Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#106 2011-04-21 14:33:34

texarkana

Re: Czym fotografujecie?

Plorenc, ja o tej SZTUCE to tak żebyś nie myślał, że jestem Twoim wrogiem... a uczyć innych akurat fotografowania nie powinnam i nie chcę! Mam w głowie 20% wiedzy i 80% wątpliwości. 
Do takich zdjeć z ostrym planem pierwszym i ostatnim sa programy w kompaktach, ale to też trzeba wiedzieć jak się nimi posługiwać, mnie nie wychodziło kiedy miałam taki program (chociaż przeczytałam instrukcję) - a teraz już nie mam.
Ale i tak chwilowo mam ochotę poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie zdjęć nocnych. Mam nadzieję na jakiś kursik...

A co do odsyłania "kursantów" do linków z różnych stronek - OK, czytać można i nawet trzeba, ale moim zdaniem nic nie zastąpi żywego kontaktu z żywym specjalistą.

 

#107 2011-04-21 22:34:19

krakowianka

Re: Czym fotografujecie?

Plorenc,dzieki temu dzialowi i czytaniu go kupilam aparat cyfrowy. Teraz tez czytam doglebnie wszystkie Twoje porady. Zgadzam sie zeby utworzyc osobny dzial na temat fotografii. Z nowym aparatem musze poszerzyc wiadomosci na temat robienia zdjec i dziennych i nocnych.

Czekam na ten nowy dzial poswiecony fotografii. Pozdrawiam

 

#108 2011-04-22 09:57:10

plorenc

Re: Czym fotografujecie?

Ok, ale podstawowe pytanie wciąż pozostaje bez odpowiedzi - kurs w formie:
1) moderowanego forum
2) artykułów w osobnym dedykowanym dziale (jak w przypadku np. newsów na stronie głównej)

 

#109 2011-04-22 10:13:21

lagatta

Re: Czym fotografujecie?

Jestem za kursem w formie artykułów w osobnym dziale.

 

#110 2011-04-22 10:23:40

katerina

Re: Czym fotografujecie?

Osobny dzial na stronie glownej!

 

#111 2011-04-22 10:51:09

PAVULON

Re: Czym fotografujecie?

zaszczuliśmy Piotrka? szkoda...
rzeczywicie NIE DA się robic fajnych zdjęć  bez pewnych "trików, ustawień"w aparacie , może pisane są za bardzo techniczne słowa? wartość przysłony, szumy itp
do mnie osobiście DOCIERA to o czym pisze Piotr, ale ja troszkę czytam...
rzeczywiście nie można się spodziewać na tym forum dyskusji na temat np.ustawień przysłony , wyboru trybu , czasu ekspozycji, poniewaz 99%z nas robi zdjęcia AUTOMATYCZNIE i NA PEWNO nie zwraca na to uwagi , nie zapisuje wartości , ewentualnie dokonuje drobnych korekt w programie graficznym...
jestem ZA aby szkółce fotografii poświęcić osobny dział, Zajrzy do niego OSOBA ZAINTERESOWANA, i nie będzie tam zbęnych niepotrzebnych komentarzy i niepotrzebnej dyskusji
szanujmy Piotra, BO ROBI NAPRAWDĘ ŚWIETNE ZDJĘCIA i można wiele skorzystac z jego rad , tu na miejscu bez wertowania książek

tak więc SZKÓŁKA FAOTGRAFICZNA dla zainteresowanych , chcących choć troszkę pogłębić swoją wiedzę ale BARDZO BYM CHCIAŁ ŻEBY ZOSTAŁA!

 

#112 2011-04-22 12:02:34

texarkana

Re: Czym fotografujecie?

jestem zwolenniczka artykulow

 

#113 2011-04-23 22:13:09

krakowianka

Re: Czym fotografujecie?

Jestem za kursem w osobnym dziale. B.sie ciesze z tej ,,szkolki'',ktora powstanie.

 

#114 2011-04-26 11:28:29

kangur

Re: Czym fotografujecie?

Tez jestem za szkolka w osobnym dziale i mysle, ze napewno bedzie to przydatna i ciekawa sprawa smile

 

#115 2011-08-19 14:49:12

Mikus

Re: Czym fotografujecie?

Od ponad roku mam Nikona D 3000 a do niego dodatkowy objektyw Sigma 70-300 plus telekonwenter. Jestem b. zadowolony. Kiedys uzywalem prostego Canona a wczesniej Olympusa. Co do telekonwentera to mam mieszane uczucia. Fajna zabawka ale trzeba miec super swiatlo i statyw zeby zrobic fajna fote. Nie polecam smile

 

#116 2011-08-19 15:56:33

aknolinka

Re: Czym fotografujecie?

A ja planowałam kiedyś kupić lustrzankę, jednak na planach się skończyło. Robię typowo amatorskie zdjęcia, czasem coś wyjdzie, czasem nie. W ubiegłym roku kupiłam hybrydę Fujifilm FinePix HS10, wcześniej przez dobre kilka lat fotografowałam zwykłą cyfrówką Konica Minolta Z-6 (odmówił posłuszeństwa przy ustawianiu ostrości, dlatego został wymieniony). Przy wyborze zawsze zwracałam uwagę na zoom optyczny, zdjęcia robię tylko na automacie smile

 

#117 2011-10-31 04:48:27

Jack

Re: Czym fotografujecie?

Moim zdaniem, najważniejszy to nie aparat, ale osoba za nim stojąca!  Widziałem naprawdę super zdjęcia wykonane z bardzo tanich aparatów--i odwrotnie, bardzo przeciętne z drogich lustrzanek.  Ja mam ogólnie pecha do aparatów, wiele z nich mi się popsuło, m. in. Canon PowerShot SX 10--popsuł się lens; Canon Rebel xt-przestał nagle działać; Canon Powershot SX20 IS--po 2 tygodniach przestał działać flash.  Obecnie używam Canon PowerShot SX20 IS i Canot Rebel T3i.  Ten pierwszy robi bardzo dobre zdjęcia, szczególnie macro i 'zoom'; Rebel--ma ISO 6400 (co bardzo pomaga), pozwala strzelać kilka zdjęć na sekundę i szybko zmieniać ISO, przysłonę czy czas.  Używam te szkła, jakie przyszły z tym aparatem oraz mam jedno 50 mm, świetne dla portretów.  Do tej pory nie rozgryzłem wszystkich 'features', zresztą nie uważam, aby były aż tak bardzo ważne.

 

#118 2011-10-31 16:36:57

plorenc

Re: Czym fotografujecie?

Jack, czasem naprawdę warto "rozgryźć" swój aparat - czasem te "features" pobudzają naszą wyobraźnię co do tego jakie nowe typy zdjęć możemy robić, albo jak poprawić swoją "technikę".
Przykład 1: robimy zdjęcia sportowe - czego użyjemy? AF-C (Auto focus continous) czy AF-S? i ilu polowy AF? punktowy / centralny / wielopolowy ...  a może 3D (Nikon) (nie pamiętam jak się nazywa w Canonie) - dobrze jest sobie poczytać o tym co się najlepiej nadaje do czego ... i wiedzieć jak to szybko włączyć w aparacie smile
Przykład 2: wsparcie dla obiektywów manualnych - wystarczy w aparacie wprowadzić ogniskową i przysłonę obiektywu manualnego i korzystać z wbudowanego światłomierza do pracy w trybie półautomatyki z priorytetem przysłony (tryb A) - duuużo wygodniejsza praca niż nastawianie wszystkiego ręcznie
Przykład 3: interwałometr - można ustawić aparat do robienia zdjęć z zadym interwałem czasowym - na pewno widziałeś filmy poklatkowe (np. 1 minutowy film o tym jak się zmieniało niebo w trakcie 6h) - to właśnie do tego jest używana ta funkcjonalność
Przykład 4: bracketing - duże ułatwienie przy tworzeniu zdjęć HDR
Warto czytać instrukcję, warto czytać książki i warto nie bać się eksperymentować smile

Ale oczywiście jeśli np. potrzebujesz aparatu tylko do robienia portretów i np. zdjęć makro to powyższe przykłady faktycznie mogą niewiele wnosić do Twojego warsztatu smile Ale domyślam się że jednak chodzi o inne zdjęcia smile

 

#119 2011-10-31 19:35:41

Jack

Re: Czym fotografujecie?

Zgadzam się, że ABSOLUTNIE warto wiedzieć, co się w tym aparacie znajduje.  Zwykle nastawiam aparat na "P", co pozwala mi na zmianę przysłony i czasu, jak też często zmieniam ISO.  To, o czym piszesz, też nieraz używam (interwałometr, bracketing, AF-C, AF-S).  Ale prawdą jest, że wiele innych 'features' jedynie pobieżnie przejrzałem i nigdy nie używałem, chociaż powinienem wygospodarować trochę czasu, zrobić różne zdjęcia, używając dostępne 'modes'.  Trochę do tego brakuje czasu!

 

#120 2012-05-18 16:45:38

fotoewa

Re: Czym fotografujecie?

Nikon D5000 z szkiełkami 18-55 i 55-200, fajna lustrzanka, może nie niewiadomo co, ale dla mnie super smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh