Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-11-05 14:44:26

KlaudiaRakocz

TourOperatorzy - za i przeciw

Hej,
postanowiłam otworzyć ten wątek, bo widzę, że coraz częściej część z nas pyta o danego TO i doświadczenia z nim związane. Fajnie by było jeśli takie informacje byłyby w jednym miejscu. (mam nadzieje, że to dobry pomysł Adminie wink)


Pozwolę sobie zacząć od wpadki Itaki - coraz częściej przekonuje się, że mniejszy TO bardziej się stara i dopieszcza klienta, a wielkie molochy działają schematycznie według zasady: zapłaciłeś to spadaj. Nie ma mowy o indywidualnym podejściu do klienta.
Ale do rzeczy: wykupiłam wycieczkę objazdowa z krótkim pobytem po w klasie ELITE Dreamliner ( za co sporo dopłaciłam bo miałam nadzieję, że w tej klasie takie rzeczy to bez problemu się załatwia!!! ).
Miałam dwie prośby:
1. zmiana posiłku ( mam nietolerancje pokarmowa na różne rzeczy)
i 2. możliwość dopłaty do innego hotelu w części pobytowej.
Na obydwie prośby dostałam odpowiedź negatywną.
Więc teraz zostałam z dodatkowym bagażem w postaci własnego jedzenia  i z  rozczarowaniem. I będę czuła niesmak aż do dnia wyjazdu, no chyba, że miejsce i widoki mi to zrekompensują - na co mam ogromną nadzieję wink

 

#2 2014-11-05 18:12:58

Pawel_88

Re: TourOperatorzy - za i przeciw

Popieram w 100% smile Powinna byc specjalna zakladka gdzie mozna by było wpisac nazwe biura i poczytac opinie a jesli taki by nie figurował w bazie to opcja dodaj touroperatora wraz z opinią by była super

 

#3 2014-11-05 19:57:34

Fresh

Re: TourOperatorzy - za i przeciw

Ja ogólnie nie widzę niczego negatywnego w tym, żeby na forum pisać o swoich doświadczeniach z biurami podróży - forum jest do Waszej dyspozycji smile.

Nie chciałbym jednak tworzyć specjalnego działu poświęconego ocenianiu touroperatorów - z prostego względu - żeby konkurencja nie dodawała negatywnych opinii o innych biurach - czyli czarny PR. Choć i wątków na forum także trzeba będzie pilnować, no ale to już moja rola smile

 

#4 2014-11-05 20:25:43

Pawel_88

Re: TourOperatorzy - za i przeciw

No niby coś w tym jest. Ale jak by wprowadzic jakies zabezpieczenie zeby uniknać takich sytuacji np. Osoba dodajaca opinie musi posiadac jakis "staż" w tym portalu typu dł.posiadania konta lub minimum udokumentowanych podrozy wtedy tylko stali bywalcy by mogli ocenic dodac cos a nie osoby ktore maja konto 1 dzien czy miesiac i pusty profil

 

#5 2014-11-05 22:47:14

texarkana

Re: TourOperatorzy - za i przeciw

Pomysł Pawla_88 wydaje mi się dobry, ale jak ustalić ile trzeba mieć konto, żeby zyskać prawo wypowiedzi?

 

#6 2014-11-05 23:24:22

Fresh

Re: TourOperatorzy - za i przeciw

Pomysł dobry, tylko dodatkowa robota dla mnie, a ja ledwo wyrabiam smile (pominę już listę wcześniejszych Waszych uwagi i życzeń, której nie mam kiedy zrobić).

A może gdybym na forum założył dział "Opinie o biurach podróży"? Tak było by ok? Z tymże pisać mógłby każdy, moderacja by ostra - np. wszystkie teksty osoby dopiero co zarejestrowanej, albo bez historii merytorycznych wypowiedzi były by kasowane z zasady (obrona przed czarnym PR). Co o tym myślicie?

 

#7 2014-11-06 17:32:32

Pawel_88

Re: TourOperatorzy - za i przeciw

MOgło by tak byc. Ale jednak brakowało by mi tam opcji wyszukaj. Chyba ze by to wygladało na zasadzie wchodzimy w Opinie o biurach a pozniej kazde biuro to osobny wątek zeby nie było zamieszania. I wtedy by nie było problemu ze znalezieniem konkretnego biura i tez łatwo by sie dodawało kolejne poprzez dodaj wątek gdzie jego tytuł był by nazwa biura smile hmm  troche tu namieszałem ;] ale idzie ogranac o co chodzi

 

#8 2014-11-06 17:34:12

Pawel_88

Re: TourOperatorzy - za i przeciw

i oczywiscie selekcja zeby spamu nie było smile

 

#9 2014-11-06 17:35:11

Pawel_88

Re: TourOperatorzy - za i przeciw

Wilk syty i Fresh cały ;p P.S dalej nie da sie edytowac

 

#10 2014-11-06 18:25:41

piea

Re: TourOperatorzy - za i przeciw

pomysł Pawła bardzo dobry, tylko faktycznie jak ustalić granicę, czy ktoś już jest członkiem naszej TM społeczności czy jeszcze nie?
Moim zdaniem dobrym pomysłem byłaby możliwość logowania się nowych osób, ale wyłacznie z podstawowymi danymi (a nie jak dotąd : no name) i poprzez weryfikację na adres e-mail; a już ilośc czasu "obecności" na forum czy wrzuconych Relacji i zdjęć - co ma potwierdzać, ze ktos jest tu "nasz" to już chyba pozostanie w gestii Fresha smile

Zakładka z opiniami o Biurach osób podróżujących jest jak najbardziej tu potrzebna i też jestem za tym, żeby w takiej zakładce był podział (o ile to możliwe) na konkretnych Touroperatorów, o ile nas Fresh nie pogoni z tymi pomysłami smile,
a ja to już nawet nie chcę za bardzo proponować co by tu można zmodernizować, bo mi Fresh jeszcze konto usunie  smilesmilesmile

 

#11 2014-11-06 18:35:42

Pawel_88

Re: TourOperatorzy - za i przeciw

He he Piea nie martw się taki Fresh to zły chyba  nie jest wink

Mozna by zrobic np tak ze opinie moga dodawac uzytkownicy ktorzy posiadaj aktywne konto od 3 miesiecy lub maja minimum 30 zdobytych pkt. a spamerzy tyle nie zdobędą bo forum jest minitorowane smile

 

#12 2014-11-06 18:43:33

Pawel_88

Re: TourOperatorzy - za i przeciw

Lub też jesli dodaje opinie to musi miec relacje z podrozy wraz ze zdjeciami zeby nie było fikcyjnych wpisów

 

#13 2014-11-06 19:21:55

AniaMW

Re: TourOperatorzy - za i przeciw

Popieram !
I świeży pomysł Fresha smile odnośnie wątku dot. biur, i podpowiedź Pawła - żeby warunkiem upublicznienia opinii o biurze była wcześniej przedstawiona relacja (przynajmniej w wersji foto-relacji, jeśli ktoś nie przepada za pisaniem), potwierdzająca faktyczne uczestnictwo w imprezie biura...
Podobne weryfikacje dokonywane są np. w dziale "opinie uczestników" na stronie Rainbow'a (trzeba podać nr rezerwacji, lub nazwisko uczestnika - do wiad. administratora; dopiero po sprawdzeniu tych danych opinia ukazuje się na stronie)
Grzesiek na pewno wymyśli jakieś praktyczne i uwiarygodniające rozwiązanie smile

 

#14 2014-11-06 20:08:40

Pawel_88

Re: TourOperatorzy - za i przeciw

Myślę ze jesteśmy blisko dojscia do realizacji pomysłu wszystko teraz w rękach Fresha smile

 

#15 2014-11-06 23:09:09

Fresh

Re: TourOperatorzy - za i przeciw

Dajcie mi trochę czasu... trochę bardzo dużo czasu, żebym coś wymyślił smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh