Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-08-23 12:20:58

Lilka

Sri Lanka

Hej Był ktoś na własna rękę?? Napiszcie co i jak??

 

#2 2013-08-24 01:31:21

Valion

Re: Sri Lanka

Słyszałem, że można spokojnie samemu się wybrać. Nie jest niebezpiecznie.

 

#3 2013-08-25 21:04:58

Lilka

Re: Sri Lanka

a wie ktos cos wiecej?? Był ktoś sam??

 

#4 2013-10-19 15:20:08

Jastrzebiec_eu

Re: Sri Lanka

Na własną rękę raczej nie zaryzykowałbym podróży na Sri Lanke,uważam ze to zbyt odległy kraj o odmiennych tradycjach i kulturze,lepiej udac się tam z przewodnikiem. Będzie po prostu bezpieczniej.

 

#5 2013-10-21 13:36:57

amaliooo

Re: Sri Lanka

Na Sri Lance nie jest niebezpiecznie. Nie ma co demonizować, zwłaszcza że to już chyba Twój kolejny wpis @Jastrzebiec_eu na temat bezpieczeństwa w krajach Azji. Gdzieś go widziałam.
Pojawia się pytanie czy tam byłeś w ogóle? Pewnie, niektórzy wolą podróżować z biurem podróży i o nic się nie martwić. Ale w takich krajach jak Tajlandia, Kambodża, Wietnam, Malezja, Indonezja czy właśnie Sri Lanka jest naprawdę BARDZO bezpiecznie. Ludzie są niesamowicie mili i pomocni. Cieszą się, że odwiedzasz ich kraj - są bardzo otwarci.

A jeśli miałabym pisać gdzie jest np. niebezpiecznie dla podróżników i gdzie ja się czułam bardzo źle ze względu na odmienną kulturę to jest to np. Egipt, Turcja czy Izrael. W Izraelu cały czas czułam się zagrożona - ludzie porysali mi cały samochód albo rzucali we mnie kamieniami jak jechałam autem na izraelskich tablicach przez jakąś palestyńską dzielnicę w Jerozolimie. Dramat!

Powtarzam - Azja południowo-wschodnia jest niezwykle bezpieczna i łatwa do podróżowania na własną rękę. I zawsze będę do tego zachęcać i tam wracać. Latam tam kilka razy w roku z małymi grupkami ludzi prywatnie, żeby właśnie pokazać im, że nie jest tak jak się wszystkim wydaje. Bo łatwo jest pisać niestworzone rzeczy siedząc  fotelu niż pojechać i sprawdzić jak jest naprawdę.

Ostatnio edytowany przez amaliooo (2013-10-21 13:39:44)

 

#6 2013-10-21 18:40:10

iwona

Re: Sri Lanka

Witam !Czy ktos byl z Reinbowem na Sri lance SMAk HERBATY Z CYNAMONEM?Wybieramy sie na ta wycieczke w grudniu,a interesuje mnie mianowicie to czy trzeba wziać ze soba cos cieplejszego na zwiedzanie tej wyspy?Czy trzeba tez miec np.adidasy czy w japonkach dam rade...

 

#7 2013-10-21 19:17:23

toria83

Re: Sri Lanka

Nic cieplego Ci sie nie przyda, temperatura rzadko spada ponizej 25st, w ciagu dnia temp siega 30-35st, w nocy jest troche chlodniej, jednak wciaz goraco i duszno. Jesli nie planujesz chodzic po dzungli, japonki i sandaly wystarcza wink

Ostatnio edytowany przez toria83 (2013-10-21 19:19:51)

 

#8 2013-10-21 21:16:42

iwona

Re: Sri Lanka

No wlasnie my mamy 6 dni objazdowki a potem relax,na plazy...
Nie wiem czy na tej objazdowce nie beda potrzebne jakies pelne buty i polar... Biuro poki co nie poinformowalo mnie jak to ma wygladac od tej strony a tylko mam program zwiedzania poszczegolnych atrakcji kazdego dnia.Jest tez m.in rafting rzeką i jakas góra ale nie wiem czy trzeba sie na nia wspinac.Moze byłaś na tego typu wakacjach i dasz mi jaks rade jeszcze...

 

#9 2013-10-22 17:57:56

Soniza89

Re: Sri Lanka

Z Rainbowa jest fajny program lza z policzka Indii za 5 tys. 16 dni wypoczynek plus objazd

 

#10 2013-10-22 20:30:07

Maja

Re: Sri Lanka

Co ta za góra o której piszesz? Wybierasz się może w okolice Nuvara Eliya? Jeśli tak, będziesz na wysokości prawie 2000m n.p.m., weź ze sobą coś ciepłego. Może się też przydać kurtka przeciwdeszczowa. Zanim tam dotarłam, wydawało mi się, że na Sri Lance nie może być chłodno, a tam ludzie w kurtkach, w czapach na głowie, w hotelu trzeba było wypożyczyć piecyk, bo nie dało się wytrzymać.

 

#11 2013-10-23 13:05:36

iwona

Re: Sri Lanka

Dzieki za info i faktycznie tak jak piszesz Maju mamy byc w okolicachNuvara Eilya!Ale nie wiedzialam ze tam tak zimno!!!Kurcze troche mnie wystraszylaś ha,ha .A powiedz kiedy Ty tam bylaś tj. w jakim miesiacu bo moze w grudniu nie bedzie az tak chlodno?No i czy padał tam np. deszcz?

 

#12 2013-10-23 20:05:41

Maja

Re: Sri Lanka

Nie chciałam Cię wystraszyć! Na pewno będziesz miała udane wakacje i piękną pogodę! Ja byłam pod koniec listopada i było bardzo ciepło, wręcz upalnie, z tym tylko jednym wyjątkiem. Od czasu do czasu trochę popadało (m.in. właśnie w Nuvara E.), ale w grudniu już jest po porze deszczowej, więc powinno być ładnie, słonecznie i tym samym temperatura w rejonach wyżej położonych też powinna się podnieść.

Nie jest to Syberia, Jednak coś cieplejszego trzeba tam mieć. Wystarczy lżejsza kurtka albo ciepły polar i jakaś bluzka pod spód. W razie czego można się zaopatrzyć na miejscu w kurtki i windstoppery Columbia w bardzo dobrej cenie:) Jest to chyba jedyne miejsce na Sri Lance, gdzie sprzedają takie rzeczy...

Podejrzewam, że i tak spędzisz w N. Eliya. 1 dzień, nie więcej (bo raczej niewiele jest tam do obejrzenia), więc zawsze coś takiego możesz potraktować jako ciekawostkę, coś, czego większość turystów jadących na Sri Lankę nie doświadcza, a potem już tylko plaże i palmy:)  A kto wie, może akurat trafi Ci się tam super pogoda!

 

#13 2013-10-26 16:44:36

iwona

Re: Sri Lanka

Dzieki bardzo za info i mam nadzieje dobrze sie tam bawic!Poza tym to pierwszy raz jedziemy objazdowke bo zawsze wolelismy sobie dluzej polezec na plazy a wykupic tylko ze 2 wycieczki na miejscu ale ta oferta RT byla atrakcyjna cenowo wiec sie zdecydowalismy i ciesze sie z tego powodu bo juz w zeszlym roku mialam ochote na SRI LANKE ale nie wyszlo i wyladowalismy wtedy na KUBIE.Pozdrawiam cieplutko wszystkich na tym forum!

 

#14 2013-11-05 11:52:32

OWAkces_PL

Re: Sri Lanka

Na własną rękę nigdy nie wyjeżdżałem,ale jak widać- można i to potem całkiem nieźle sie bawić oszczędzając przy tym na hotelach. Co prawda jest to odmienna kultura i tradycje,ale wg mnie mimo wszystko warto się tam udać.

 

#15 2013-11-15 23:15:50

izabellla11

Re: Sri Lanka

20-go listopada wylatuje do Colombo na 15 dni tj do 5-go grudnia .Będę mieszkać w miejscowości Mount Lavinia. Nie mam zapewnionych posiłków .Czyli stołować musze się na własną rękę. Nie znam  podstawowych cen. Co na śniedanie  lub obiad lubię ryż na sypko z kurczkiem. itd. (pieczywo lub inne produkty?
Czy ktoś się orientuje ile może wynosić dzienny koszt utrzymania (skromnego)
                                                                                      Pozdrawiam Izabella

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh