Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-05-18 17:42:35

Pawel_88

Owoce świata :)

Ostatnio na travelmaniaku coś za spokojnie smile Więc może nowy temat troszkę rozrusza travelmaniaków.

Jakie najdziwniejsze owoce świata mieliście okazję spróbować?

Co polecacie?W jakim kraju to jedliście?

Podzielcie się swoimi wrażeniami.

Jak dla mnie moim najdziwniejszym owocem była pitaja smile

Ostatnio edytowany przez Pawel_88 (2014-05-18 21:57:19)

 

#2 2014-05-18 19:56:25

Fresh

Re: Owoce świata :)

Dobry temat smile

Mi w pamięci zostały Rambutany, które miałem okazję spróbować w Tajlandii. Bardzo ciekawy owoc, z zewnątrz wygląda jak owłosiona truskawka smile. Po rozcięciu skórki mają w sobie biały miąsz...

 

#3 2014-05-19 11:07:55

kangur

Re: Owoce świata :)

Zgadzam się z Pawłem co do pitai. Są popularne w całej tropikalnej Azji. W Malezji byliśmy w sadzie, gdzie uprawiali pitaje zwykle (czerwone z zewnątrz a białe z czarnymi pestkami w środku) i czerwone (w środku miały kolor buraka ćwikłowego). Owoce te efektownie wyglądają ale nie mają zbyt wyrazistego smaku. Nazywają je też "smoczymi owocami"
Z z "jabłkami budyniowymi" (custard apple) jest na odwrót. Z zewnątrz wyglądają nieciekawie - zoelonoszare niekształtne bulwy, ale w środku są mięsiste i smaczne. Inna ich nazwa to "jabłka z Jamajki".
Ale chyba najdziwniejszy owoc to durian. Wygląda jak wielki kolczasty kasztan, jest pyszny ale...straszliwie śmierdzi. Dlatego nie wolno go wnosić na teren hotelu smile W Indonezji kupowaliśmy galaretki z duriana...nawet one śmierdziały tak, że musieliśmy z godzinę wietrzyć pokój smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2014-05-19 11:12:00)

 

#4 2014-05-19 11:16:51

Fresh

Re: Owoce świata :)

Grzesiek, ja miałem spróbować duriana, ale jakoś przez jego zapach nie mogłem się przekonać smile. Z ciekawostek dodam, że nie można go także wnosić do metra w Bangkoku, nawet są znaki o tym informujące smile

 

#5 2014-05-19 12:17:51

piea

Re: Owoce świata :)

hmm....  różne egzotyczne owoce jadamy dość często na wszelkich wyjazdach, nawet u nas, w czasach gdy są łatwo ogólniedostepne, ale  jakie najdziwniejsze????

do głowy przychodzą mi tylko słynne, maderyjskie krzyżówki owocowe z których słynie ta wyspa; a najdziwniejszy jest banananana- czyli skrzyżowanie banana z ananasem ; dziwny owoc rosnący na pewnym gatunki monstery:) - prawdziwy monster! smile;

innym ciekawym i w przeciwieństwie do bananyanany -smacznym- jest anona - lokalne jabłoko budyniowe;  mnie najbardziej zawsze smakują marakuje; a szczególnie marakuja bananowa- maderyjska krzyżówka:))

 

#6 2014-05-19 19:37:12

krakowianka

Re: Owoce świata :)

A mnie sie przypomina karambol z Gwadelupy-owoc koloru zoltego,wiekszy niz cytryna,o smaku kwasnym wrecz cierpkim.

owoc durian,ktory sprobowalam w Azji,smierdzi przeokropnie,ale w smaku dobry

 

#7 2014-05-19 22:09:16

Pawel_88

Re: Owoce świata :)

Miło się patrzy ze moj temat cieszy się popularnościąsmile Dzięki temu dowiedziałem się o owocach, o których nigdy wcześniej nie słyszałem i bardzo bym chciał spróbować może kiedyś sie uda:) Natomiast ja Jeszce próbowałem Kaki słodki owoc wyglądem przypominający pomidora. A dziś delektowałem się mango:) Jedno zjadłem tradycyjnie a z drugiego zrobiłem koktajl:) Jak dla mnie pycha:)

 

#8 2014-05-19 22:31:06

Soniza89

Re: Owoce świata :)

Ja probowalam na Sri Lance dziwny owoc ale nie pamietam nazwy gospodarze hodowali go na swoim ogrodku jest wielkosci oliwki , jest zielony i smakuje jak sliwka nigdzie poza Sri Lanka tego owocu nie spotkalam . No i male banany ktore maja smak cytryny smile

 

#9 2014-05-20 02:44:36

kangur

Re: Owoce świata :)

Pawel: bo to bardzo smaczny temat smile Mango w Azji smakuja duzo lepiej niz te kupowane w supermarkecie. Maja troche zywiczny posmaczek. To samo dotyczy ananasow. W Azji sa mniejsze ale duzo smaczniejsze. Inne nasze ulubione owoce w krajach tropkalnych to liczi (lychee), czerwonobrazowe lub brazowe kulki wielkosci duzej czeresni, sprzedawane w wiazkach. Sucha skorka latwo schodzi, w srodku owoc jest bialawy, miekki i smaczny a pestka brazowa wygladajaza jak miniaturowy kasztan smile

 

#10 2014-05-20 09:30:42

therory1465

Re: Owoce świata :)

Z egzotycznych owoców lubię persymonę, jest bardzo dobra. Ponadto jestem zakochany w kumkwatach - kwaśśśśniaki smile Nie polecam natomiast świeżych fig - o ile te suszone są pyszne, to świeże - mdłe potwornie. Za to polecam LICZI, czyli chińską śliwkę  Małe, różowo bordowe skorupki z kolcami - w środku niewielki biały owoc z pestką. Słodki, specyficzny smak - rewelacja.

 

#11 2014-05-20 11:30:56

gmariusz8

Re: Owoce świata :)

Inny fajny owoc to papaya, czyli melonowiec. Jak dobrze dojrzały to słodki i mniam smile

 

#12 2014-05-20 13:05:20

kangur

Re: Owoce świata :)

Oglądałem właśnie fotki Krakowianki z Gwadelupy i przypomniał mi się jeszcze jeden ciekawy owoc - star fruit, czyli carambola, czyli oskomian. Jest cierpki w smaku, ale ozdobny bo w przekroju ma kształt gwiazdy smile

Z liści papai, o której pisał gmariusz, można zrobić donośnie brzmiącą trąbe (łodyga liścia jest pusta w środku) smile

A propos, Mariusz gdzie fotki z Tajlandii???

Ostatnio edytowany przez kangur (2014-05-20 13:07:19)

 

#13 2014-05-20 16:26:55

viola

Re: Owoce świata :)

mnie szczegolnie smakowaly malutkie banany, ananasy, mango i rambutany tongue te trzy pierwsze smakuja duzo lepiej niz kupione w sklepie w Polsce czy Irlandii wink

 

#14 2014-05-20 20:36:25

Soniza89

Re: Owoce świata :)

Ja juz sie dowiedzialam jaka nazwe nosi owoc ktory probowalam na Sri Lance jest to ambrella smile....a owoce w tropikach to w ogole inna bajka sa niesamowicie smaczne  ,ale moj ulubiony nawet w Polsce to arbuz jest idelany na upalne dni smile .....Kangur a co do karamboli  wiesz ze nawet 100 ml swierzego soku z karamboli moze zabic dorosłego człowieka cierpiacego na niewydolnosc nerek....Liscie owocow daja tez pole do popisu np. z bananowaca jadlam pyszna salatke smile

 

#15 2014-05-20 22:04:48

Pawel_88

Re: Owoce świata :)

Sonia, przydatna ciekawostka na temat karamboli :p

therory1465 Liczi jest dobre jadłem też, ale w naszym kraju.. Przypomina mi w smaku i konsystencji winogrono ale to moje skojarzenie  smile nie wiem jak smakuje w Azji może kiedyś będę miał ta okazje spróbować tych wszystkich smakołyków w dalekich krajach

Kangur a będąc w Nowej Zelandii próbowałeś Kiwano? smile

Ostatnio edytowany przez Pawel_88 (2014-05-20 22:22:13)

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh