Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-12-17 17:30:32

katrinka

święta i sylwester zagranicą

wiadomość na powyższy temat mnie 'natchnęła'  zeby założyc ten wątek:)
jakie są wasze odczucia? spędzaliscie swieta zagranicą? jak sie podobalo?

ja powiem szczerze że po ostatniej gwiazdce w Brazylii zdecydowanie w tym roku zostaje w kraju! rok temu o mało sie nie poplakalam jak do 12 w nocy w wigilie siedzialam głodna bo Brazylijczycy wszystko robia z opóznieniem i nawet na wigilie sie spóznilismy. pozatym nigdzie nie ma takiego jedzonka jak u nas:)
jak zobaczylam sztucznego bałwanka pod palmami jakos wogóle nie poczulam świątecznego nastroju, dekoracje
mnie poprostu rozbawily... a sylwester byl nawet fajny ale tez nie to co u nas- ludzie sie dziwnie na mnie patrzyli jak pilam czystą wódke;) 
za to sylwestra 3lata temu spędzalam w Moskwie i tam rzeczywiscie byl świąteczny klimat, ale i śniegu po kolana:) dlatego mój wniosek jest taki: nigdy wiecej świąt pod palmami!

 

#2 2009-12-18 13:19:21

piea

Re: święta i sylwester zagranicą

rzeczywiście- jakos tak niekoniecznie pasują palmy i tropiki do Bożego Narodzenia- ale to rzecz gustu oczywiście.
Ale jak za oknem sypie śnieg..., choinka migocze w kącie...,a pasztet pachnie na piecu.... wszędzie słychać kolędy i czuć zapachy świąt z kuchni - to wtedy wiadomo, że na Święta jestećmy u siebie!
Często bywa tak, że: jak wyjedziemy na święta- to potem żałujemy, że to jednak nie TO, a jak znów zostaniemy w domu- to żałujemy że nie wyjechaliśmy! , Taka Kwadratura Koła!
Najważniejsze jednak to spędzić je wśród bliskich osób......, reszta - to już druga sprawa!

Ostatnio edytowany przez piea (2011-11-10 19:18:13)

 

#3 2009-12-19 10:23:12

lagatta

Re: święta i sylwester zagranicą

Ja jeszcze nigdy nie spędziłam świąt ani sylwestra za granicą. Wigilia to cudowna okazja, żeby w końcu spotkać się z całą rodziną i nie chciałabym z tego zrezygnować na rzecz jakiegoś wyjazdu. Wyjechać można w każdym innym terminie. Natomiast sylwester, to już zupełnie inna sprawa. W sylwestra z chęcią bym gdzieś wyskoczyła  smile

 

#4 2009-12-24 07:58:37

ALDONA

Re: święta i sylwester zagranicą

Święta i sylwester za granicą to dobry pomysł, szkoda tylko że wcześniej o tym nie pomyślałam. Zazdroszczę szczególnie tym wszystkim którzy będą witać Nowy Rok w Bansko na głównym placu pod gołym niebem, otoczenie górskie i pokaz sztucznych ogni musi tam robić wrażenie.

Ostatnio edytowany przez ALDONA (2009-12-24 07:59:08)

 

#5 2009-12-24 12:34:50

atram

Re: święta i sylwester zagranicą

Ja ostatnie Swieta spedzalam w Usa,atmosfera jak z amerykanskich filmöw,ale bez rodziny ,choinki i zapachöw swiatecznych wypieköw bylo jakos smutno.tegoroczne swieta spedzam w domu!Sylwestra natomiast spedzalam w Meksyku na plazy w Tulum,bylo cholernie drogo!Atmosfera nie byla tez dobra -nie bylo ani jednego fajerwerka na niebie i we dwoje w sylwestra to troche nudno.Nie ma jak dobre towarzystwo w sylwestrowa noc i impreza sie kreci do rana...

 

#6 2011-11-10 10:53:24

seba

Re: święta i sylwester zagranicą

ja w tym postanowiłem uciec troszkę od tradycji i spędzić święta w Irlandii choć może nie do końca będzie to ucieczka od tradycji bo i tak spędzimy święta wśród znajomych polaków. Jedziemy do Dublinu ci znajomi zarezerwowali nam nocleg na tej stronie interhome.pl/polski/irlandia/dublin/dublin gdzieś niedaleko gdzie oni mieszkają, czekają nas tam święta potem trochę zwiedzania a na końcu najlepsze czyli zabawa sylwestrowa smile

 

#7 2011-11-10 19:01:50

rl98ps

Re: święta i sylwester zagranicą

Ja swieta wole spedzic tradycyjnie, moze dla niektórych nudno, ale z rodzina, przyjaciolmi.
Uwielbiam zapach przyrzadanych potraw, snieg, choinke, strojenie domu, przygotowanie stolu, nakrycia....
cala ta krzatanina... ma taka magie w sobie.... nawet jak robi sie to juz eny raz, to i tak fajnie na chwileczke zatrzymac sie od codziennosci i usiasc z rodzina przy wspolnym stole. malo teraz mamy czasu na takie wlasnie chwile. czesto ludzie sa zabiegani.... to jest fajnie wg mnie, ze moza przezyc to wlasnie w taki sposob.

Natomiast sylwestra chciałabym gdzies poza miejscem zamieszkania. W zeszłym roku byłam w Pradze i bardzo mi sie spodobało, mino ze bylo inaczej niż u nas. Byli z nami znajomi i brat wiec z dobrym towarzystwem inności 'smakowały' fajnie. Jednego sylwka spedzilam we Wrocławiu, tez bylo sympatycznie. Też inaczej niż w mojej małej miejscowości. Najgorzej wspominam sylwka w Nowej Rudzie, burmistrz - czy kto tam teraz rzadzi - sie nie popisał. zadnej organizacji. Jedno auto strazy miejskiej, jedno policji... zadnych przemowień do mieszkanców, zadnych fajerwerków od miasta... totalne zero!! Moje miasteczko malusie, ale co rok burmistrz dba o to by byly fajerwerki, muzyka (dyskoteka pod golym niebem). Moze dla niektorych 'wiocha' ale dla mnie mile, poniewaz podczas skladania zyczen ta atmosfera, tło, jest tez jakby waznym elementem. W tym roku marzy mi sie sylwek w Wilnie, lub w jakims innym miescie poza Polska. Jak bedzie, czas i budzet pokaze smile

Ostatnio edytowany przez rl98ps (2011-11-10 19:02:50)

 

#8 2011-11-10 19:02:13

rl98ps

Re: święta i sylwester zagranicą

;p o kuchnia ale sie napisałam - sorki

 

#9 2011-11-10 19:09:23

katerina

Re: święta i sylwester zagranicą

Tez uwazam,ze Swieta najlepiej spedzic w kraju z rodzina.Szczegolnie odkad mieszkam poza granicami Polski doszlam do wniosku,ze polskie swieta naleza do najlepszych!Dotyczy to takze Sylwestra,ale tu juz jestem bardziej elastyczna,bo bawic sie mozna rownie udanie w innych krajach.Polskie Boze Narodzenie uwielbiam-czuc prawdziwy klimat Swiat,nie to co w wiekszosci zachodnich krajow-glownie kicz i tandetne dekoracje sklepow...

 

#10 2011-11-10 20:18:19

anet_zb

Re: święta i sylwester zagranicą

Święta Bożego Narodzenia spędzamy tradycyjnie z najbliższą rodziną, nigdy nie planujemy wyjazdów w tym czasie. Święta z kolędami, pachnące zieloną choinką,  piernikami, tworzą magiczną aurę, jedyną i niepowtarzalną. To czas wspólnych przygotowań, wspomnień z dzieciństwa - do których często tęsknimy, a także czas spokojnych spotkań i rozmów przy stole. Czekamy na nie cały rok z nadzieją, że znów wszyscy będziemy razem.

Nowy Rok witaliśmy wiele lat temu w Paryżu i Wiedniu. Dla nas było to zupełnie coś nowego - kolorowe światła na ulicach, mnóstwo ozdób i tłumy bawiących się ludzi na wielkim placu do białego rana. Muzyka, fajerwerki, szampan i życzenia..... w latach 90-tych było to niesamowitym przeżyciem, które z nostalgią wspominamy do dzisiaj. Teraz w taki sposób wita się Nowy Rok także u nas smile.

Ostatnio edytowany przez anet_zb (2011-11-11 10:09:25)

 

#11 2011-11-11 11:50:41

aknolinka

Re: święta i sylwester zagranicą

Święta Bożego Narodzenia od zawsze były w moim domu rodzinnym uważane, za czas, który trzeba spędzić z rodziną. Jako dziecko szybko nudziło mi się wielogodzinne siedzenie przy stole, więc z dzieciakami lecieliśmy na podwórko. Jako nastolatka czas spędzony przy stole ograniczałam do minimum, żeby jak najszybciej wyjść do przyjaciół i na "pasterkę". Przyszedł czas pierwszej Wigilii poza domem rodzinnym - w moim własnym, z mężem - ubierania choinki, potrawy świąteczne... Widziałam kiedyś w jakimś filmie, że ktoś co roku podpisywał bombki imieniem i datą. Uznałam, że jest to świetny pomysł, który podtrzyma w moim domu tradycję Świąt, na razie mamy dwie takie bombki z 2009 i 2010 roku, w tym roku będzie następna, za kilka lat może dojdzie trzecie imię na bombce? Święta to czas magiczny, który co prawda robi się komercyjny, jednak warto go zatrzymać dla rodziny.
Natomiast Sylwester to już co innego smile Przywitanie Nowego Roku  z przyjaciółmi - nie ważne gdzie, ważne z kim smile Dotychczas nie wyjeżdżałam nigdzie daleko na Sylwestra, jednak bardzo chciałabym do Paryża - słyszałam, że jest pięknie i nastrojowo.

 

#12 2011-12-30 12:40:39

Bernadeta_eu

Re: święta i sylwester zagranicą

A czy święta i sylwester muszą być od razu za granicą? Moim zdaniem lepiej byłoby spędzić ten czas w Polsce,chociażby w Białym Dunajcu gdzie jest równie pięknie.

 

#13 2011-12-30 13:59:31

kangur

Re: święta i sylwester zagranicą

"Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma" czy "Wszedzie dobrze a w domu najlepiej"?  smile ...zanim wyjechalismy z Polski marzylylo nam sie spedzic choc jedne Swieta i Sylwestra w jakims cieplym kraju. Teraz marza nam sie "normalne" Swieta - ze sniegiem i zima (w Sylwestra ma byc u nas 39 stopni!)... smile

 

#14 2011-12-30 23:46:22

emilka8787

Re: święta i sylwester zagranicą

Marzą mi sie Święta i Sylwester w ciepłym kraju. Może za rok...
Kangur doceniaj to co masz wink

 

#15 2011-12-31 00:43:59

kangur

Re: święta i sylwester zagranicą

Absolutnie doceniam ale jednak swiateczne swiatelka i dekoracje wygladaja znacznie piekniej na tle sniegu a koledy brzmia lepiej kiedy mroz za oknem smile Na Sylwestra nie mozna wyjsc na dwor zeby sie troche ochlodzic wink

Ostatnio edytowany przez kangur (2011-12-31 00:44:45)

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh