Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-06-20 16:01:55

KlaudiaRakocz

Komary

Hej,
wybieram się w tym roku w dość egzotyczne miejsca. Potrzebuje sprawdzonej, dobrej i bezpiecznej ochrony przeciwko komarom i innym insektom. Szperam po internecie własnie w poszukiwaniu Mugga. Czy ktoś możne mnie poratować i wyjaśnić co lepsze: spray czy roll-on ? Słyszałam, że  zdarzają się podróbki, więc na co mam zwrócić uwagę przy zakupie?
Z góry dzięki za wszelka pomoc..

 

#2 2014-06-21 12:40:40

AniaMW

Re: Komary

Klaudia, nie wiem jak sprawdzić czy Mugga to Mugga a nie podróba, natomiast moje doświadczenia w sprawie komarów są takie, że zaopatrujemy się w odpowiednie środki ochronne na dopiero miejscu. Tam są na pewno właściwe, dopasowane do upodobań owadów...

 

#3 2014-06-21 12:54:03

piea

Re: Komary

Klaudia,
łatwo można sprawdzić czy mugga to mugga: wystarczy posmarować kolorową tkaninę i odczekać....., prawdziwa mugga zostawi ślady smile, dlatego smarując się tym trzeba nosić rzeczy wyłacznie bawełniane (żadne domieszki) i najlepiej białe, kremowe, ogólnie jasne, bo kolorową bawełnę tez można przebarwić smile
Tak, jak napisała Ania warto kupic coś takiego na miejscu, ale nie zawsze jest ku temu okazja; my zaopatrzyliśmy się w sklepie tropikalnym przed wyjazdem; pewnie jest drożej, ale na miejscu nie mielibysmy w ogle okazji na zakupy (przed safari), bo czas i dostęp do takich sklepów mieliśmy dopiero w czasie jak byliśmy na pobycie w hotelu juz po safari (wtedy kupiliśmy tam leki na malarię) ;
szerzej i dokładniej opisałam ten problem w jednej z Relacji z Kenii, którą znajdziesz tutaj:
http://www.travelmaniacy.pl/profil,169,podroze,5019,kenia

 

#4 2014-06-21 12:55:40

piea

Re: Komary

jeszcze jedno: ja kupiłam obie wersje i spray i roll-on i muggę i repel smile), zaopatrzyłam nas jak na wojne do Wietnamu smilesmilesmile, no ale ja panikara jestem smile

 

#5 2014-06-22 13:36:29

KlaudiaRakocz

Re: Komary

Piea, ja tez kupiłam w końcu  spray i roll-on z muggi i jeszcze coś na ukąszenia. wink po ugryzieniu mrówki w Kambodży...wole się zabezpieczać na wszelkie sposoby;) a po drodze do Kenii czeka mnie jeszcze Borneo...więc na pewno się przydadzą takie środki wink 
Dzięki za wskazówki wink

 

#6 2014-06-22 18:30:06

piea

Re: Komary

Klaudia, z Borneo de Kenii? ale szalejesz dziewczyno! i tak trzymać smilesmilesmile
Niech żyją Podróże i te małe i duże smilesmilesmile

 

#7 2014-06-22 19:42:33

KlaudiaRakocz

Re: Komary

spokojnie, między Borneo a Kenią będzie 3 tyg. różnicy wink

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh