Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Kenia
  •  » RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

#241 2017-02-15 13:03:30

hapol

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Masajowie i wioska super
Normalnie oczami wyobraźni widze siebie nocującego w takiej chacie...to byłoby coś!!!

 

#242 2017-02-15 14:43:16

oscar

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

 

#243 2017-02-15 17:29:36

Kolka

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

W "mojej" chatce umywalki nie było wink ta jest wypasiona smiech
Oskar - no popatrz na tą sypialnię - na łóżku rozkładasz koc i już. Żadna odwaga do tego nie jest potrzebna wink Ale przeżycie jest - to fakt! Nie macie pojęcia jak tam jest w nocy cicho...i jak ciemno! Oczywiście słychać odgłosy zwierząt. Hehe - żadna ze mnie Corinne Hofmann - jeden czy dwa noclegi zdecydowanie mi wystarczą smile
Jak zaczęłam oglądać Twoje zdjęcia Masajów to odruchowo przyglądałam się im w poszukiwaniu znajomych twarzy, ale przecież to inny Park smile

 

#244 2017-02-15 17:31:47

katerina

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

 

#245 2017-02-15 19:24:00

oscar

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Kolka - Nawet nie wspominaj sad To nie dla mnie. Brzydziłem sie ściany dotknąć. Zwiewałem szybciutko. Zwierzęta świetnie było słychać podczas noclegu w pościeli, na łóżku, pod moskitierą smile smile W końcu to były namioty. smile smile
Gwiazdy z uwagi na światło przy alejkach były na pewno słabiej widoczne, ale "operę" gwiazd widziałem ze statku na morzu  przy wyspie Komodo i w Andach podczas noclegu na 4200m. n.p.m. i tu i tu zero kurzu czy smogu. Powietrze kryształ i zero światła z boku. Tych widoków chyba nic nie pobije.
Kati - w takim razie cel osiągnąłem. smile smile

 

#246 2017-02-15 19:33:55

Kolka

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Oj tam...ja ścian też nie dotykałam smile Oskar - ja nie mam porównania z innym niebem wink Byłam zaledwie w kilku miejscach, ale Drogę Mleczną widziałam tylko tam, siedząc w nocy przy ognisku smile Może dlatego tak to wszystko wspominam.

 

#247 2017-02-15 19:53:14

oscar

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Wcale nie twierdzę, że to niebo było gorsze! Po prostu przy światłach w alejkach nie wyglądało szczególnie ładnie. Ten niezapomniany efekt uzyskuje się w pełnej ciemności i krystalicznym powietrzu.
W styczniu w Kenii była cały czas lekka mgiełka. Panoramy nie wychodziły idealnie

 

#248 2017-02-15 20:16:34

Antenka

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Eeeee... czepiacie się szczegółów wink Mgiełka czy światełka nie są ważne wink  Byliście tam i te nieba i gwiazdy różne widzieliście - niejedna osoba chciałaby te gwiazdy pod innym niebem zobaczyć wink

 

#249 2017-02-15 20:31:14

oscar

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

To nie czepianie, to fizyka smile smile
Nie będę wypominał kto niedawno w Namibii Krzyż Południa podziwiał smile smile To był widok!! smile

 

#250 2017-02-15 20:38:09

Antenka

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Fizyka czy insza chemia - nieważne wink Byle te inne niebo zobaczyć wink
Nooo ... Krzyż Południa - baaaardzo ładny był wink I te gwiazdy jak brylanty wink To był widok! tongue wink Nawet nie przeszkadzało czasem kilka chmurek wink

 

#251 2017-02-15 20:53:40

piea

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Jambo Kenya!
Oskar, Twoja wisienka na torcie - przewspaniała; toż to cała wiśnia!  te tysiące zwierzaków wokół... coś wspaniałego! normalnie creme de la creme smile
co do masajskiej manyatty, no cóż.... pozostaje mi tylko pochylić czoło przed Kolką, za jej odwagę, determinację i w ogóle za samą chęć noclegu w takim czymś smile ; ja stamtąd uciekłam aż się kurzyło, bo było tam tyle dymu, że zaczęłam się dusić, że nie wspomnę o szczypiących oczach:), ale dzięki tej ilości dymu mniej był widoczny cały ten syf  tongue , (chociaż mąż tam siedział dość długo i gawędził z właścicielem chaty w czymś w rodzaju dialektu english-suahili smile;

Kenia - to jedno z najwspanialszych moich wspomnień..., choć nie widziałam tam aż tak dużo jak Ty, bo moja trasa obejmowała klasycznie tylko oba parki Tsavo i Amboselli, ale i tak - te silne emocje żyją we mnie do dzisiaj; chciałabym tam kiedyś wrócić.....  bo bardzo tęsknię za takimi klimatami.....

I podpisuję się absolutnie pod pięknymi słowami Karen Blixten, która pisała w swoich listach do matki :   "Nigdy nie widziałam kraju tak pięknego, że sama kontemplacja tej piękności potrafi uszczęśliwić człowieka na całe życie" ....

 

#252 2017-02-15 20:56:15

Kolka

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

 

#253 2017-02-15 20:56:44

oscar

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Przytoczyłaś piękny opis tego kraju. smile smile

Ostatnio edytowany przez oscar (2017-02-15 21:57:54)

 

#254 2017-02-15 21:56:22

oscar

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

 

#255 2017-02-16 06:01:49

oscar

Re: RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

 
  • Index
  •  » Kenia
  •  » RELACJA - Do zobaczenia - Kenia

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh