Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-07-21 19:52:20

aknolinka

Pamiątki z Kuby

Co polecacie przywieźć z Kuby? Cygara i rum już mam na liście pamiątek. Może znacie jakieś ich miejscowe wyroby? Jakieś rękodzieło?
W jakiej miejscowości najlepiej zaopatrzyć się w pamiątki? Będę w Hawanie, Cienfuegos, Trynidadzie, Santa Clara, Varadero. Jeśli pamiętacie ceny - będę wdzięczna za ich przedstawienie.

 

#2 2013-07-21 21:42:35

Fresh

Re: Pamiątki z Kuby

Kurcze chyba nie pomogę, ja przywiozłem tylko rum i cygara. Nie rozglądałem się specjalnie za innymi pamiątkami, ale pamiętam, że w Varadero było sporo stoisk z rękodziełem, cen niestety nie paimętam.

 

#3 2013-10-05 00:05:49

Jack

Re: Pamiątki z Kuby

Pewnie już wróciłaś z Kuby... w każdym razie np. w Hawanie są specjalne targi, można kupić m.in. obrazy i rzeźby.  Koło hoteli często też są stoiska, gdzie miejscowi artyści sprzedają wiele wyrobów.  Sądzę, że warto kupić coś, co rzeczywiście jest oryginalne, a tego na Kubie jest coraz więcej.  Osobiście zawsze przywożę rub, cygara, jak też parę rzeźb, obrazów i innych drobnych wyrobów.

 

#4 2013-12-19 11:52:27

Hotel_Lidia_pl

Re: Pamiątki z Kuby

Ja podobnie- przede wszystkim rum i oryginalne kubańskie cygara o jakie bardzo trudno w Polsce,są mało dostępne,a jeżeli juz to drogie. Tam z kolei ceny niezbyt wygórowane,wiec to chyba najlepsza pamiątka:)

 

#5 2013-12-23 15:16:35

Jack

Re: Pamiątki z Kuby

Wróciłem z Kuby 2 tygodnie temu i poza tanim rumem i papierosami (nie dla mnie!), kupiłem parę drobnych pamiątek-wyroby z gliny i rzeźby z drzewa.  Na plaży sprzedawano imponujące muszle, ale chyba nie można ich wwieźć do Kanady. Kubańczycy sprzedawali też sporo wyrobów ze skóry (torby, plecaki, kapelusze, paski) i atrakcyjne 'bębenki' (mają specyficzną nazwę).  Nota bene, można było kupić sporo nawet oryginalnych rzeczy już po odprawie na lotnisku, zresztą tam zawsze kupuję rum, papierosy i cygara.

 

#6 2014-12-09 02:06:12

Szarotka

Re: Pamiątki z Kuby

Ja na Kubie, poza obowiązkowymi, oczywiście, cygarami i rumem kupiłam sobie przecudowną skórzaną torbę, a mąż kapelusz. Choć i tak mężowi najbardziej do gustu przypadły rum i cygara, i co poradzić? wink

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh