Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Rumunia
  •  » RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

#121 2019-07-09 21:02:35

hapol

Re: RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

 

#122 2019-07-09 21:34:11

hapol

Re: RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

Ostatnio edytowany przez hapol (2019-07-09 21:36:42)

 

#123 2019-07-09 21:54:11

hapol

Re: RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

 

#124 2019-07-10 20:33:17

papuas

Re: RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

no cygańskie "zamki" mocno wypasione - pewnie dla szpanowania; my spotkaliśmy się z letnimi rezydencjami Cyganów skleconymi z papendeklu, folii i bele czego  smile
fajnie się z Tobą podróżowało, bo nie wszystkie miejsca osobiście odwiedziłem  kwiaty
z łupów najlepszy jest niewątpliwie tytułowy hrabia  alejaja
ja tam, żeby nie cytować klasyka, nie przywiązuję się do biura, ale wybieram wyjazd najczęściej po programie, teraz chcę odwiedzić Bułgarię z BP Tęcza z Bielska B. - byłem z nimi właśnie w Rumunii  smile i mam dobre wspomnienia
wyjazdy ze stałą ekipą mają swoje plusy - są miłe, przyjemne i takie rodzinne, wiadomo czego się po kim można spodziewać, ale ...
ja tam wolę zmiany, bo z rodziną to czasem najlepiej się wychodzi na zdjęciu  alejaja

 

#125 2019-07-11 00:10:42

Angela

Re: RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

 

#126 2019-07-11 08:59:07

papuas

Re: RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

no, będę się Angela z Tobą spierać - Rumunia ma ofertę dla KAŻDEGO
oczywiście nie wszyscy muszą zachwycać się średniowiecznymi freskami kościołów, starymi zamkami czy inną architekturą - nie każdy ma przecie zacięcie historyczno etnograficzne, ale ...
po raz pierwszy byłem w Rumunii równo 45 lat temu na trekingu przez góry Fogaraskie, tak zupełnie na dziko i zapewniam Cię, że TO właśnie dla Ciebie
góry typu naszych Tatr z oznakowanymi szlakami, schroniskami, wtedy wręcz bez turystów - chociaż spotkaliśmy i tam wędrującego starszego Polaka
teraz przez drogę transfogaraską pewnie lepiej dostępne, ale to dobrze dla planujących swoje wakacje indywidualistów
i na zdobywanie fogaraskich szczytów ja Cię osobiście namawiam

 

#127 2019-07-11 09:20:01

piea

Re: RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

Hapoluś, bardzo Ci dziękuję za tę Relację, ja podczytywałam Cie tu regularnie ( jako "ukradkiem zaglądająca" smile  )  sorrki, że nie komentowałam , ale to i z braki czasu (bo na pisanie własnych wypocin i komentowanie cudzych go już zabrakło) i trochę z lenistwa , ale naprawdę mocno Ci tu kibicuję  kibic

Ja się do tej Rumunii "wybieram"  tak na poważnie już od jakichś 3 lat....  (póki co jak ta Sójka smile ) , będąc zauroczona opowieściami znajomych i Relacjami Tambylców - wiem, że kiedyś tam pewnie dotrę.... , ale mam z tą Rumunią mały problem: najciekawsze ( przewertowane przeze mnie w sieci ) programy - mają opcje wycieczek autokarowych - a na te się nie piszę ( nie znoszę dłuuuugiej jazdy autokarem) , no chyba że jest po drodze normalny nocleg, ale jeśli funduje się ludziom jazdę non-stop  ponad 20 godzin i więcej (a tak jest w większości przypadków wycieczek autokarowych ) to ja pasuję... już się nie nadaję na takie eskapady, bo więcej mam z tego męczarni niż przyjemności, wolę dopłacić i lecieć szybciutko jakimś molotem smile ; ale z drugiej strony- te samolotowe z kolei mają jakieś takie okrojone te programy, że zawsze mi tam czegoś brakuje....  no i tak odkładam tą Rumunię z roku na rok, czekając na jakiś sensowny program samolocikiem; może się kiedys doczekam....?

PS. Twoja Rumunia cudna, i choć jak dla mnie za dużo trochę tych kościołuffff smile , za to zamki i widoczki miodzio  super .

PS2. Ło Matko jedyna!!! - 20 magnesikuffff z jednej wycieczki!!!!  wow  Hurtownię jakąś otwierasz z magnesami, czy jak?  - sie nie dziwię że Ty tyle tych tablic potrzebujesz!  alejaja

Dzięki raz jeszcze za Rumunię, tylko mnie jeszcze bardziej utwierdziło w przekonaniu że warto.

Pozdrowionki,
Ala

 

#128 2019-07-11 09:38:00

piea

Re: RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

 

#129 2019-07-11 20:35:43

Angela

Re: RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

Papuas ja wiem, że w Rumunii cudowne górskie szlaki są - znajoma tatromaniaczka wink po obejściu caluśkich Tatr Polskich i Słowackich przerzuciła się na Rumuńskie Karpaty i oczywiście się zakochała smiech Nie wiem, może kiedyś i ja tam dotrę, choć na razie bliżej mi na Słowację, bo tam mam jeszcze sporo do przejścia..

 

#130 2019-07-11 20:49:17

hapol

Re: RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

 

#131 2019-07-11 21:01:15

hapol

Re: RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

Papuas....też miałem okazje widzieć nawet całe "ośrodki letniskowe" .....szok wowwowwow

No hrabia jest w pytkę renifera big_smilesmile

Z "Tęczą" byłem na objazdówkach w Grecji i Chorwacji.....Również mam bardzo miłe wspomnienia smile
Ja tą "rodzinę" bardzo lubię, dlaczego to wszyscy czytający dobrze wiedzą wink dlatego na razie żadnych zmian nie planuję bo fotogenicznie na zdjęciach wychodzimy big_smilesmiech aczkolwiek są w planach wyjazdy kiedy to będziemy musieli zdradzić naszą rodzinę smile

 

#132 2019-07-11 21:12:49

hapol

Re: RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

Alu....witanko smile
Wiem,że podczytywałaś wiem wink

No po mojej małej relacyjce chyba jesio bardziej utwierdziłem w przekonaniu że musisz zaliczyć tak
Ja też będę naciskał i wiercił dziurę w brzuchu aż do skutku Jankowi żeby jak najszybciej zrobił Bukowinę i Maramuresz tongue

Z tymi wycieczkami autokarem czy molotem to jest zafffffffsze odwieczny dylemat bang .....coś za coś hmm
Do Rumunii będzie raczej ciężko molotem na objazdówkę, bo jakoś nigdzie nie widziałem takiej opcji wycieczki.

Eeeeee no......w relacji z Gruzji było dużo więcej kościołufffff tongue

Aluś.....nie 20 TYLKO jedynie 19, sprawdź jesio raz tonguewink
No cóż każdy ma siakieś zboczenie i fiksacje związane z pamiątkami z podróży....ja mam takie big_smilesmile

Pozdrowionka smile

 

#133 2019-07-11 21:14:35

hapol

Re: RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

Uffffff.....

Papuas, Angela, Piea.....ciesze się że mój czas na pisanie nie idzie na marne smilejupipiwo

 

#134 2019-07-11 21:16:27

hapol

Re: RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

Angela....czy to ta tatromaniaczka z którą byliśmy w gruzińskiej knajpie prze Taj?

 

#135 2019-07-11 21:35:32

piea

Re: RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

Hapol, nie no - jakieś tam samolotowe są, tyle że albo połączone z Bułgarią, albo lot do Bułgarii, albo program do doopy smile

przykładowo z tych największych kilka ofert:

https://www.itaka.pl/wycieczki/rumunia/roze-dla-draculi,VARRUMD.html?ofr_id=bc2872d695ecb447db93063e1b8608aeb5bed61e9eab639e1183c651213d72bb&adults=2&childs=0&currency=PLN

https://r.pl/bulgaria-rumunia-fale-dunaju-i-szczyty-karpat/zakwaterowanie-bun?data=20190827&liczbaDoroslych=2&liczbaPokoi=1&miastoWyjazdu=Warszawa&wyzywienie=sniadania&liczbaDzieci=0&wybraneMiastoWyjazdu=Warszawa&wybraneWyzywienie=%C5%9Aniadania&wybraneWyzywienieNaPrzedluzenie=All+inclusive&wybranyHotelNaPrzedluzenie=1153

https://r.pl/bulgaria-i-rumunia-balkanskie-czary/zakwaterowanie-bur?data=20190730&liczbaDoroslych=2&liczbaPokoi=1&miastoWyjazdu=Warszawa&wyzywienie=sniadania&liczbaDzieci=0&wybraneMiastoWyjazdu=Warszawa&wybraneWyzywienie=%C5%9Aniadania&wybraneWyzywienieNaPrzedluzenie=All+inclusive&wybranyHotelNaPrzedluzenie=1153

http://www.travelland.com.pl/wyprawy-zycia/europa-i-bliski-wsch/330-rumunia-w-8-dni-samolotem

 
  • Index
  •  » Rumunia
  •  » RELACJA - Hapolki z wizytą u hrabiego Drakuli

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh