Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-09-19 10:18:43

Focus

USA

Hej. Pojawiła mi się myśl o zorganizowaniu samodzielnej wyprawy do USA. Chce zacząć od NY, później może pojeździć samochodem po stanach. Znacie jakies zstrony gdzie mógłbym szukać hotelu.
Czy opłaca się wynająć samocho w stanach żeby troche pozwiedzać, czy lepiej korzystać z innej komunikacji?

 

#2 2008-10-21 19:20:32

Aaron

Re: USA

Tez myślę o wyprawie do Stanów. Mam wizę (na 10 lat), dostałem ze względu na planowany wyjazd służbowy, niestety nie wypalił a wiza została...więc warto ją wykorzystaćwink Prosze poradźcie gdzie najlepiej jechać, co zobaczyc przez dwa tygodnie?

 

#3 2008-10-21 21:28:20

atram

Re: USA

Polecam zaczac od Las Vegas(bylam2 razy,za pierwszym bralam slub,dlatego mam sentyment)i jechac w döl do Californi,a z Calif do San Francisco.Ameryki nie da sie zobaczyc w 2tygodnie,sama jade w grudniu 3raz.W Usa mozna sie super obkupic.

 

#4 2008-10-22 09:28:18

minifix

Re: USA

USA to chyba najłatwiejszy kraj do zwiedzania. A duży, więc do oglądania jest duuuuużo. Najlepiej samochodem - tanio (z wyj. ostatnich cen paliwa:)), wszędzie się dojedzie i swoboda! Hotele znajdzie się właściwie wszędzie - z tym nie ma żadnego problemu. Przy odrobinie szczęścia można znaleźć całkiem dobry hotel ze śniadaniem za nawet 25$ za pokój!

PS. Vegas fajne, ale tylko po zmierzchu:) Za dnia nie robi wrażenia.

 

#5 2008-10-22 11:41:55

atram

Re: USA

jezeli chcesz zobaczyc wszystkie najwazniejsze hotele w LV (Venetian,mgm,Caesars Palace itp)to zröb to w dzien i w nocy robi takie samo wrazenie.Oczywiscie noca cale miasto jest oswietlone i wyglada to jeszcze lepiej.

 

#6 2008-10-22 12:04:04

Aaron

Re: USA

Ile może kosztowac taki dwutygodniowy wypad?

 

#7 2008-10-23 15:01:14

minifix

Re: USA

 

#8 2008-11-04 13:27:31

Eklerka

Re: USA

a jak jest z bezpieczeństwem w stanach?

 

#9 2008-11-05 11:40:15

atram

Re: USA

Ja sie czuje tam bardzo bezpiecznie dlatego jade tam 3raz.Oczywiscie jak sie nie chodzi noca po ciemnych katach i niebezpiecznych dzielnicach.Amerykanie sa bardzo mili ,w kazdym sklepie podchodzi usmiechnieta ekspedientka i pyta ;czesc co slychac,czy moge ci w czyms pomöc,jest to troche upierdliwe.Np.w Las Vegas w Outlet Center kupuje duzo europejczyköw(niemcöw)sprzedawcy to wiedza i  nie sa tacy upierdliwi.Zeby poznac ten kraj najlepiej podrözowac samochodem,jest bardzo tanio.

 

#10 2008-11-05 22:11:28

minifix

Re: USA

 

#11 2008-11-06 10:03:18

DoRa

Re: USA

 

#12 2008-11-06 11:52:25

karola

Re: USA

dobra strona do szukania moclegow i planowania trasy w stanach: www.expedia.com
co do trasy ja polecam góry newada, potem w dół doliną smierci dalej Las Vegas, Grand Canion, 66, na dól do San Diego a potem zachdnim wybrzezem do LA (jesli ktos koneicznie chce zobaczyc - ja nie polecam! - i dziekuje Bogu że nie musiałam tam spać tak jak DoRa - gratuluje odwagi, bo ja muslałam że sie posikam ze strachu jak przejezdzałam tylko tamtedy:)) i wyżej do San Francisco a potem jeszcze do doliny Napa (piekne winnice)... i tak można jeszcze daleko i daleko... Stany to przepiekny kraj.. i zgadzam sie z atram że nie da sie go zobaczyc w 2 tygodnie...
acha koszt przyukladowy ostatnio liczyłam:
Przelot do NY (zwiedzanie i zakupy) potem samochodem na Floryde, nastepnie samolotem do San Francisco i dalej zwiedzanie  samochodem całego zachoniego wybrzeza i powrót do Polski z SF na dwa tygodnie to koszt razem z noclegami, samochodem i samolotem to kolo 6 tys (zakładajac ze jadą 4 osoby)...+ kasa na miejscu. razem wyjdzie pewnie koło 8 do 10 tys (zalezy kto jak wydaje i ile czego chce kupićsmilesmile

 

#13 2008-11-06 12:45:33

atram

Re: USA

przez 2 tygodnie mozna tez jechac z Florydy do L.A ,San francisco,Las Vegas.Po drodze zwiedzic New Orleans .Lot na floryde ok  3850zl dla 2 osöb w obydwie strony(Continental Airlines)lub wracac z San Francisco lub Las Vegas(jest taniej).L.A nie wydawalo mi sie wcale niebezpieczne,moze dlatego ze bylam tam w dzien.Nocowalismy w miescie oddalonym o 100km,w pokoju hotelowym byly dziwne male dziörki w scianach,wygladalo to na pozostalosci po strzelaninie.Ale mimo tego czulismy sie bezpiecznie.Kalifornia jest piekna.Podröz samochodem jest najlepsza opcja zeby zobaczyc röznorodnosc tego kraju,w niektörych miejscach ma sie wrazenie ze jest sie na Marsie.Ja tym razem lece do Washingtonu i zjezdzam na Floryde.Z Wash.do Smooky Mountains,Atlanta,Floryda,(Orlando,Miami) i lot do Mexyku.

Ostatnio edytowany przez atram (2008-11-06 12:51:12)

 

#14 2008-11-06 14:01:11

minifix

Re: USA

 

#15 2008-11-06 14:03:57

minifix

Re: USA

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh