Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-08-11 22:10:01

Pawel_88

Sposoby na ból uszu podczas lotu

Witam.

W jaki sposób można złagodzić lub całkiem poradzić sobie z bólem uszu podczas lotu? Nie chodzi mi o zwykłe zatykanie przy starcie czy lądowaniu. Ale o uciążliwy ból, który trwa przez cały lot a żucie gumy nie pomaga.

 

#2 2014-08-12 15:51:22

AniaMW

Re: Sposoby na ból uszu podczas lotu

Cześć, mam - na gorąco - odpowiedź na Twój problem smile
W czasie ostatniej podróży (lot ok. 10h) była z nami p.farmaceutka, która cierpiała na podobna dolegliwość. Różnych sposobów próbowała, z różnym skutkiem. Ostatnio gdzieś przeczytała, że pomocny jest lek o nazwie SUDOFEN. Należy wziąć 1 tabletkę dzień przed lotem a potem jeszcze 1 tabletkę na 2 godziny przed lądowaniem. Jej to pomogło!
Więc mogę polecić!

 

#3 2014-08-12 21:54:04

Pawel_88

Re: Sposoby na ból uszu podczas lotu

Cześć smile
Dziekuje za porade smile Napewno sie przyda ta informacja bo moja Połówka bardzo ciezko znosi loty zawsze narzeka ze nie wytrzyma i rozerwie jej bębenki dla niej lot to gehenna

 

#4 2014-08-12 22:38:13

piea

Re: Sposoby na ból uszu podczas lotu

to dość powszechny i poważny problem; a dokładniej chodzi o wyrównanie ciśnienia w uszach; każdy inaczej to odczuwa, szczególnie silnie dzieci,  ale ponoc pomaga:
-picie dużejh ilości wody (nie alkoholu:))
-ssanie cukierków, żucie gumy
- łykanie powietrza
-a jak to nie pomoże to łyknąc jakiś ibuprofen, albo Sudafet

 

#5 2014-08-13 08:56:03

kangur

Re: Sposoby na ból uszu podczas lotu

Najlepszy sprawdzony, przynajmniej dla mnie i mojej rodziny, sposob to zacisnac sobie nos palcami i sprobowac wydmuchnac przez niego powietrze a potem przelknac sline lub wypic lyk wody. Cisnienie wytworzone w ten sposob w zatokach nosowych powoduje wyrownanie cisnienia we wszystkich zatokach i w uszach. Bol ustepuje natychmiastowo smile Nalezy to powtarzac az samolot znajdzie sie na pulapie przelotowym i mamy spokoj smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2014-08-13 11:15:50)

 

#6 2014-08-16 18:02:00

gmariusz8

Re: Sposoby na ból uszu podczas lotu

Zgadzam sie z Grzeskiem "Kangurem". Mnie pomaga to samo wink

 

#7 2014-08-18 17:06:49

Pawel_88

Re: Sposoby na ból uszu podczas lotu

Myśle ze jak połączymy wszyskie sposoby w jedno  to napewno się uda smile Dziekuje za porady smile

 

#8 2014-08-28 15:26:15

Fantastique4

Re: Sposoby na ból uszu podczas lotu

Mój kolega zawsze mówił żeby ziewać. Podobno to też pomaga. Masz rację, najlepiej połączyć wszystkie sposoby i powinno się udaćsmile powodzenia

 

#9 2014-08-29 00:40:18

Pawel_88

Re: Sposoby na ból uszu podczas lotu

Bo jak się nie uda to już chyba nie ma patentu.. siła wyższa..

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh