Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Forum dyskusyjne

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-09-25 15:09:45

Pomysł na Hiszpanię, gdzie najlepiej?

Rozważając różne miejsca na najbliższe wakacje, zastanawiam się nad Hiszpanią. Chciałbym tam pojechać z narzeczoną samochodem. Założenie jest takie żeby była piękna plaża oraz czysta woda smile

Najbliżej jest Costa Brava, ale słyszałem że połowa turystów to Polacy i jest tłoczno. Które wybrzeże hiszpanii polecicie?

Ostatnio edytowany przez Focus (2008-09-25 15:09:54)

#2 2008-10-24 10:09:46

Re: Pomysł na Hiszpanię, gdzie najlepiej?

chętnie się równiez dowiem gdzie najlepiej jechac do Hiszpanii (samochodem lub samolotem)? Chodzi mi o piekne widoki, czysta wodę

#3 2009-01-12 09:12:09

Witam!
Polecam ażeby się wybrać dalej na południe Hiszpanii wzdłuż wybrzeża. To fakt-Costa Brava latem to jest tragedia.A swoją drogą to ciekawe dlaczego te polskie biura podróży sobie to Costa Brava tylko upatrzyło. Najbliżej ? najtaniej?
Jak możecie jedzcie dalej na samo południe, poznacie prawdziwą Hiszpanię. I taniej i prawdziwiej...
Pozdrawiam...

Ostatnio edytowany przez Ibermaxx (2009-07-15 17:42:48)

#4 2009-01-12 14:28:53

zgadzam się z przedmówcą, jeśli chcecie w spokoju poleniuchować na plaży to zapomnijcie o Costa Brava.

#5 2009-01-12 14:53:39

ja tez polecam Hiszpanie poludniowa,andaluzje i plaze nad atlantykiem(zobacz zdjecia z Hiszpania)

#6 2009-02-17 21:13:04

Ja byłam na Costa Brava i było najwiecej niemców.
mnie sie podobało

#7 2009-02-17 21:14:06

michaska nasza nowa koleżanko to dajesz fotki z Costa Brava:)

#8 2009-03-01 21:07:05

również chętnie zobaczę smile

#9 2009-03-01 21:32:43

Costa Brava mnie rowniez sie podoba. Duzo ludzi to fakt, ale i tak mozna wypoczac. Teraz marzy mi sie dluzszy pobyt w Barcelonie...

#10 2009-03-02 10:53:26

Zdecydowanie Costa del Sol ....zasada jest podobno taka....im dalej wzdłuż południowego wybrzeża tym lepiej ....a Andaluzję polecam szczególnie...szeroka czysta plaża, krystaliczne morze, zielone góry i bardzo hiszpański klimat...ogólnie odlot....a w okolicach Malagi jest też co pozwiedzać: Marbella, Grenada, Ronda, Puerto Banus....(patrz zdjęcia - zaraz coś dorzucę wink)

#11 2009-03-02 12:00:46

a ja cały czas myśle nad rozrywkową częścią Espanii czyli Majorka, pojechać bobawić się na jakiś weekend chętnie:)

#12 2009-03-02 14:31:13

oj na tej majorce  wcale nie jest tak bardzo rozrywkowo,juz chyba pisalam w jakims wątku że jak dla mnie jest mocno przereklamowana...

#13 2009-03-02 14:34:50

ee to  zalezy jeszcze chyba w jakim klubie:)

#14 2009-03-02 14:36:43

w calym Arenale masz chyba ze 3cluby,z czego jeden fajny

#15 2009-04-26 21:44:37

a na wypoczynak dla 2 starszych pań co polecicie?

#16 2009-04-27 09:47:04

gosiunia napisał:

a na wypoczynak dla 2 starszych pań co polecicie?

Dobra jest Costa Brava, a dokładniej Pineda del Mar ale w czerwcu. Ja tam byłam właśnie w tym terminie i było bardzo spokojnie (jak dla mnie za spokojnie  hmm ). I właśnie dużo było starszych ludzi.

#17 2009-04-27 10:57:07

a koniec sierpnia, poczatek września? smile

#18 2009-04-28 14:56:30

Ja tez polecam Costa del Sol!Na Costa Brava nie jest za czysto,a co do Majorki to ladna wyspa nie powiem,ale mi sie bardziej podobalo na Costa del Sol-wiecej rzeczy do zwiedzania i bardziej rozrywkowo niz na Majorce.A z Costa del Sol mozna wybrac sie po prostu na wycieczke na Majorke albo z Giblartaru do Maroka.Ja bylam w Toremolinos-fajne miasteczko,no i cala Andaluzja z Sevilla i Alicante na czele super!!!

#19 2009-04-29 10:12:08

jak z cenami na tym costa del sol?

#20 2009-04-29 11:52:19

Ceny na Costa del Sol tak samo przystepne jak na Costa Brava,a plaze i okolica duzo lepsze.

#21 2009-05-19 14:46:46

Ja również polecam Costa del Sol, i okolice do zwiedzania - Torremolinos, Benalmadena. Świetny transport to Automoviles Tortillo ma duzo przystanków i naprawde nie trudno sie tam poruszać smile

#22 2010-02-10 19:45:03

Witam, a cczy ktoś może powiedzieć coś o Costa Dorada? Dokładnie okolice Tarragony. Wybieram się tam w tym roku.

#23 2010-02-13 10:49:34

Bylem juz szesc razy w Hiszpani i to zawsze w Costa Dorada(albo Dourada).Tereny od Barcelony do
Tortosy(kierunek Valencja) sa mi znane.Podrozowalem(-lismy) wlasnym samochodem,mieszkalismy
w domkach wczasowych Interhomu na poludnie od Tarragony,rejon Salou,w miejscowosciach takich
jak Calafat,Miani Platja,Cambrilis.Oprocz kwater w domkach prywatnych Interhomu,sa Autocampingi
Hotele,jak i anonse w roznych czasopismach o mozliwosci zakwaterowania.Moje ogolne uwagi napisa-
lem w innym watku"Hiszpania jakie ceny"?Jesli Pania cos szczegolnego interesuje prosze napisac,w
miare mozliwosci bede probowal odpowiedziec.Co sie tyczy okolic Tarragony wiem,Tarragona to duze
przemyslowe miasto,co sie z tym wiaze to niezbyt czyste srodowisko(powietrze).Tyle narazie.Serwus.

#24 2010-03-12 09:42:35

Moim zdaniem warto wspomnieć jeszcze o Costa Blanca. Jak dla mnie wspominane do tej pory Brava i del Sel - są przeludnione i drogie. Okolice Alicante, gdzie również można bardzo tanio dolecieć (trzeba śledzić oferty przewoźników) są równie atrakcyjne a znacznie luźniejsze jeśli chodzi o turystów a także tańsze. Moim zdaniem to najlepszy kierunek na stacjonarny wypoczynek w Hiszpanii.

#25 2010-05-04 21:23:29

Warto pojechać do Galicji. Są tam najpiękniejsze plaże w Hiszpanii: Playa de las Catedrales i plaże na Islas Cies. Jeśli komuś zależy na super widokach i niesamowitej naturze w Galicji też to znajdzie: Costa da Morte, Ribeira Sacra i wybrzeża riasowe nie mają sobie równych. Pokazuje te miejsca wszystkim moim znajomym, którzy do mnie przyjeżdżają. Są zachwyceni, nawet ci co już zwiedzili trochę świata.
Ponadto w tym roku obchodzony jest Ańo Santo, czyli święty rok. Następna taka okazja będzie dopiero za 11 lat. Na prawdę warto tu przyjechać.
Jakby ktoś się zdecydował zwiedzić Galicję, jestem w stanie pomóc albo nawet oprowadzić po najciekawszych miejscach. Zostaję tu do końca lipca lub sierpnia 2010. Można śmiało pisać do mnie na maila: cezarg@o2.pl
Pozdrawiam ! smile

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh