Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#16 2010-09-25 17:08:27

kangur

Re: linie lotnicze

Ogolnie latanie to juz nie jest to samo co kiedys. Nie ta obsluga  z usmiechem na twarzy, nie ma rarytasow do jedzenia jak kiedys, drinki sa serwowane z laski i czesto z glupimi komentarzami.  Te lepsze linie maja indywidualne telewizory co jest wazne przy dlugich lotach i troche rekompensuje inne niedostatki. Ogolnie wiekszosc linii lotniczych wysyla podroznikom sygnal: chcesz luksusu zaplac za business albo first class. Nie masz kasy to siedz cicho i nie marudz. Osobiscie preferuje linie azjatyckie takie jak Singapore, Thai czy Cathai Pacific (Malaysian strasznie sie skiepscily). Mam tez mile wspomnienia z Quantasem, KLM i liniami czeskimi (lecialem kiedys do Singapuru). Zrazilem sie do Lufthansy i British Airways. Ale ktos moze miec inne zdanie. Pzdr

 

#17 2010-12-02 00:29:10

madziuszka

Re: linie lotnicze

KLM - jak do tej pory najlepszy... wszystko na czas, duzo jedzenia i na prawde przyjemne loty.

Malaysia Airlines - ogromny wybor filmow itp- na dlugich lotach bardzo sie przydal, obsluga ok, w KL mielismy lekkie opoznienie, ale z tego co mowili to czekalismy na pasazerow tranzytowych wiec ok. Lot LHR-KUL nie byl zbyt przyjemny ze wzgledow pogodowych, za to KUL- MEL jak najbardziej  przyjemny, sprzyjajacy spaniu:)

A teraz cos innego... przyjdzie mi leciec Air China z MEL do PGV- 10 godzin, nie znalazlam zbyt dobrych opinii, ale cena byla ok... czy ktos mial przyjemnosc? 10 godzin jestem w stanie sie przemeczyc ale w droge powrotna lece z nimi az z FRA do MEL...

 

#18 2010-12-03 09:00:21

piea

Re: linie lotnicze

Szczerze mówiąc nigdy nie leciałam  dłużej jak 4 godziny- bo nigdy nie wybrałam się w egzotyczną podróż (jeszcze:))- może jak sie leci gdzieś 10-20 czy więcej godzin- ma to znaczenie...ale na przelotach europejskich- zgodzę sie tu z wypowiedzią Globusika- po co dopłacać kupe kasy do np. Premium eco class (jak sugeruje Chris)- lepiej to przeznaczyc na inne wycieczki!
Poza tym czartery/ a loty rejsowe to tez różnica- ogólnie  dziś jest tak jak napisał Kangur- to juz nie to latanie, nie ta obsługa- co kiedyś.....
Osobiście najprzyjemniej jak dotąd leciało mi się tureckim Sun Expressem: samolot nowiutki, czyściutki, indywidualne telewizory, kawa/herbata i kanapka/ciastko gratis- wygodne siedzena- i to zwykły czarter. Miłe zaskoczenie:)-
Aha! Chris, cytując za Tobą "...zrozumialem dlaczego nie chca, zeby ludzie w economy widzieli, co sie w buisness odbywa, calkiem inne zycie i inni ludzie na poziomie"
Czy uważasz, że w klasie turystycznej nie jeżdżą ludzie na poziomie?
Oj! Bardzo bys się zdziwił jaki czasami reprezentują żenujący poziom bufony w jedwabnych krawatach ( Ci latający m.in. w klasach business!!!)
( nie obrażając nikogo w krawatach....ale grubość portfela nie jest wyznacznikiem klasy człowieka)

 

#19 2010-12-03 17:06:12

PAVULON

Re: linie lotnicze

cóz mówi sie że polscy piloci należą do czołówki światowej-zgodzeęsię ,nieraz słyszałem obawy w głosie pasażerów że polecimy tureckimi czy innymi liniami z krajów arabskich, powiem szczerze że latało się przyjemnie i niekiedy nawet LEPIEJ niż polskimi...

 

#20 2011-07-27 16:15:56

czarecku

Re: linie lotnicze

Easy jet akurat mają czasami naprawdę dobre ceny szczególnie jak się trafi na fajną promocję, kiedyś znalazłem fajną wyszukiwarkę połączeń sky4fly i tam wyszukuję swoje loty. Najlepiej kilka miesięcy do przodu bilet kupić..

 

#21 2012-03-13 16:58:38

kangur

Re: linie lotnicze

Z moich ostatnich "lotniczych" doswiadczen moge powiedziec, ze rozczarowaly nas bardzo linie Finnair, z ktorymi podrozowalismy do i z Europy w zeszlym roku. Jedzenie kiepskie, obsluga z łaski i wrecz niegrzeczna (a ja niczego takiego specjalnego nie chcialem), telewizorki niby nowoczesne, z dotykowymi ekranami, ale malutkie i caly system nie dzialal przez ponad pol przeszlo 12-godzinnego dluzacego sie niemilosiernie lotu. Samolot sie spoznil ponad 5 godzin, w Singapurze mieli na nas czekac przedstawiciele Finnair zeby nam zalatwic dalsze polaczenia (samoloty nam pouciekaly)...nikt sie nie pojawil, za to dostalismy rozne sprzeczne informacje i, w efekcie, musielismy gnac kilka razy tam i spowrotem z walizami po ogromnym porcie lotniczym zmordowani i nie do konca przytomni po ponad 20 godzinach w podrozy...Dopiero kiedy udalismy sie "pod skrzydla" Singapore Airlines wszystko sie zmienilo. To oni, bez problemu i w przemily sposob, zalatwili nam lot do Adelaidy (i to bezposredni) a w samolocie wszystko dzialalo bez zarzutu a obsluga byla, jak zwykle, pierwsza klasa! smile Od razu nadmienie, ze ja nie jestem osoba marudzaca czy nazekajaca z natury...Finnair wybralismy bo bylo najkorzystniejsze polaczenie i najatrakcyjniejsze cenowo...ale stanowczo nikomu nie polecamy smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2012-03-13 21:21:33)

 

#22 2012-03-13 17:02:58

kangur

Re: linie lotnicze

Jeszcze inna sprawa: teraz duzo tanich linii nie daje jesc nawet na dlugich lotach. Za pare dni lecimy na Bali z Virgin Australia i trzeba bedzie wziac kanapki a wode czy kawe kupic na pokladzie (oczywiscie za odpowiednia cene)...To jeszcze rozumiem, ale pani z biura turystycznego ostrzegla nas zeby wziac ze soba dlugie spodnie i jakas bluze bo przeszlo 5-ciogodzinny lot powrotny odbywa sie w srodku nocy, w samolocie zimno a kocykow nie ma hmm i kobitka zmarzla jak nigdy wczesniej. Bukujac bilety na przeloty tego typu liniami trzeba tez zwrocic uwage czy bagaz wliczony jest w cene biletu (!!!) bo czasem trzeba doplacac exstra za kazda walizke... Ale, jak to mowia: cos za cos smile

 

#23 2012-03-13 17:31:04

maciekart

Re: linie lotnicze

Ja jestem okropnie zrażony liniami Enter Air ! lecieliście ... co sądzicie ?

 

#24 2012-03-13 17:52:06

Mikus

Re: linie lotnicze

tez lecialem pare lat temu finnair...indywidualnych telewizorkow wogole nie bylo - stary samolot...kolacja byla ok ale na sniadanie dali nam niemilosiernie slodkie ciastko bez smaku, czerstwa bulke i owocowa salatke taka zimna ze byly w niej kawalki lodu....dobrze ze za drinki mocniejsze niz piwo nie trzeba bylo placic... kolega lecial w zeszlym roku i za darmo byl tylko browar smile

 

#25 2012-03-13 21:20:15

kangur

Re: linie lotnicze

Tak, to prawda, tez zauwazylismy, ze w Finnair trunki mocniejsze niz wino czy piwo trzeba bylo sobie kupic, a przy, przeciez nietanich, lotach miedzykontynentalnych powinno byc w cenie...kolejny minus dla Finnair hmm

 

#26 2012-04-25 14:39:38

Czarodziejki_com_pl

Re: linie lotnicze

Moim zdaniem wiele zależy także od klasy oraz miejsca którą lecimy. Wszystko będzie miało wpływ na nasza pinię,nawet najdrobniejszy szczegół. Ja póki co miałem do czynienia tylko z polskimi liniami,ale nie narzekam.

 

#27 2012-05-23 19:47:53

toria83

Re: linie lotnicze

Czy latal ktos z Was Vietnam Airlines? Znalazlam promocyjne loty do Bangkoku, za to sporo niepochlebnych opini I zastanawiam sie, czy faktycznie sa takie tragiczne, czy to tylko wymysl niedopieszczonych brytyjczykow! Pozdrawiam

 

#28 2012-07-07 13:04:27

maniara

Re: linie lotnicze

 

#29 2012-07-08 17:17:52

toria83

Re: linie lotnicze

Wiem wiem, dlatego tez sie zastanawiam, bo oferte maja kuszaca, 350 funtow taniej niz emirates airlines, a dla nas to spora roznica, wiecej do wydania w podrozy. opinie negatywne daja glownie anglicy, natomiast polskie sa dosc pochlebne i ludzie polecaja. Mam dylemat.

 

#30 2012-07-10 13:46:28

myszka

Re: linie lotnicze

Moim zdaniem warto na polskie opinie patrzeć. Anglicy to w ogóle na wyjazdach zachowują się jak "bydło" z tego co słyszałam więc może i opinie mają jakieś nierealne.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh