Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-01-14 18:52:16

fazinsk

Wakacje majówka 2017. Gdzie jechać z dzieckiem?????

Cześć wszystkim. Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum na początku chciał bym wszystkich serdecznie pozdrowić smile W tym roku planuję wybrać się na wakacje już na początku maja tylko nie wiem za bardzo gdzie się wybrać. Ponieważ jadę z żoną i dzieckiem ( 2 lata ) zależy mi na tym aby temperatury pozwalały na opalanie się i pluskanie w wodzie. Biorę pod uwagę Majorkę, Maderę, Andaluzję, Kanary, Kretę. Wolał bym nie wybierać Krety ponieważ w Grecji byliśmy już 4 razy ale z tego co się orientowałem na Krecie będzie najpewniejsza pogoda. Jaki region wy polecicie na majówkę??? Nie chciałbym lecieć dłużej niż 6-8h, hotel przyjazny dla dzieci, opcja All oraz nie na zadupiu, żeby było gdzie pospacerować wieczorem. Czekam na odp. pozdrawiam

 

#2 2017-01-19 17:29:17

jutanar

Re: Wakacje majówka 2017. Gdzie jechać z dzieckiem?????

Może na mazury?

 

#3 2017-01-20 05:58:02

fazinsk

Re: Wakacje majówka 2017. Gdzie jechać z dzieckiem?????

Ale ty mądry... Proponuję składać papiery na doradcę dla Jarka smile

 

#4 2017-01-20 15:43:19

roman_gor

Re: Wakacje majówka 2017. Gdzie jechać z dzieckiem?????

Byliśmy na Maderze i Wyspach Kanaryjskich, pięknie, polecamy. W tym roku majówkę planujemy  nad naszym Bałtykiem w Mielnie. Pozdrawiamy :-)

 

#5 2017-01-20 17:57:35

piea

Re: Wakacje majówka 2017. Gdzie jechać z dzieckiem?????

Madera jest absolutnie najpiękniejsza ze wszystkich (mój number one in Europe) smile , ale.....  z 2-latkiem nie polecam (brak plaż i mięciutkiego piasku (poza dwiema zatłoczonymi w sezonie sztucznymi plażami - dyskwalifikuje tę wyspę jako miejsce dla malucha).
Moje dzieci są już duże (bardzo duże tongue ), ale z tego co pamiętam nic im do szczęścia na wakacjach nie było trzeba oprócz piachu i wody! smile

Z wymienionych przez Ciebie - ze względu na dziecko  polecam jednak  Fuertaventurę (tony złotego piachu i plaże najpiękniejsze na Kanarach) , ewentualnie okolice Maspalomas na Gran Canarii - plaże piękne, ale tłumne, a z dziećmi lepiej jednak wybrać bardziej otwarte przestrzenie.
(Jednak jeśli jedziecie z 2-latkiem - to szkoła Was jeszcze niczym "nie wiąże", więc polecam omijać termin ściśle wakacyjny; maj czy wrzesień na Kanarach będą równie gorące, a mniej zatłoczone i przystępniejsze cenowo,
Pozdrawiam

 

#6 2017-01-20 21:57:04

fazinsk

Re: Wakacje majówka 2017. Gdzie jechać z dzieckiem?????

Dzięki za odpowiedź. Piea masz rację dla malucha najważniejsza jest woda i piasek. Na Fuercie akurat byłem. Rzeczywiście, są tam świetne plaże jednak w to samo miejsce wolał bym drugi raz nie jechać. Także pozostaje Gran Canaria i Teneryfa. Myślicie, że w pierwszym tyg maja będzie na Kanarach na tyle ciepło by pluskać się w oceanie? Pamiętam, że w lipcu gdy tam byłem wydawało mi się, że jest zimniej niż np. w Grecji. Było bardzo ciepło ale też i wietrznie co łagodziło poczucie gorąca. Wieczorami było wręcz chłodno, trzeba było ubierać długie ubrania.

 

#7 2017-01-21 06:19:21

fazinsk

Re: Wakacje majówka 2017. Gdzie jechać z dzieckiem?????

Z dzieckiem lepiej jechać na Teneryfę czy Gran Canarie? Najchętniej to bym pojechał na Majorkę. I tak będę jechał z lasta więc będę sprawdzał aktualną pogodę i na tej podstawie podejmę decyzję o kierunku wyjazdu. Jak będzie cieplutko na lądzie i w wodzie na Majorce na pewno jadę tam

 

#8 2017-01-21 11:23:40

piea

Re: Wakacje majówka 2017. Gdzie jechać z dzieckiem?????

Fazinsk, we wszystkich wymienionych przez Ciebie miejscach - latem jest cieplutko, ale co do wody, to chyba zdajesz sobie sprawę, że Atlantyk to nie jest małe morze, które nagrzewa się szybciej smile woda w Atlantyku zawsze będzie chłodniejsza niż w mniejszych morzach, choć temperatury w granicach 20-23C dla znawców Bałtyku- to bajka tongue, ale czy dla dziecka ok? wydawać się może że za chłodna (chociaż moje dzieciaki siedziały w zimnym Bałtyku całe dnie i wyciągaliśmy ich z wody prawie fioletowych smile - ale nigdy nad morzem nie chorowały smile ).

Plaże na Teneryfie są z dość miałkim piaskiem, ale  czarne, więc ten piasek nagrzewa sie bardzo i po prostu parzy (jest piękna złota plaża (Las Teresitas) z żółciutkim piaskiem, ale to daleko od kurortów - na północy wyspy u stóp gór Anaga); z pewnością Gran Canaria będzie odpowiedniejsza pod względem plażowym;

Natomist sporym zaskoczeniem mogą być  plaże na Lanzarote: wszystkim ta wyspa kojarzy się z czarną lawą i wulkanami, a tymczasem plaże są tam zaskakująco przyjemne i jasne (okolice Costa Teguise, Arrecife, Playa Blanca), więc może tam? ( uwaga na nieprzyjemne wiatry; ja trafiłam akurat na bardzo wietrzny czerwcowy tydzień).
Na Majorce nie byłam, ale plaze w ładnych, wschodnich miasteczkach wakacyjnych są tam piekne, ale raczej kamieniste; piaszczyste za to na północy i w okolicach stolicy, ale miejsce głośne i zbyt... "niemieckie" chyba smile .
Co do wody- gdzie byś nie pojechał - cieplejsza będzie wszędzie we wrześniu niż w na początku sezonu; ale wrzesień wszędzie jest nieco droższy niż np. maj, więc sam decyduj co jest dla Was priorytetem.
Lasty to najlepsza opcja jaka można trafić, czasami nawet prawdziwe perełki, a cenowo z reguły wychodzi to znacznie korzystniej niż oferty kupowane z wyprzedzeniem.

Pozdrawiam,

 

#9 2017-01-21 19:42:46

papuas

Re: Wakacje majówka 2017. Gdzie jechać z dzieckiem?????

hapolku kochany napisałem thommie kilka słów prawdy, ale na priv
a dlaczego kochany, bo podobnie o pomyłce przy forach
no to po pyffku

 

#10 2017-01-21 19:52:09

hapol

Re: Wakacje majówka 2017. Gdzie jechać z dzieckiem?????

Papciu....no to po jednym....hmmmmmm może dwóch z pianką piwo

 

#11 2017-01-22 07:54:45

oscar

Re: Wakacje majówka 2017. Gdzie jechać z dzieckiem?????

to i ja poproszę jeden kufelek z pianką. może byc pszeniczne ciemne smile smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh