Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#16 2014-05-21 07:30:03

kangur

Re: Owoce świata :)

Probowalem kiedys w Australii, to roslina spokrewniona z ogorkiem a smakuje troche jak melon smile Jak juz mowa o ogorkach, to w Australii mozna kupic tzw. apple cucumber. Sa okragle, bladozolte. Na zewnatrz i w srodku wygladaja jak stary zzolkniety ogorek ale smakuja zupelnie jak zwykle ogorki smile

 

#17 2014-05-26 01:20:25

Konstanskrk2483

Re: Owoce świata :)

W Malezji jadłem Duriana, który śmierdzi jak padlina, lub gnijące odpady owoców i mięsa (razem) a jego miąższ smakuje trochę jak budyń smietankowo/waniliowy. Jakaś masakra po prostu, ale cóż Malezyjczycy mają świra na punkcie tego owocu.

 

#18 2014-06-05 12:53:46

L3on

Re: Owoce świata :)

Tak, polecam szczególnie Duriana. Ten specyficzny zapach... Ach jaka szkoda że nie można dostać go w Polsce. Chyba że można i ja o niczym nie wiem smile

 

#19 2014-06-06 22:53:58

dzoanak

Re: Owoce świata :)

Ja za to miałam doświadczenie z owocem o nazwie synsepal, polecam każdemu kto chce osłodzić sobie życie, gdyż po przeżuciu tego owocu smaki kwaśny i gorzki są odbierane jako słodki smile

 

#20 2014-06-08 22:49:22

Pawel_88

Re: Owoce świata :)

Jadłem też pare dni temu Physalis w smaku przypominał mi agrest smile miałem okazje sprobowac papaje i karambole wrazenia pozytywne smile Ale wiadomo ze w konkretnym kraju z ktorego pochodza to smaki tych owockow beda bardziej wyraziste

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh