Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#91 2011-04-18 12:50:04

plorenc

Re: Czym fotografujecie?

Mariusz, no widzę że źle odczytałeś - nie mówiłem o pogardzie dla mnie ... tylko dla wiedzy smile
bynajmniej nie poczułem się urażony smile i mam nadzieję że Ty też nie smile
pozdrawiam

 

#92 2011-04-18 12:59:43

gmariusz8

Re: Czym fotografujecie?

Bardzo sie ciesze, ze sie nie gniewasz. Ja tez nie czuje sie urazony bo nie ma o co smile Co do szacunku do wiedzy to kazdy umysl ma ograniczone mozliwosci wchlaniania wiedzy (moj napewno) i, w pewnym momencie, nie ma juz miejsca, sily albo checi bombardowac go nowymi informacjami. Czasem potrzeba prostego wytlumaczenia: tak i tak... smile Jesli sie wciagne w fotografowanie (a czas poszukac jakiegos spokojniejszego hobby) to napewno postaram sie choc troche doszkolic.  Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam.  Mariusz

 

#93 2011-04-18 16:58:27

anet_zb

Re: Czym fotografujecie?

Tutaj jesteśmy na portalu turystycznym - dzielimy się doświadczeniami, informacjami na temat danych miejsc. Fajnie jest też poczytać o tym jak zrobić ciekawe zdjęcie, jak podejść do fotografii. Każdy czerpie wiedzę na temat jaki go najbardziej interesuje i na TM może znaleźć naprawdę dużo. Zamieszczane zdjęcia w galeriach TV pokazują to co każdy z nas chciał uwiecznić, zapamiętać, a także przekazać innym aby zachęcić do podróży. Mamy sentyment do swoich zdjęć, szczególnie gdy oglądamy je już długo po podróży, nawet jeśli nie były wykonane poprawnie technicznie.  Tego się trzymajmy:) Z wyborem aparatu jest podobnie jak z wyborem nowego samochodu czy wycieczki - każdy ma inne wymagania, inne preferencje i cel. I dobrze - przynajmniej nie jest szaro, ponuro i monotonnie:) Fajnie jak zdjęcie jest komentowane, oceniane ale to nie jest portal gdzie mamy ranking najlepszych zdjęć i musimy posiadać rozległą wiedzę na temat fotografii:)
Pozdrawiamy wszystkich:)

Ostatnio edytowany przez anet_zb (2011-04-18 18:42:24)

 

#94 2011-04-18 17:12:18

plorenc

Re: Czym fotografujecie?

Co to jest ta galeria TV?
A co do wiedzy na temat fotografii ... będę się powtarzał ... ale nikt nikogo nie zmusza - tak jak było tu już nie raz pisane - wiedza w tym miejscu jest prezentowana na wyraźne potrzeby Travelmaniaków.
Niezainteresowani podnoszeniem swoich kwalifikacji w tej dziedzinie lepiej niech nie tracą czasu i nie piszą tu postów bo to dla nich czysta strata czasu smile

 

#95 2011-04-19 02:54:52

kangur

Re: Czym fotografujecie?

Ostatnio edytowany przez kangur (2011-04-19 03:13:14)

 

#96 2011-04-19 06:53:34

anet_zb

Re: Czym fotografujecie?

Piotrek  - dokładnie chodziło nam o TM-TRAVEKMANIAKÓW, czytaj tekst ze zrozumieniem - napisaliśmy, że jeśli tutaj ktoś szuka fachowej wiedzy to właśnie ją znajdzie i na temat fotografii także.I tyle.

 

#97 2011-04-19 10:02:01

plorenc

Re: Czym fotografujecie?

Aneta, Zbyszek - trochę to chyba nie w porządku kiedy przed 17-tą piszecie coś do czego ja się potem odnoszę a potem (po 18-tej) zmieniacie (edycja) wersję wydarzeń ... a potem ludzie się dziwią o co MU (czyli mnie) chodzi ...

Nikogo nie atakuję personalnie i jak najbardziej zachęcam do odzywania się ... ale mam wrażenie że odchodzimy od głównego wątku tej dyskusji - czyli "czym fotografujemy".

Oczywiście jak ktoś chce w "kąciku" poświęconym fotografii i doskonaleniu tego talentu pisać o czymś innym to oczywiście może to zrobić - ja mu tego nie zabronię smile .. ale uważam że to nie jest w porządku wobec tych wszystkich, którzy chcą się tutaj czegoś dowiedzieć właśnie w tym temacie.

Nie rozumiem też ciągłego nawiązywania do tego że ten kącik ma swoje miejsce przy portalu podróżniczym. Ja się pytam "i co z tego?" w czym to się "gryzie" z podróżami?
Tak samo myślę że nie ma znaczenia jaki kto prezentuje "poziom" - ja choć jestem pasjonatem to też jestem amatorem - też nie wszystko wiem i nie na wszystkim się znam.

I to tyle - mam nadzieję że to kończy ten temat poboczny i nie będzie już potrzeby do tego wracać. Wolę skupić się na udzielaniu konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania zamiast niepotrzebnych dyskusji o niczym ...

Wesołych Świąt i pozdrawiam!
PL

 

#98 2011-04-19 16:01:47

anet_zb

Re: Czym fotografujecie?

Piotrek z całym szacunkiem do ciebie - nie zmienialiśmy  żadnej wersji wydarzeń, a edytor jest chyba po to aby poprawić np. błąd, i tak tez uczyniliśmy.

Ostatnio edytowany przez anet_zb (2011-04-19 16:31:26)

 

#99 2011-04-19 17:29:42

plorenc

Re: Czym fotografujecie?

Aneta , Zbyszek, z całym szacunkiem też dla Was - nie cytuję tekstów innych żeby niepotrzebnie nie zwiększać rozmiarów postów, na pewno jednak pamiętam że co najmniej 2 razy wspominaliście o galerii TV, co mnie bardzo zdziwiło tym bardziej że to nie była jednorazowa literówka (nota bene - nadal jedno wystąpienie TV pozostało) ... ale ok, temat wyjaśniony jednak niektórzy jak widzicie moją uwagę potraktowali jako "czepianie się niewinnego" z uwagi na Waszą "poprawkę" ... i stąd chyba te dziwne "teksty"

Dalej odnosząc się do reszty wypowiedzi - mnóstwo prawdy ... choćby w słowach że nie jest to portal fotograficzny - zgadza się nie jest ... ale ten kącik, drobny kącik w całym forum TM właśnie JEST fotograficzny i mam nadzieję że takim ponownie się stanie i że tematy poboczne w końcu zamkniemy i nie będzie tu już dalszego, niepotrzebnego lania wody - od tego będzie za chwilę Lany Poniedziałek smile

I właśnie dlatego że ten kącik jest o fotografowaniu, sprzęcie, technikach, czy w końcu emocjach towarzyszących fotografii nie wydaje mi się celowym co chwilę podnoszenie tematu że "to forum jest o podróżach", "że nie jesteśmy profesjonalistami", "że rozległa wiedza na ten temat nam niepotrzebna" - po co komu te dyskusje? Napisałem, uważam, wprost i na temat i jak najbardziej ze zrozumieniem to co o tym sądzę.
A jeżeli ktoś chce wprowadzić tutaj cenzurę na "zbyt profesjonalne", albo "nie o podróżach" albo raczej "na to co MNIE NIE INTERESUJE" to proszę bardzo. Zostawię tylko namiar do siebie albo na forum "typowo o fotografii" i jak rozumiem uszczęśliwię "wszystkich" smile

Niniejszym też jednostronnie i uroczyście oświadczam że pozostałe wypowiedzi drążące ten dziwny wątek poboczny pozostawiam bez cienia komentarza. Czekam na rzeczowe dyskusje w temacie fotografii a tym co  jeszcze nie mają dosyć życzę miłej zabawy smile

 

#100 2011-04-20 10:09:30

texarkana

Re: Czym fotografujecie?

 

#101 2011-04-20 12:17:31

kangur

Re: Czym fotografujecie?

Texarkana: Brawo! Masz nie tylko talenty poetyckie, literackie, wyczucie piekna ale jeszcze talent polityczny! Powiedzialas, z kobieca delikatnoscia, to o czym ja dokladnie myslalem a nie wiedzialem jak delikatnie ujac! smile smile

 

#102 2011-04-20 21:14:30

plorenc

Re: Czym fotografujecie?

Ja też poczytałem i mam kilka uwag.
1. Jestem "po słowie" z Grześkiem (Fresh) w kwestii periodyków na tematy foto na portalu TM. - proponuję krótkie "lekcje" na zadane tematy - pytania będą zadawane przez forum lub prywatnie, ale część wiedzy pojawi się tak czy inaczej na samym początku bo (i tu pkt. 2)
2. Nie da się pójść z wiedzą do przodu bez tzw. "wyrównania wiedzy" ... i tu pkt. 3
3. Wszystkie "branże" operują własnym zbiorem pojęć, czyli pewną wiedzą "bazową" ... i tego po prostu trzeba się nauczyć ... i tu pkt. 4
4. Jeśli to ma być dla wszystkich to pojęcie ADEKWATNE METODY NAUCZANIA przestaje mieć sens, gdyż ma ono zastosowanie w przypadku indywidualnego podejścia ... i tu pkt. 5, czyli mała dygresja
5. W myśl tego co powiedział kiedyś Einstein - "Upraszczajmy wszystko tak jak się da, ale nie bardziej" będę starał się dzielić tym co wiem tak jak dotychczas - używając możliwie prostego języka (możecie mi wierzyć lub nie, ale tak właśnie było - np. mówiłem o dużym otworze przysłony zamiast mała przysłona albo mały otwór przysłony zamiast duża przysłona ... upraszczałem co się dało ... ale teraz będzie trzeba wprowadzić wszystkich na początek w podstawowy zakres wiedzy ... wszystkich - mam na myśli wszystkich chętnych - mówię to już na wszelki wypadek bo znów mi się oberwie od kogoś że próbuję go zmuszać do użycia szarych komórek smile .. a on chciałby tak łatwo, bez bólu, najlepiej jeszcze telepatycznie, tak żeby zrozumiał ... i żeby mu się jeszcze chciało)

Z Grześkiem mamy już jakieś pomysły i ustalenia co do tego jak to mogłoby wyglądać ... ale ponieważ ma to być dla Was to postanowiłem właśnie Was się zapytać jak najchętniej byście takie publikacje widzieli.
Ponieważ chciałbym zachować pewną ciągłość logiczną pomiędzy poszczególnymi publikacjami oraz chciałbym uniknąć zaśmiecania ich "wątkami pobocznymi" pojawiły się 2 propozycje:
1) forum moderowane - tj. wszystkie posty nie będące "lekcjami" (czyli na chwilę obecną nie pochodzącymi ode mnie) byłyby usuwane przez Grześka
2) nowy dział w TM poświęcony fotografii

W obu przypadkach zgłaszanie propozycji tematów mogłoby się odbywać dwojako - przez osobne forum lub wiadomością prywatną.
Od razu też zastrzegam się trochę z jedną rzeczą - będę starał się zwracać uwagę na najważniejsze moim zdaniem rzeczy ale nie chcę też powielać swoimi słowami treści które czasem bardzo dobrze są wyjaśnione w różnych miejscach w internecie ... tak więc stawiam trochę na różnego rodzaju odnośniki do materiałów zewnętrznych.

Ogólny konspekt widzę w ten sposób że opisuję jakieś zagadnienie swoimi słowami w możliwie prosty i krótki sposób (aby dało się to łatwo przetrawić "na raz") a po więcej wiedzy będę odsyłał w inne miejsca sieci.

Co Wy na to?

ps. myślę że na niektóre pojedyncze pytania jakie zadała texarkana odpowiedź może być równie krótka ... a niektóre mogą wymagać szerszego omówienia. Do tego texarkana wyciągnęła raczej "ciężkie działa" czyli tzw. trudne przypadki, które bynajmniej nie muszą odpowiadać "typowym" sytuacjom np. uzyskiwanie dużej głębi ostrości w sytuacji jak w pytaniu nr. 3 praktycznie się nie stosuje ... z uwagi na coś co nazywamy "tematem zdjęcia")

 

#103 2011-04-20 21:30:21

Fresh

Re: Czym fotografujecie?

Ja jestem bardzo za opcją nr. 2 - czyli stworzenie nowego działu na stronie głównej powiedzmy o nazwie "fotografia w podróży", gdzie Piotrek będzie mógł przelać swoją wiedzę i porady na papier (artykuły) smile. Pozostali Travelmaniacy będą mieli wszystko ułożone tematycznie o fotografii w jednym miejscu, a wszystkie dyskusje dot konkretnych tematów danego artykułu będą mogłu odbywać się w komentarzach do niego smile

 

#104 2011-04-21 00:27:52

texarkana

Re: Czym fotografujecie?

 

#105 2011-04-21 10:23:27

plorenc

Re: Czym fotografujecie?

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh