Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#91 2017-12-04 20:54:18

hapol

Re: RELACJA-Borneo

Mina gościa w kapoku bezcenna alejajaalejajaalejaja

 

#92 2017-12-04 21:06:25

Antenka

Re: RELACJA-Borneo

 

#93 2017-12-04 21:08:19

Antenka

Re: RELACJA-Borneo

 

#94 2017-12-04 21:26:12

Antenka

Re: RELACJA-Borneo

Zapadła noc. Czarna, bezksiężycowa.Płyniemy łodzią po rzece. Z tyłu, w oddali znikają ostatnie światełka przystani. Ucichły rozmowy ale wokół rozbrzmiewa rozmowa cykad, niesiona przez wodę rzeki. Czarno, żrenice powoli przywyczajają się do ciemności. Rozróżniam powoli cienie mangrowego lasu.... ale co czai się za granicą mroku? Nie widać rzeki, fal, drzew, czy jest zakręt? Czy płyniemy prosto...
Przewodnik zapala laterkę i błądzi strumieniem światła po brzegach. I wreszcie są! Dwa czerwone punkciki- oczy krokodyla. Za chwilę są następne i natępne. Krokodyle tu są wink Lepiej nie wypaść z łódki wink Maleńkie czerwone dwa punkciki zaświecają się w zaroślach, w wodzie -podpływamy- to maluszek taki ze 30 cm, pływa sobie. Oczka pisnęły, raz, drugi raz... Przewodnik stwierdził, że się zwijamy szybko, bo jak jest tu maluch, to gdzieś niedaleko w zaroślach jest duża para czerwonych oczu- czyli matka i lepiej z nią nie zadzierać wink

Ostatnio edytowany przez Antenka (2017-12-04 21:26:42)

 

#95 2017-12-04 21:31:22

Antenka

Re: RELACJA-Borneo

Odpływamy, czarność robi się jeszcze czarniejsza, taka aksamitna, otula z każdej strony. Głosy cykad rozbrzmiewają zewsząd....Płyniemy, powoli, powoli... Na łodzi zapala się maleńka lampka, pulsująca czerwonym światłem....
I nagle zaczęła się dziać magia... Drzewo zapala się tysiącami białych, jasnych światełek, które pulsują, drgają synchronicznie. w tylko sobie znanym rytmie. Za chwilę zapala się to drzewo obok i następne, i następne... Drzewa pulsują światełkami jak choinki bożonarodzeniowe, ustrojone tysiącami ledów... Nie mogę oderwać oczu. Mijane drzewo gaśnie, rozświetla się następne... I nagle światełka odrywają się od drzewa i płyną nad nasze głowy... Są w koło, wirują, pulsują białym światłem... Tak jakby tańczyły... Tańczą nad nade mną, okrążają.... Wyciągam rękę i światełko siada mi na ręce, inne na włosach... kolejne na ramienu... Poczułam się jak w ,,Avatarze” nierealnym,pieknym, magicznym świecie...
To były cudowne chwile w towarzystwie świetlików,nocą, nad rzeką Klias. Dla takich momentów leci się przez pół świata, by je poczuć, by zobaczyć i zapamiętać na zawsze....

 

#96 2017-12-04 21:42:02

Antenka

Re: RELACJA-Borneo

To był bardzo udany dzień. Bardzo późno dociramy do hotelu. Jutro już opuszaczmy  Kota Kinabalu i rano mamy wylot do Kuching. Czym zaskoczy miasto kotów? wink
CDN.

 

#97 2017-12-04 21:48:16

Angela

Re: RELACJA-Borneo

Kurcze Antenka, ale pięknie opisałaś to spotkanie ze świetlikami...

A co do nosaczy, to panienki są dużo ładniejsze od panów big_smile bo mają zdecydowanie zgrabniejsze noski wink

 

#98 2017-12-04 21:54:58

Antenka

Re: RELACJA-Borneo

Angela- świetliki były magiczne smile
Nooo... zgrabne noski to podstawa wink

 

#99 2017-12-04 22:00:43

3CiTy

Re: RELACJA-Borneo

Hmmm......
Duży nos mam, brzuch mam podobny, gdybym jeszcze miał taki długi ...... ogon to chyba mógłbym być nosaczem rotfl

Super zdjęcia i świetna przygoda smile

 

#100 2017-12-04 22:02:35

Antenka

Re: RELACJA-Borneo

CiTy - dziękuję smile To jeszcze nie koniec smile

 

#101 2017-12-04 22:56:58

3CiTy

Re: RELACJA-Borneo

Wiem że nie koniec. Ale jak zobaczyłem prawie rodzinę to musiałem się odezwać smile

 

#102 2017-12-04 23:33:30

Kolka

Re: RELACJA-Borneo

Anti! REWELACJA!!! Czytając układałam sobie w głowie pytania, min. jak rozróżnić samca od samic, ale potem sama odpowiedziałaś wink Domyślałam się, że po nosie, ale chciałam potwierdzić. One są niesamowite! I tak do nas podobne...albo my do nich wink Potem przeczytałam o świetlikach...kurcze, nie wiem czym bardziej bym się zachwycała - czy tymi nosaczami czy świetlikami...zazdroszczę Ci tej magii smile chwilo trwaj...dokładnie tak musiało być super

 

#103 2017-12-05 13:17:04

oscar

Re: RELACJA-Borneo

fiu, fiu!! ale Ci było fajnie!! smile

Ostatnio edytowany przez oscar (2017-12-05 13:17:39)

 

#104 2017-12-05 18:37:51

Antenka

Re: RELACJA-Borneo

CiTy- ,,prawie" robi wielką różnicę wink nie wiem co na to Angela, jakbyś przyprowadził prawie rodzinę do domu ... wink
Asia- te nosacze to speszjal for ju wink ale jeszcze ich trochę będzie smile w dalszej części smile
Dokładnie tak się tam czułam- MAGIA smile
Oskar- było nawet bardzo fajnie smile wink

 

#105 2017-12-05 18:50:32

Antenka

Re: RELACJA-Borneo

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh