Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-03-04 19:41:15

PAVULON

nietypowe pamiątki z podróży

czyli inne niz standardowe, które można dostac na straganach , budach itp.
ja na przykład mam do dziś w ozdobnym słoiku kryształy soli które zbierałem na brzegu zatopione w morzu Martwym, lub w innym czarny piasek z plaży Perissy na Santorini

 

#2 2010-03-04 20:41:29

mariusznowy

Re: nietypowe pamiątki z podróży

Bardzo często przywoze jakieś śmieszne pamiątki z podróży np. kawałek przepieknej,pomarańczowej skały z Petry, podkładki pod piwo z różnych zakątków a nawet kawałek tasmy oddzielającej biegaczy od widowni w maratonie w Bejrucie smile smile smile

 

#3 2010-03-04 21:27:05

anet_zb

Re: nietypowe pamiątki z podróży

my przywozimy piasek z plaży na której byliśmy, muszle, kubki,  ciekawe figurki, no i zawwsze obowiazkowo coś charakterystycznego dla danego kraju:)smile

 

#4 2010-03-05 13:52:23

lagatta

Re: nietypowe pamiątki z podróży

Ja raczej nie mam nietypowych pamiątek z podróży. Jednak te co mam bardzo lubię!  Gustuję w rzeczach praktycznych, także mam śliczne kubki z Egiptu, szale z Tunezji, świeczki z Turcji, olejek arganowy z Maroka itp. i itd.  smile

 

#5 2010-03-05 16:43:38

Michasia_Bogus

Re: nietypowe pamiątki z podróży

O tak,pamiątki z podróży muszą byc!Do tych naszych nietypowych, z Bułgarii przywiezliśmy sobie 2 gliniane naczynia malowane w pawie oczka,takie w których podają tam np.kawarmę czy gjuwecz-fajna sprawa.A w Turcji zaopatrzyliśmy się w te ich małe ,charakterystyczne szklaneczki-tulipanki do tego  zapas herbatki,którą potem serwowaliśmy rodzinie i znajomym.

Ostatnio edytowany przez Michasia_Bogus (2010-03-06 16:09:53)

 

#6 2010-03-08 12:48:35

edyta

Re: nietypowe pamiątki z podróży

piasek z plaży i muszle standard smile i też jak jakieś skały łądne są to kawałek zabieram smile

 

#7 2010-04-07 17:21:03

medlady

Re: nietypowe pamiątki z podróży

Ja gustuję w bransoletkach,szalach,koniecznie cos na scianę np tunezyjskie drzwi,papirus z egiptu,obowiązkowo shisha ale to raczej średnio oryginalne,oczywiscie zawsze przywoże tez cos dla najblizszych, to troche tak jakby tez tam byli:)poza tym zostawiam na pamiątkę bilety wstępu do róznych miejsc,czasem jakis drobiazg z hotelu np papeterie ale przedewszystkim zdjęcia i wspomnienia!

Ostatnio edytowany przez medlady (2010-04-07 17:23:19)

 

#8 2010-06-23 00:42:26

Valion

Re: nietypowe pamiątki z podróży

Z każdej podróży przywozimy kilka rzeczy (przynajmniej staramy się):
-małe flagi (niestety nie udało mi się kupić egipskiej i izraelskiej- więc jeśli ktoś ma albo wybiera się tam <łasi się>)
-widokówki nie wiem czy to zboczenie czy przyzwyczajenie z czasów przedszkolnych gdy była moda na zbieranie widokówek, ale nadal pięknie prezentują się w albumie tuż przed zdjęciami z danej podróży
-kapelusze, chusty generalnie nakrycia głowy:) nie pytajcie sie dlaczego.
-alkohol
-i coś co mi się będzie przypominać dany kraj czy miejsce w którym byłem, np. z Kenii przywiozłem sobie piękną rzeźbę nosorożca z kremowo-różowego kamienia (i co ważniejsze autentyczna ręczna robota) a z Dominikany przywiozłem piękną muszlę.

 

#9 2010-06-23 15:42:31

globusik

Re: nietypowe pamiątki z podróży

Typowe pamiatki z danego kraju maja miejsce u mnie na tzw. oltarzu zazwyczaj male kiczowate symbole...

 

#10 2010-06-23 17:31:12

Valion

Re: nietypowe pamiątki z podróży

Z tym ołtarzem z podróży to coś jest na rzeczy, też taki mam:)

 

#11 2010-06-26 16:56:52

thegriasia

Re: nietypowe pamiątki z podróży

Kartki i mapy to STANDARD
Do tego charakterystyczne pamiątki przypominające o miejscu w którym byłam.

 

#12 2010-06-26 19:02:17

Michasia_Bogus

Re: nietypowe pamiątki z podróży

Naszą kolejną ciekawą pamiątką,tym razem z Ukrainy była Matrioszka,czyli tzw.baba w babie.Ale co ciekawe ,była w niej rodzinka z kotem i kogutem smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh