Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » W góry
  •  » Kilka dni w Karpaczu - co polecacie?

#1 2016-08-02 23:02:29

margo903

Kilka dni w Karpaczu - co polecacie?

Będę w Karpaczu pierwszy raz, także liczę na Waszą pomoc. Co polecacie zobaczyć i gdzie najlepiej się zatrzymać, zależy mi, żeby było niedrogo. Będę wdzięczna za porady.

 

#2 2016-08-03 11:11:28

piea

Re: Kilka dni w Karpaczu - co polecacie?

też będę w Karpaczu, i to już za kilka dni, więc chętnie poczytam również; wprawdzie nie będę tam po raz pierwszy, bo te tereny zwiedzałam już kiedyś, ale to było dawno....
Gdzie się zatrzymać i żeby było niedrogo? hmm...  to zależy co lubisz/ jakie masz preferencje i co to dla Ciebie  znaczy nie drogo?
( my wybraliśmy noclegi w pensjonacie w samym Karpaczu/ 95 zł/za dobę/za 1 osobę z wyżywieniem 2x dziennie; dla nas to nie drogo, /bo były też znacznie droższe opcje za 200 zł i więcej  osobodoba/  ale inni mogą mieć przecież inne zdanie.... jeden się zadowoli noclegiem za 30zł i bedzie mega zadowolony , a drugi zapłaci 300zł w hotelu  i będzie psioczył i narzekał, to wszystko zależy od nas samych.... smile
Pozdrawiam,

 

#3 2016-08-03 12:23:04

Kasia6555

Re: Kilka dni w Karpaczu - co polecacie?

W samym Karpaczu może być  troszkę nudnawo -głownie to Kosciółek Wang.Za to  szlaki turystyczne z Karpacza,których jest ogrom to bajka.Jesli macie kondycję koniecznie trzeba wybrać się na Sniezkę.Po drodze Samotnia i Strzecha Akademicka no i co najważniejsze cudne widoki.Do SAmotni mozna sie wybrac róznymi szlakami i kazdy malowniczy.
Piea -podaj namiary na swoja kwaterke bo cenka malinowa ))) My zawsze zatrzymujemy sie w http://www.konradowka.pl/ i tez bardzo polecam a szczególnie w zimne jesienne dni bo jest tutaj super SPA a sam obiekt bardzo kameralny z cudowną obsługą i przepysznym jedzeniem.
Podaje kalendarz imrez w Karpaczu...mozę jednak mimo wszystko i w samym miescie ktoś znajdzie coś dla siebie...
http://www.karpacz.pl/kalendarz-imprez

Ostatnio edytowany przez Kasia6555 (2016-08-03 13:05:29)

 

#4 2016-08-03 13:44:53

margo903

Re: Kilka dni w Karpaczu - co polecacie?

Dzięki za pomoc, właśnie szukam niedrogiego noclegu tak do 100 zł za osobę, znajomi mi mówili, że w samym Karpaczu nie ma za wiele do zwiedzania, ale my jesteśmy nastawieni bardziej na chodzenie po górach.

Ostatnio edytowany przez margo903 (2016-08-03 13:45:09)

 

#5 2016-08-03 23:04:25

piea

Re: Kilka dni w Karpaczu - co polecacie?

Kasiu, to "Żółty Dworek" w Karpaczu;  łyknęliśmy to miejsce z polecenia mojego kolegi z pracy, który właśnie  stamtąd wrócił zachwycony:)
Może samo miejsce nie jest jakieś na full wypasie, ale ma ten uroczy klimat starych czasów- budynek jest ponad 100-letni z 1908 roku, taki  ze skrzypiącymi podłogami, wysokimi gzymsami, starymi szafami i z oszklonymi werandami w każdym pokoju - i co najważniejsze- z widokiem na góry i Śnieżkę!!! smile smile, my lubimy takie klimaty, a sam Karpacz ma nam posłużyc jako baza wypadowa ku przyrodzie. (no i podobno rewelacyjnie tam karmią smile
Rezerwacja już poczyniona; mamy nadzieję na spokojny urlop w moich ukochanych Karkonoszach za którymi już tak mocno zatęskniłam, że aż zmieniliśmy plany właśnie na te karkonoskie cuda smile; kiedyś często tu bywałam, ale to stare dzieje....., więc to będzie również podróż sentymentalna pełna wspomnień smile
Pozdrawiam, Ala

Ostatnio edytowany przez piea (2016-08-03 23:11:38)

 

#6 2016-08-03 23:47:18

Kasia6555

Re: Kilka dni w Karpaczu - co polecacie?

No i powiem Ci,ze bardzo dobrze....my ostanio co wekend penetrujemy Karkonosze i zakochałam sie w tych naszych szlakach.Najpiekniejsza trasa dla mnie to ta na Sniezne Kotły...więc jeśli Wam się uda to koniecznie sie wybierzcie.W ten wekend robimy Czeska Szwajcarię -to też rzut beretem z okolic w jakich bedzicie.

 

#7 2016-08-05 21:20:29

adik356

Re: Kilka dni w Karpaczu - co polecacie?

Jak szukacie niedrogiego noclegu w Karpaczu, sprawdźcie sobie pensjonat Daglezja - mają bardzo smaczne śniadania, jeżeli chodzi o pokoje są wygodne i czyste, nie ma na co narzekać. Spędziłam tam kilka dni w ubiegłym miesiącu, pensjonat jest zlokalizowany w centrum, blisko na szlaki.

 

#8 2016-08-08 16:52:13

roh5

Re: Kilka dni w Karpaczu - co polecacie?

Faktycznie najlepiej szukać pensjonatów, będą najtańsze, poza tym można liczyć na smaczne jedzenie. Ja zazwyczaj oszczędzam na noclegach, według mnie nie ma sensu wydawać dużo pieniędzy na ten cel.

Ostatnio edytowany przez roh5 (2016-08-08 16:56:52)

 

#9 2016-08-09 14:12:38

margo903

Re: Kilka dni w Karpaczu - co polecacie?

Dziękuję Wam za wszystkie porady, jestem wdzięczna, na pewno sprawdzę proponowane przez Was miejsca, również jestem zdania, że na nocleg nie warto wydawać dużo pieniędzy.

 

#10 2016-09-22 15:39:09

Brolly

Re: Kilka dni w Karpaczu - co polecacie?

Zależy o co pytasz - jeżeli szukasz miejsca, gdzie można się zatrzymać w Karpaczu to mogę polecić kilka miejsc. Przede wszystkim Pensjonat Daglezja, bardzo znany i oblegany. Warto jest dzwonić i rezerwować dużo wcześniej, ponieważ jest duże zainteresowanie. Jeżeli chodzi o atrakcje to dla mnie numerem jeden jest Śnieżka - warto wejść i zobaczyć na własne oczy smile

 
  • Index
  •  » W góry
  •  » Kilka dni w Karpaczu - co polecacie?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh