Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#76 2017-10-05 00:14:05

Angela

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Nurtuje mnie to, że tam można sobie tak zwyczajnie chodzić. Rozumiem, że te zwierzęta są w miarę oswojone z ludźmi. A wiadomo coś o atakach na turystów?

 

#77 2017-10-05 00:26:04

mabro

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Fajnie, że mogliście tak blisko podejść i zobaczyć nosorożce w całej okazałości. My musieliśmy zachować trochę większy dystans bo tuż przed naszym przyjazdem kłusownicy zastrzelili w parku jednego nosorożca i zwierzaki były niespokojne. Poza tym my też obserwowaliśmy samicę z "maluchem" więc nie należało jej denerwować.
Czy zwiedzaliście w Bulawayo muzeum kolejowe?

 

#78 2017-10-05 09:04:12

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Angela - Matobo Park to prawdopodobnie jedyny park gdzie w ten sposób podgląda się nosorożce. To nie sa „domowe” zwierzęta. To zupełnie dzikie, i kierujące się swoimi instynktami zwierzęta, którym w tej chwili człowiek zapewnia jakąś ochronę przed kłusownikami tworząc takie właśnie parki.
Tam nie można „tak sobie chodzić” każda grupa ma swojego przewodnika i strażników z bronią. Przed spotkaniem z nosorożcami jest krótkie szkolenie o zachowaniu i znakach jakie będą nam wydawać na migi. Należy bezwzględnie wykonywać polecenia przewodników lub zginąć bohaterską śmiercią walcząc z nosorożcem! smile smile smile
Jak agresywne potrafią być te zwierzęta, przekonaliśmy się w innym parku podczas naszej wycieczki. Agresywny osobnik trzy razy atakował nasz samochód!!!
W swoim życiu byłem już w wielu parkach. Wszędzie był bezwzględny zakaz opuszczania pojazdów z wyjątkiem miejsc do tego utworzonych. To że można połazić pieszo i poczuć ten dreszczyk emocji to największa zaleta tego parku. Pewnie skończy się to jakimś spektakularnym zdarzeniem, ale o żadnych wypadkach nikt tu nikogo nie informuje! To Zimbabwe!!
Na początku XX wieku uważano nosorożca białego za całkowicie wymarłego, jednak w parku KwaZulu-Natal w RPA odnaleziono 50 osobników, które objęto ochroną i podjęto prace nad powiekszeniem stada. Dzisiaj nosorożca białego można spotkać w kilku krajach Afryki , ale w dalszym ciagu jest zagrożony wyginięciem na skutek kłusowniczych polowań.

 

#79 2017-10-05 09:12:08

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

 

#80 2017-10-05 09:22:31

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Ostatnio edytowany przez oscar (2017-10-05 09:34:52)

 

#81 2017-10-05 13:19:45

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

 

#82 2017-10-05 18:09:54

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

 

#83 2017-10-05 21:36:47

Antenka

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Kurczę... kliwia jak żywa, jak w mojej doniczce na parapecie... wink alejaja - kwiecię z foty powyżej wink
Czaderskie nosorożce, MEGA przeżycie- taki spacer. No cóż więcej dodać- super supersupersuper

 

#84 2017-10-06 06:23:37

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

kliwia!!?? Dzieki antenka. Nie miałem pojęcia jak to się zwie!! smile smile smile

 

#85 2017-10-06 08:36:11

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

 

#86 2017-10-06 09:15:49

papuas

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

widok zaiste cudny, te kamole też są malownicze
dobrze że jaszczurki, a nie węże (jadowite)  smile
smile a jaka jest pewność, że lwów w pobliżu nie ma??? coś beztrosko i trochę pojedynczo chodzicie

 

#87 2017-10-06 09:30:19

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Jak to było?

- Ja nikogo się nie boję!
Choćby niedźwiedź... to dostoję!

Wilki?... Ja ich całą zgraję
Pozabijam i pokraję!

Te hieny, te lamparty
To są dla mnie czyste żarty!

A pantery i tygrysy
Na sztyk wezmę u swej spisy!

Lew!... Cóż lew jest?! - Kociak duży!
Naczytałem się podróży!

I znam tego jegomości,
Co zły tylko, kiedy pości…..

a na poważnie:
W parku „Matobo” nie ma lwów. Właśnie dlatego można podchodzić nosorożce pieszo! Gdyby pojawiały się tam  lwy z pewnością by tego zabronili
Co do węży? nie widzieliśmy ani jednego, ale skoro jest tak dużo jaszczurek, to z pewnością gdzieś tam były.

 

#88 2017-10-06 10:31:16

Antenka

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Oskar- a proszę smile Nie ma za co wink
Widoki obłędne... echhh... Po prostu przepiękne smile

 

#89 2017-10-06 12:29:02

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Ostatnio edytowany przez oscar (2017-10-06 12:43:49)

 

#90 2017-10-06 14:26:50

Antenka

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Niestety nie wiem, za mało danych wink ale obstawiam jakąś odmianę tulipanowca, choć mogę się mylić wink

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh