Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-04-17 23:05:38

Agnieszka83

Jaka walizka?

Hej. Może mi doradzicie? Szukam walizki. Jaką firmę polecacie? Wpadłam na trop włoskiej marki Roncato. Coś może ktoś słyszał? O innych firmach słyszałam różne opinie, o tej nie. Pozdrawiam,
A.

 

#2 2014-04-19 11:14:13

AniaMW

Re: Jaka walizka?

Szukasz walizki? No to kierunek sklep (a najlepiej kilka sklepów!), pooglądaj i wybieraj co Ci będzie pasowało smile
Osobiście muszę walizkę dobrze pooglądać, podotykać, podnieść, itd. A jaka to firma - kompletnie bez znaczenia!
Udanego zakupu...

 

#3 2014-04-19 20:04:42

Fresh

Re: Jaka walizka?

Jak będziesz wybierała, to zwróć uwagę m.in. na wagę. Im mniejsza tym lepiej - będziesz mogła spakować więcej rzeczy i nie złapiesz się w samolocie na nadbagaż.

 

#4 2014-04-20 17:07:54

krakowianka

Re: Jaka walizka?

Ja polecam walizke firmy Lipault. Mam takich dwie,roznej wielkosci. Sa ze specjalnego materialu p/deszczowego i najlzejsze jakie wyprodukowali. Podaje strone:www.lipault.com

 

#5 2014-04-23 22:32:01

Majo1234

Re: Jaka walizka?

Ja znam Roncato, to marka siostra Ciak Roncato, włoska marka produkująca bagaż. Ja osobiście polecam Titan lub Travelite, niemieckie, choć pewnie wszystkie produkowane sa w jednym kraju:)
Wszystko zależy od tego jak często zamierzasz latać i jaką wielkość walizki potrzebujesz.

 

#6 2014-04-25 21:23:54

piea

Re: Jaka walizka?

generalnie  solidna walizka nie może być niestety lekka; jak ma mieć porządna konstrukcję  i nie rozwalić się przez lata to musi trochę ważyć niestety....
Dzisiejsze walizki (nawet te firmowe) to juz nie jest ta sama jakość i solidność co kiedyś..., ale można wyszukać coś porządnego; poza samą konstrukcją ważne są kółka, dobre suwaki solidna rączka i organizer w środku, który bardzo ułatwia życie w podróży.

 

#7 2014-05-31 21:37:19

Agnieszka83

Re: Jaka walizka?

Zdecydowałam się na ultra lekką Roncato Light. Solidna, widać że wytrzymała. Teraz mogę sama polecić smile

 

#8 2014-06-06 22:40:07

dzoanak

Re: Jaka walizka?

Witam, może ktoś z was miał do czynienia z firmą Puccini? Zastanawiam się nad kupieniem walizki tej firmy, cena nie jest mała, a ja chcę kupić sobie naprawdę solidną walizkę, dlatego interesuje mnie czy ktoś miał z tą firmą jakieś przygody wink
Pozdrawiam

 

#9 2014-06-09 17:00:00

adaf

Re: Jaka walizka?

Nie ma walizki niezniszczalnej. Bardzo dużo podrużuję i "zajeździłem" już kilkadziesiąt walizek. Najmocniejsza, w pełni załadowana walizka nie wytrzyma upadku z kilkunastu metrów - co wcale nie jest rzadkie przy rozładunku bagaży z dużych samolotów. Dlatego wybieram walizki tanie, przede wszystkim lekkie z w miarę dużymi kółkami (łatwiejszy transport). Dobrze jeżeli te kółka są chociaż częściowo zakryte. Zawsze używam pasa spinającego walizkę od zewnątrz. Jeżeli walizka przetrzyma 5-6 lotów, uważam to za sukces.
Pozdrawiam.

 

#10 2014-06-10 04:37:30

kangur

Re: Jaka walizka?

Całkowicie zgadzam się z Adafem. I walizki drogie "firmowe" i te tanie nie mają długiego żywota. Kilka razy po wylądowaniu, gdy siedziałem w samolocie nad lukiem bagażowym, widziałem jak traktowane są walizki. Po kilku lotach naderwana rączka, urwane zamki z kodem cyfrowym, walizka uświniona czy poszarpana to normalka. My wybierając walizkę kierujemy się jej wagą, sposobem zamykania, wygodą w poruszaniu się z nią (kółka, rączki) no i kolorem - wybieramy taki żeby walizka była łatwa do zauważenia smile

 

#11 2014-06-10 16:21:01

Soniza89

Re: Jaka walizka?

Ja mam ciagle te sama walizke juz od 8 lat  kupiona na realu , jak to baba wybralam ja bo mi sie spodobaly kolory byla tania ok 70 zl i nadal nic jej nie ma . Mysle ze spokojnie wytrzymie drugie tyle smile

 

#12 2014-06-10 16:29:47

AniaMW

Re: Jaka walizka?

Gratuluję, Sonia! Oby służyła Ci jak najdłużej...

 

#13 2014-06-10 18:25:24

barbieb

Re: Jaka walizka?

Ja już nie patrzę tak bardzo na markę i cenę walizek, ponieważ wszystko zużywają się praktycznie tak samo - wszystko zależy od intensywności i warunków podróżowania.

 

#14 2014-07-02 16:14:15

Agnieszka83

Re: Jaka walizka?

Dzięki wszystkim za radę. Wybrałam walizkę z Roncato. Przekonała mnie lekkość i wytrzymałość no i gwarancja na 10 lat. Już podróżowałam z nią dwa razy, mogę polecić smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh