotografii ... (i wspomnień)

2) nie zawsze tańszy nocleg jest lepszy - czasem warto zapłacić aby mieć swoje lokum dokładnie w centrum wydarzeń które chcemy fotografować - można się szybko wrócić jeśli się czegoś zapomniało (albo nie przewidziało że może być potrzebne)

 

#19 2010-09-22 08:26:27

piea

Re: Lepiej na własną rękę czy z biurem podróży?

 

#20 2010-09-22 10:19:18

Kasia_L

Re: Lepiej na własną rękę czy z biurem podróży?

Jak jesteśmy przy książkach to przeczytajcie koniecznie "Mroczny kontynent Afryka" prof.Wiesława Olszewskiego. Fajnie napisana, zabawna i CO WAŻNE zawiera dużo praktycznych porad, np. dotyczących dawania łapówek na przejściach granicznych:-)))))

 

#21 2011-01-04 13:22:23

TrzyKafki_pl

Re: Lepiej na własną rękę czy z biurem podróży?

Na własną rękę będzie z pewnością o wiele taniej,natomiast sam musisz zadbac o wszystkie szczegóły,jak np przejazd czy nocleg.Z biurem podróży wychodzi drożej,ale masz spokojną głowę,wszystko załatwione i dodatkowo opiekę rezydenta.

 

#22 2011-01-04 19:05:30

brooks44

Re: Lepiej na własną rękę czy z biurem podróży?

Ale ile frajdy z przygotowywania wyjazdu na wlasna reke! Zwykle mam ok. 7 - 8 miesiecy na wybranie celu podrozy, wyszukanie lotow, zakwaterowania, miejsc do zwiedzania... Uwielbiam to! smile

 

#23 2011-01-05 13:01:05

kazikss

Re: Lepiej na własną rękę czy z biurem podróży?

Kwestia gustu oczywiście, ale ja jestem zdecydowanym zwolennikiem własnej ręki.

Biura podróży można wykorzystać ew. do taniego przelotu czarterem (opłaca się coś takiego jak kupno "hotelu" bron boze objazdowki, do jakiegos kraju wraz z przelotem - uwaga ta dotyczy tylko malych krajow jak cypr, tunezja - w hotelu urzadzamy sobie beze wypadowa i robimy jednodniowe wycieczki w miejsca które nas interesuja juz samodzielnie).

Na własna reke zobaczy sie naprawde wiecej niz z biurem podrozy, plany zawsze mozna zmieniac w zaleznosci od checi, zmeczenia itd. na objazdowce to niemozliwe. Nie wspominajac o tym ze jest to z reguly tanszy sposob zwiedzania (Tajlandia np. objazdowka kosztuje cirka 5k od osoby za 10 dni, sam jestem w stanie w ciagu 24h zorganizowac wypad za polowe tej ceny jezeli odpowiednio trafie bilety lotnicze i uwiezcie mi wiecej zobacze, bede jadl lepsze jedzenie (co nie znaczy ze w lepszych knajpach poprostu lokalne uslugi zywieniowe przedstawiaja wyzszy poziom jakosciowo-jedzeniowy niz turystyczne, tylko wygladaja gorzej) a jakos noclegow bede mial porownywalna.

 

#24 2011-01-05 22:51:17

anet_zb

Re: Lepiej na własną rękę czy z biurem podróży?

Trochę odwagi i świat należy do nas!!!
Podróżowanie na własną rękę zdecydowanie przeważa nad zorganizowanymi wycieczkami, jesteśmy panami sytuacji i to my decydujemy o wszystkim.
Wystarczy parę razy pojechać na wycieczkę z przewodnikiem by szybko się z tego wyleczyć.. Zwiedzanie to jedna wielka gonitwa, bardziej koncentrujemy się nad pilnowaniem przewodnika i nigdy nie ma czasu na spokojne zrobienie kilku fotek. Można oczywiście trafić na dobrego przewodnika ( ale to jak gra w lotto) , ale gdy trafimy na kogoś kto nie ma czasu odpocząć pomiędzy wycieczkami to gonitwa i jeden wielki niesmak.
Mamy już doświadczenie gdy trafiliśmy na taką panią przewodnik co potrafiła omijać najciekawsze miejsca by potem długo się rozkoszować przy herbatce w lokalnym sklepiku!!!!
Zwiedzanie na własną rękę jest o wiele tańsze i co najważniejsze mamy okazję zaobserwować tubylców podczas ich codziennego życia.
Samemu można więcej czasu poświęcić na miejsca które nas interesują i spokojnie poszaleć z aparatem.

 

#25 2011-01-06 02:15:19

kangur

Re: Lepiej na własną rękę czy z biurem podróży?

Zdecydowanie na wlasna reke. Jestes panem sytuacji, robisz i zaliczasz to co lubisz najbardziej i unikasz tego czego nie znosisz. Poza tym to wielka frajda przygotowywac sie do indywidualnego wyjazdu. Czasami zalapujemy sie na krotkie wycieczki objazdowe z przewodnikiem ale tylko wtedy gdy nie ma innej opcji smile

 

#26 2011-01-07 03:37:55

Jack

Re: Lepiej na własną rękę czy z biurem podróży?

Jeżeli jest możliwe, staram się zawsze jeździć na własną rękę.  Ale nieraz wyjazdy zorganizowane (np. do 'all inclusive' resorts, włącznie z przelotem) mogą okazać się tańsze, niż np. sam przelot tamże.  Będąc na miejscu, niekoniecznie muszę codziennie nocować w hotelu ani w nim się żywić--są wycieczki, można samemu wypożyczyć samochód czy zamówić taksówkę.  Niektórzy tak robią w przypadku wyjazdu na Kubę--kupują nieraz za ponieżej $300 cały 'package' na tydzień, w którym jest przelot, hotel i często 3 posiłki dziennie--a po wylądowaniu albo spędzają jedną noc w tym hotelu, albo nigdy w ogóle do niego nie zaglądają.
Około 10 lat temu wybrałem się na autobusową wycieczkę zorganizowaną do Nowego Yorku, Washington, DC oraz Filadelfia i ogólnie warto było, bo samemu po prostu przez te kilka dni nigdy tyle nie zobaczyłbym (m. in. udało mi się jeszcze oglądać NYC z dachu tego wieżowca, który 1.5 miesiąca potem przestał istnieć).  Zresztą NYC to tak ogromne miasto, że trzebaby tam było spędzić kilka tygodni i przemaszerować wiele km., aby go zobaczyć, a pojechanie tam samochodem w ogóle nie wchodzi w grę.

 

#27 2011-01-09 17:45:53

Valion

Re: Lepiej na własną rękę czy z biurem podróży?

Ja mam taki patent, po Europie jeżdżę na własną rękę, szczególnie od czasu pojawienia się "tanich linii". Natomiast w daleki świat z zasady wybieram się z biurem. Choć są od tego wyjątki- lece do Japoni na tydzień na własną rękę.

 

#28 2011-02-23 23:36:18

texarkana

Re: Lepiej na własną rękę czy z biurem podróży?

A mnie się spodobał schemat, jaki wypróbowałam w ubiegłym roku. Po całym roku pracy, kiedy ze zmęczenia nie miałam ochoty ruszyć ani palcem, ani mózgownica, z chęcią udałam się na tygodniowa objazdówkę po Turcji z biurem Rainbow. Wszystko miałam podane "na talerzu", nie musiałam o nic absolutnie się troszczyć i tylko czerpałam. Ogladałam, spacerowałam, pstrykałam zdjęcia i dobrze się bawiłam. Zwiedzania w dużym tempie nie odbierałam jako szczególnie męczącego, bo nie raz i nie dwa wrzucaliśmy podobne tempo na różnych wyjazdach organizowanych samodzielnie (jesli urlop za krótki, to trzeba się szybciej ruszać).
Po tej wycieczce byłam już na tyle wypoczęta, że z chęcią wzięłam się za organizowanie miesięcznej wyprawy własnym autem w Sudety - polskie, czeskie i nawet trochę niemieckie (Szwajcaria Saska). Raz-dwa-trzy zrobiłam te rezerwacje, które były konieczne, opracowałam plan trasy, wykaz atrakcji i - w drogę! Cała rodzina na tym skorzystała.
Inna sprawa, że akurat miałam sporo wolnego...

 

#29 2011-11-02 12:52:41

moniasze

Re: Lepiej na własną rękę czy z biurem podróży?

Ja nie potrafie jednoznacznie zdecydować jaki sposób spędzania wakacji bardziej mi odpowiada, miałam bowiem i takie i takie doświaczenia z obydwoma metodami. Oczywiście byłam na super zoorganizowanych wakacjach z biurem podrózy, wszystko było dopięte na ostatni guzik a ja martwić musiałam się jedynie o to jaką sukienkę włożę dnia następnego. Zdażyło mi się też na wakacje z travelagency narzekać, obiecywali cuda wianki a tak naprawdę zapewnili noclegi w hotelu i tyle. problem pojawił się już na lotnisku gdy nie mogliśmy odnaleźć autobusu, który by nas zawiózł do hotelu na problemie z drinkami mimo opcjii ultra all inxlusive. Także bywa różnie. a ostatnio zdobyliśmy sie ze znajomymi i wyruszliśmy na wyprawę do maroka, zupełnie na własną rękę. emocje niesamowite, nieporywnywalne z wakacjami z biura ale wymagającymi dużo więcej przygotowań. plusem jednak są także mniejsze koszty i poznanie prawdziwej kultury kraju. na szczecie u nas przygotowaniem zajeli się faceci i mieliśmy plan, dzięki któremu zobaczyliśmy wszystko co zobaczenia warte. warunki staraliśmy się wybierać takie w normie, nie było to wiem wyprawa sourvivalowa, wiec nie chciałysmy myc głowy w lodowatej wodzie;) Mimo wszystko, na dwóch osobach zaoszczędziliśmy rownowartość takiej wycieczki dla jednej osoby z biura podrózy. faktem jest ze super też udało nam sie z biletami, bo cała koncepncja podrózy zaświtała nam gdy zobaczyliśmy mega promocje na bilety lotnicze na tanie-loty.com.pl. Jeżeli nie ma się wymarzonego, określonego kierunku podrózy to własnie od tego mozna zacząc- znaleźć mega promocje na bilety i potem planować pod to reszte, bo jak wiadomo, loty pochłaniają ogromna część budżetu wycieczki.
Tak tez planujemy zrobić w wakacje 2012:) ale z biurem podrózy też na pewno kiedyś polece, gdy będę potrzebowała odetchnąć na maxa i nie mysleć o niczym;)

 

#30 2011-12-30 12:40:01

Bernadeta_eu

Re: Lepiej na własną rękę czy z biurem podróży?

Na taka decyzję składa się szereg czynników,w tym głównie budżet jaki posiadamy na daną wycieczkę. jeżeli decydujemy się na biuro podróży,to cała wyprawa wyniesie nas drożej (zależy od sezonu) ale mamy święty spokój i nie musimy się niczym przejmować.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh