Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-05-12 15:04:59

madziuszka

ślub za granicą

może ktoś z Was skusił się na slub gdzieś w jakimś pięknym zakątku poza granicami naszego kraju... interesuje mnie kwestia dokumentów i legalizacji takiego ślubu w Polsce. Co potrzeba? Czy trzeba tłumaczyć? No i ile trwały przygotowania? Czy korzystaliście z agencji (i czy to wtedy one załatwiały większość papierologii) czy na własną rekę? Będę wdzięczna za każde info.

 

#2 2010-05-12 23:56:12

Fresh

Re: ślub za granicą

Pytanie ciekawe smile
Magda chyba najlepiej będzie sprawdzić u źródła, czyli w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jeśli nie sprawdzałaś, to tu masz namiary - Strona urzędu Zielonki z telefonami: http://www.zielonka.pl/artykul/id/1447 i telefony do USC:
- 771 02 34
- 761 11 52
i do kierownika USC w Zielonce:
- 771 02 34

Tam muszą dać Ci wyczerpującą odpowiedź. Swoją drogą jak już będziesz wiedziała napisz na forum, może przyda się innym smile

Na pewno (tak mi się wydaje) w jakiejś części będzie poruszana kwestia obywatelstwa jako że mąż od kangurów big_smile jest, zamieszkania itp..

Tak na logikę na pewno będzie konieczne przesłanie dokumentów potwierdzających zawarcie małżeństwa do obu Urzędów Stanu Cywilnego (w obu państwach) i myślę że osobista wizyta w USC w Polsce lub Australii, potwierdzająca fakt. Potem jeśli wyemigrujesz i będziesz chciała mieć obywatelstwo Australijskie, pewnie co jakiś czas będą "testy". Tutaj piszę na podstawie doświadczenia kolegi, który tutaj w Polsce ma żonę z Ukrainy. Nie wiem co ile, ale co jakiś czas mieli wizyty (nie wiem w jakim urzędzie), gdzie na osobności byli wypytywani o te same kwestie odnośnie małżeństwa i współpartnera - na tej podstawie sprawdzano czy żona kolegi nie wyszła za niego tylko dla obywatelstwa, czy żyją razem itp.

Z pośredników (agencji) bym nie korzystał - wydasz tylko niepotrzebnie pieniądze za wypełnienie i przesłanie dokumentów a przecież to tylko sprawy "papierkowe", które każdy może po zasięgnięciu informacji w urzędach sam załatwić.

Tak swoją drogą... GRATULUJE!!!!!!!!

 

#3 2010-05-13 08:32:11

katerina

Re: ślub za granicą

Madzia tez gratuluje!
Napisz na forum jak juz sie dowiesz,jak to wyglada-moze rzeczywiscie przyda sie innym:)))

 

#4 2010-05-13 10:25:44

madziuszka

Re: ślub za granicą

Fresh dzieki za namiary, tak sie sklada, ze kierownikiem USC jest moja "ciocia", tyle ze jak do niej pojde zaraz wszyscy wszystko beda wiedziec, a to ma byc swego typu "eloping"...smile to co dowiedzialam sie z netu to to, ze musze miec odpis aktu urodzenia i zaswiadczenie o mozliwosci wstapienia w zwiazek malzenski, to wszystko musi byc chyb aprzetlumaczone z polskiego na jezyk docelowy przez tlumacza przysieglego... co do legalizacji potem... wszytsko brzmi latwo, ale nie wiadomo jak jest w praktyce... zastanawiam sie czy np n aBali mozna zaltwic slub bez posrednictwa agencji...
obywatelstwo to juz inna sprawa, bo go nie chce;) akurat w Australii dostaje sie wize malzenska i co 2 lata stempel w paszporcie ze jest sie reztdentem, oczywiscie co 2 lata sprawdzaja czy malzenstwo trwa i czy mieszka sie w au.

 

#5 2010-05-13 21:42:20

atram

Re: ślub za granicą

ja bralam slub w Las Vegas ale niestety musialam miec tlumaczenia niemieckie bo mieszkam w niemczech,ale w usa nie kozystalismy z zadnej agencji wszystko odbylo sie bez problemöw i nie zaluje ze na moim slubie bylismy tylko we dwoje.Nasze rodziny mogly nas zobaczyc live w necie,to bylo bardzo emocjonalnei trwalo niecale 8minut.Po ceremoni przejechalismy limuzyna po las vegas a wieczorem bylismy na koncercie Celine Dion w Ceasars Palace i tego pieknego dnia nie zapomne nigdy.

 

#6 2010-05-14 11:41:35

PAVULON

Re: ślub za granicą

a mi marzy się zrobić komuś sesje ślubną w jakimś pięknym zakątku...

 

#7 2010-05-14 15:19:37

madziuszka

Re: ślub za granicą

dobry fotograf by sie przydal;) atram- bardzo fajny pomysl ze slubem w las vegas:)

 

#8 2010-05-17 21:55:32

madziuszka

Re: ślub za granicą

to co sie dowiedzialam w przypadku slubu na Bali :

dokumenty: odpis aktu urodzenia i zaswiadczenie z USC o mozliwosci zawarcia zwiazku malzenskiego za granica przetlumaczone na jez. indonezyjski w Ambasadzie Indonezji w Wawie za ok. 50 USD, do tego paszport, 4 zdjecia paszportowe oraz wspolne zdjecie (glowa i ramiona). Slubu w Indonezji nie mozna wziac jedynie swieckiego, bo zeby byl legalny wobec prawa indo to musi byc tez religijny. Jedynym religijnym, do ktorego nie potrzeba zaswiadczen  z kosciola macierzystego jest slub w obrzadku protestanckim. Mozna przebierac w ofertach agencji specjalizujacych sie w tego typu imprezach, slub na plazy bez wesela i gosci to koszt od 1500 USD.

Co do legalizacji to dostaje sie w pelni legalne dokumenty w tym wypadku z USC w Denpasar, potem trzeba zalegalizowac w Polsce czyli tlumaczenia z indo itd...

To jesli chodzi o Bali ale mysle ze w innych krajach jest podobnie.

 

#9 2010-05-18 12:40:44

olucha74

Re: ślub za granicą

Wymagane dokumenty do zawarcia ślubu w Meksyku:
- pisemne zgłoszenie w odpowiednim Urzędzie Stanu Cywilnego o planowanym miejscu zaślubin
- zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego w Polsce o dopełnieniu wszystkich formalności ślubnych (ważna jest data ważności zaświadczenia)
- ustalenie z konsulem dnia i godziny ślubu w Meksyku e-mail: konsul@polonia.org.mx
- do ambasady należy zabrać ze sobą: dowód osobisty, paszport, metrykę, zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego, pieniądze na opłaty
- dwóch świadków (mogą być pracownicy ambasady)
- ważne paszporty i karta turystyczna,
- wypełniony formularz (w hotelu na miejscu),
- testy krwi na obecność wirusów (na miejscu, w cenie, obowiązkowe wg lokalnych przepisów),
- dwoje świadków z każdej strony (min. 18 lat, ważne paszporty, najpóźniej na 4 dni przed ceremonią),
- oryginał i 2 fotokopie świadectwa urodzin,
- oryginał i 2 fotokopie aktów urodzenia pary młodej,
- w razie konieczności - oryginał i 2 fotokopie orzeczenia o rozwodzie lub akt zgonu współmałżonka.
Dokumenty muszą być przetłumaczone na język hiszpański. Możliwe na miejscu - 60 USD za stronę.

Za to w Tajlandii tylko  ksero paszportów i wizy smile)))

 

#10 2010-05-18 15:30:04

madziuszka

Re: ślub za granicą

brzmi strasznie skomplikowanie, a wiesz cos wiecej o Tajlandii?

 

#11 2015-01-05 21:41:30

agnya88

Re: ślub za granicą

Polecam Sri Lankęsmile  właśnie tam powiedzieliśmy sobie "tak" z moim ukochanym miesiąc temu. Potem jeszcze krótki wypad w podróż poślubną na Malediwy- bajka!! Na Sri Lance spędziliśmy 3 tygodnie zwiedzając praktycznie całą wyspę- wszystko na własną rękę,  jedynie ślub mieliśmy zorganizowany przez naszą konsultantkę ślubną Judith,  która jest europejką, ale mieszka tam na stałe od 10 lat. Ona praktycznie zadbała o każdy szczegół,  co tylko sobie wymarzylismy:)  slub cywilny był na plazy a kościelny w normalnym kościele katolickim. Z rejestracją dokumentów w Polsce nie było problemów.  Gdyby ktoś również planował ślub w tamtym zakątku świata z chętnie podam namiary na organizatorkę (piszcie na agnya88 malpka wp pl) pozdrawiam.  Magda

 

#12 2015-01-07 10:18:28

Magda_Kajzer

Re: ślub za granicą

Jeśli o mnie chodzi to wybrałabym Brazylię. Jest naprawdę magiczna!! No i przy tym niebanalna. slub na plaży (a jest w czym wybierać) na bosaka, piękna pogoda, piękne krjaobrazy, a potem wesele w latynoskim stylu. Wahałabym się też nad Rzymem (wiem, że to strasznie romantyczne i bardzo oklepane, ale co poradzę, że mam słabość do tego miasta :smile).

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh