Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-05-12 15:17:34

madziuszka

linie lotnicze

Tak sobie pomyslalam, ze chyba jeszcze nie bylo takiego watku, aby kazdy mogl wpisac ktorymi liniami lecialo mu sie najlepiej, a ktorych lepiej unikac. Kazdy z nas ma swoje doswiadczenia zwiazane z liniami lotniczymi i moglby sie nimi podzielic by ten kto planuje podroz mogl sie dowiedziec czegos na temat jakie linie wybrac.
Moje typy:
Air Asia- tanie i dosc pewne linie, czasem maja opoznienia, ale mnie podczas ok. 15 lotow po Azji spotkaly tylko 2 pol godzinne. masz to za co placisz, czasem trafia sie swietne promocje. oprocz jednego dosc dziwnego lotu, podczas ktorego byly duze turbulencje nie zdarzylo sie nic niebezpiecznego.

Tiger Airways- australijski Tiger slynie z opoznien. Lot z melbourne do Gold Coast uplynal milo i bez zadnych problemow, z powrotem- 10 godzin opoznienia i najgorsze w moim zyciu ladowanie...(pilot zszedl z ogromna predkoscia podczas turbulencji).

Srilankan Airlines- pozytywne zaskoczenie, niezla cena, swietny catering, wszystko sprawnie i o czasie. Jak najbardziej czulam sie bezpiecznie.

Jet Star- calkiem przyzwoicie, oczywiscie jako tania linia trzeba dokupywac wszystko, czyli bagaz, jedzenie itp. Lot byl spokojny a wszystko odbylo sie zgodnie z planem.

teraz stoje przed wyborem lotu dlugodystansowego (22h) Qantasem albo Britishem, nie wiem co wybrac... cena ta sama, a opinie o liniach podzielone. Czy ktos moglby cos poradzic?

 

#2 2010-05-12 15:56:33

globusik

Re: linie lotnicze

Lec Malaysian przez Kuala Lumpur... Swietne i owiele tansze niz np. Quantas...

 

#3 2010-05-12 21:24:31

madziuszka

Re: linie lotnicze

wlasnie akurat na ten termin sa drozsze. qantas i british wychodza najtaniej.

 

#4 2010-05-13 09:53:52

katerina

Re: linie lotnicze

 

#5 2010-05-13 10:10:29

madziuszka

Re: linie lotnicze

ja lecialam easy jetem z londynu do stambulu, wszystko na czas i za smieszna cene, polecam.

 

#6 2010-05-13 10:15:33

katerina

Re: linie lotnicze

Rzeczwiscie ceny to glowny atut Easy Jet szczegolnie jak bilet rezerwuje sie z wyprzedzeniem,wtedy ceny sa naprawde niskie!

 

#7 2010-05-13 21:53:53

atram

Re: linie lotnicze

ja tez polecam British,Continental,Srilankan oraz Air Asia
najgorsze linie to Turkish airlines tam nic nie jest punktualne,obsluga ma cie gdzies a na twöj bagaz musisz czekac 4 dni,ale sa tani.

 

#8 2010-05-17 21:49:11

madziuszka

Re: linie lotnicze

a co sadzicie o Cathay Pacific?

 

#9 2010-06-04 20:58:07

chris201

Re: linie lotnicze

a to znalazlem w necie:

1. Cathay Pacific; Hongkong
2. Quantas, Australien
3. Emirates, Dubai
4. Singapore Airlines, Singapur
5. British Airways, Großbritannien
6. Malaysia Airlines, Malaysia
7. Thai Airways, Thailand
8. Qatar Airways, Qatar
9. Asian Airlines, Südkorea
10. ANA, Japan

Z wlasnego doswiadczenia powiem, ze najlepiej mi sie lecialo Emirates, a z opowiadan wiem, ze quantas jest super (quantas jeszcze nie lecialem); w przyszlym roku bede lecial do Tokjo liniami ANA, sa tam dodatkowo tzw. siedzenia Premium Eco Class, za doplata 1225,- euro siedzi/lezy sie super wygodnie, niewiele linii lotniczych juz to wprowadzilo, jest to cos pomiedzy economy i business; ostatnio lecialem w business class, czulem sie jak prawie milioner, szampan na powitanie itd., zrozumialem dlaczego nie chca, zeby ludzie w economy widzieli, co sie w buisness odbywa, calkiem inne zycie i inni ludzie na poziomie

Ostatnio edytowany przez chris201 (2010-06-04 22:31:44)

 

#10 2010-06-05 21:25:13

atram

Re: linie lotnicze

ja tez ostatnio lecialam business class z Dragon air-luxus!

 

#11 2010-06-07 18:56:12

globusik

Re: linie lotnicze

Szkoda placic na luksus w samolocie lepiej to wydac na miejscu na wycieczki rent a car itp. A ludzie z klasa nie musza miec grubego portfela Chris i grac szpanera...

 

#12 2010-06-08 07:01:54

chris201

Re: linie lotnicze

dla jednych jest to szpanerstwo, dla innych codziennosc, za 6 tygodni udaje sie w miesieczna podroz, zrobie kilka tysiecy mil, a nie wsiade ani do samolotu, ani do rent a car smile

 

#13 2010-06-08 10:14:07

minifix

Re: linie lotnicze

Kingfisher (indyjskie) - rewelacyjny sprzęt i obsługa. Mieliśmy co prawda opóźnienie, ale cóż - Indie, taki kraj smile
Aeroflot - może kogoś zdziwić, ale naprawdę polecam. Mieliśmy co prawda ponad 10 godzin opóźnienia w Moskwie (lot do Bangkoku), ale zdarza się. Natomiast samoloty w porządku, szczególnie na locie powrotnym - nówka sztuka, pachnaca nowością - smaczne jedzenie, obsługa OK. Niestety nie można tego samego powiedzieć o obsłudze lotniska Sheremetyevo - "komuno wróć" w pełnym wydaniu...

 

#14 2010-06-21 09:26:30

piea

Re: linie lotnicze

Cóż...! najtaniej nie znaczy najlepiej!
To zależy jakie są kryteria i co dla kogo oznacza NAJLEPSZE LINIE! Jeden powie, że te które daja darmowy catering, drugi, że te które maja szersze i wygodniejsze fotele, a jeszcze inny, że te które sa konkurencyjne cenowo. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie!

 

#15 2010-06-21 20:17:54

madziuszka

Re: linie lotnicze

dlatego post jest po to, zeby opisywac linie a nie wybierac najlepsze;) po opiniach ktos moze wybrac co bedzie dobre akurat dla niego.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh