Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-02-23 12:22:13

malaria

Peru i Boliwia wstępny plan do weryfikacji.

Dzień dobry smile
Czy ogarnia ktoś z TM te rejony? Czy da się to zrobić w 3 tygodnie? Czy nie biorę za dużo na siebie?
Wg mojego planu 3 dni mam w zapasie. Co warto dodatkowo zobaczyć, lub gdzie wydłużyć pobyt, żeby nie latać na wariata? Dziękuję za uwagi. Pozdrawiam.
1. Wylot z PL/Europy do Limy.
2. Przylot do Limy zwiedzanie, nocleg w Limie
3. Lot do Arequipa zwiedzanie miasta, nocleg.
4. Kanion Colca
5. Kanion Colca
6. Kanion Colca, powrót do Arequipa i wyjaz do Puno.
7. Tititaca, nocny przejazd do La Paz.
8. La Paz i wylot do Uyuni.
9. Uyuni
10. Uyuni
11. Uyuni
12. Uyuni, wylot rano do Cuzco. Dzień w Cuzco.
13. Cusco
14. Święta Dolina, wieczorem przejazd pociągiem z Ollantaytambo do Aguas Calientes. Nocleg.
15. Machu Picchu i powrót do Cusco.
16. ?
17. ?
18. ?
19. Przelot z Cusco do Limy.
20. Lima, wylot do PL.

 

#2 2017-02-23 13:04:01

cienkibolek

Re: Peru i Boliwia wstępny plan do weryfikacji.

Moim zdaniem warto pojechać z Limy do Arequipy drogą lądową zaliczając po drodze płaskowyż Nazca (tu warto się przelecieć awionetką, aby zobaczyć z góry słynne geoglify) i rejs na Wyspy Ballestas z ogromną ilością ptaków i lwów morskich (widziałem tam też delfiny). Taki lądowy sposób podróżowania ułatwia też aklimatyzację i tym samym zmniejsza prawdopodobieństwo choroby wysokościowej.

 

#3 2017-02-23 13:21:29

oscar

Re: Peru i Boliwia wstępny plan do weryfikacji.

lot z Limy do Arequipa zamieniłbym na panamerican i wstapienie na płaskowyż Nazca. ( lot awionetką) to z jazdą dodatkowy dzień
Nie bardzo wiem co planujesz w Colca, ale jeśli tylko Krzyż Kondorów to jeden dzień wystarczy.
16 dzień Cusco - twierdza  Sacsahuaman (obowiązkowo), Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay
Uyuni też chyba troche za długo.

ooo! Cienkibolek mnie wyprzedził smile smile
Wyspy Ballestas to dodatkowy dzień dłużej. Fajne, ale ..nie urywa smile Na dodatek nie ma gwarancji że będzie dużo zwierząt.

Ostatnio edytowany przez oscar (2017-02-23 13:27:32)

 

#4 2017-02-23 13:45:53

malaria

Re: Peru i Boliwia wstępny plan do weryfikacji.

Dzięki chłopaki za rady smile
Muszę pomyśleć nad drogą lądową... Wrzucam samoloty gdzie tylko się da, bo 3 tyg. na 2 kraje, to jednak dość mało czasu.
Wyspy Ballestas nawet mi przypadły do gustu, ale Nazca wgl do mnie nie przemawia. Mój Kot by się pewno ucieszył na lot awionetką haha.
Jeśli chodzi o kanion, to planuję 2-3 dniowy treking.
W Uyuni myślałam o wykupieniu 2-3 dniowej wycieczki od lokelsów, bo oprócz salar widzę, że tam występują piękne laguny. Wiecie jakie tanie linie latają po tych krajach?

 

#5 2017-02-23 13:48:30

malaria

Re: Peru i Boliwia wstępny plan do weryfikacji.

Aha jeśli chodzi Oscar o okolice Cusco, to biorę wszystko smile Da się to zrobić w jeden dzień?

 

#6 2017-02-23 15:09:06

oscar

Re: Peru i Boliwia wstępny plan do weryfikacji.

 

#7 2017-02-23 17:23:29

malaria

Re: Peru i Boliwia wstępny plan do weryfikacji.

Oscar chodziło mi o to co napisałeś smile
"16 dzień Cusco - twierdza  Sacsahuaman (obowiązkowo), Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay"
Czy to da się zrobić w jeden dzień? Czy właśnie trzeba rozłożyć na np.2 lub 3?
Robię 10 km w 1h i 6 minut, także kondycję mam nie najgorszą smile ale dobrze, że piszesz, bo mój Kot już nie haha. Co w takim razie zobaczę w Kanionie przez 1 dzień oprócz kondorów? Jak to wygląda? Zawiozą na górę, popatrzę i po wycieczce? Jest jakiś "spacerek"?
Oglądałam trekingi na Machu i kanion Colca na YT. Jakoś trasa w kanionie bardziej malownicza mi się wydawała i noclegi mniej hardkorowe smile
Czy wyspy uros warto odwiedzić? Czy to jest jak z masajami w Kenii, wszystko pod turystów...
Póki co chłonę info. Nie wiem jak to ostatecznie wyjdzie. Nie będę bookować nic poza lotem głównym i pierwszym noclegiem. Zresztą to odległe plany, bo chciałam lecieć w styczniu, ale to podobno najgorszy okres na Machu, więc raczej przełożę to na maj. Przyszły maj smile
Dziękuję za wszystkie uwagi smile

 

#8 2017-02-23 18:00:48

oscar

Re: Peru i Boliwia wstępny plan do weryfikacji.

Ostatnio edytowany przez oscar (2017-02-23 18:02:17)

 

#9 2017-02-23 18:16:52

malaria

Re: Peru i Boliwia wstępny plan do weryfikacji.

Dziękuję za odpowiedź. W sumie nie wiem jak nasze organizmy zachowają się na tylu tys. metrów smile Może mój Kot by szedł przodem, a ja bym leżała z butlą z tlenem smile . Sama nie wiem co o tym myśleć. Jak tam sobie radzą turyści? Faktycznie kondycja może tu mieć średnie znaczenie, ale chętnych przecież nie brakuje?
Rozkminkę mam na najbliższe dni smile
Piękne zdjęcia!

 

#10 2017-02-23 19:11:00

Antenka

Re: Peru i Boliwia wstępny plan do weryfikacji.

Malaria- graty planu super

 

#11 2017-02-23 20:29:21

oscar

Re: Peru i Boliwia wstępny plan do weryfikacji.

 

#12 2017-02-23 20:48:07

Kolka

Re: Peru i Boliwia wstępny plan do weryfikacji.

Malaria...czyli wróbelki dobrze ćwierkały smile Wielkie gratulacje!!! Szykuje się Wam wyprawa przez duże "W"! super Trzymam kciuki za dobrą organizację.

 

#13 2017-02-24 08:02:12

cienkibolek

Re: Peru i Boliwia wstępny plan do weryfikacji.

Jeśli idzie o wyspy Uros, to mnie się podobało. Fakt, że dziś żyją tam głównie z turystów, ale na pewno warto to zobaczyć. Chodzenie po takiej trzcinowej wyspie, z lekko zapadającym się podłożem, to niepowtarzalne doświadczenie. Samo jezioro i jego otoczenie są też bardzo malownicze, więc również z tego powodu warto na wyspy popłynąć.

 

#14 2017-02-24 08:30:04

malaria

Re: Peru i Boliwia wstępny plan do weryfikacji.

Plociuchy te wróbelki smile
Dziewczyny póki co to tylko plany. Nie wiem jeszcze co z tego wyniknie. Jeszcze się nawet bilety na maj 2018 nie pojawiły haha. Pogratulujecie jak je zakupię smile
Cienkibolek to ja sobie zajrzę na te wyspy w drodze do Boliwii.
Chłopaki a jak tam z bezpieczeństwem? Na jednym blogu czytałam, że w autobusie uśpili podróżnych gazem i okradli wszystkie główne bagaże. Nikt nic nie widział i nie pamięta. Piszą też, że jest mnóstwo kieszonkowców, albo że udają policjantów...
Czy te opinie są przesadzone?
Ostatnio do Manilii leciałam z duszą na ramieniu, a okazało się całkiem przyzwoicie smile

 

#15 2017-02-24 08:33:19

malaria

Re: Peru i Boliwia wstępny plan do weryfikacji.

Oscar wrzuć jeszcze jakąś foteczkę, żebym oczy nacieszyła smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh