Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Kuba
  •  » Kuba-czy tubylcy mówią po angielsku?

#1 2008-11-14 10:48:13

warzocha

Kuba-czy tubylcy mówią po angielsku?

wybieram sie do Varadero. Chciałbym też pojeździc po okolicznych miastach. Czy można się z Kubańczykami dogadać po angielsku? niestety nie znam w ogóle hiszpańskiego...

 

#2 2008-11-18 09:43:34

jogobela

Re: Kuba-czy tubylcy mówią po angielsku?

dochodze do wniosku że hcyba warto uczyć sie hiszpańskiego:)

 

#3 2009-06-12 13:36:46

bronek

Re: Kuba-czy tubylcy mówią po angielsku?

Kubańczycy, którzy pracują dużo przy turystach mówią znośnie po angielsku, ale pozostali albo nie mówią w ogóle, albo znają tylko pojedyncze słowa z których próbują złożyć niekoniecznie gramatyczne zdania.

W Varadero nie ma problemów z dogadaniem się po angielsku, poza varadero może być już problem.

Ostatnio edytowany przez bronek (2009-06-12 13:38:02)

 

#4 2010-12-19 06:29:27

Jack

Re: Kuba-czy tubylcy mówią po angielsku?

Proszę przejść do natępnej wiadomości

Ostatnio edytowany przez Jack (2010-12-19 06:37:43)

 

#5 2010-12-19 06:35:57

Jack

Re: Kuba-czy tubylcy mówią po angielsku?

Z mojego doświadczenia: osoby pracujące przy turystach jako-tako mówią po angielsku, chociaż często jest on ograniczony, niemniej nie ma problemu z załatwieniem spraw związanych z ich zawodem.  Kelnerzy i podobny personel--zwykle niewiele.  Kubańczycy spotkani w miastach--praktycznie zero, chociaż zdarzały się wyjątki.  Przed wyjazdem na Kubę nauczyłem się bardzo podstawowego hiszpańskiego i była to wspaniała inwestycja--mój 'skrócony' hiszpański, plus ich 'skrócony' angielski pozwalał nam na prowadzenie bardzo prostej konwersacji.  Zawsze przed wyjazdem na Kubę staram się spędzić kilkanaśnie  godzin, ucząc się tego języka, bardzo się to opłaci--tym bardziej, że nie jest aż taki trudny.

 
  • Index
  •  » Kuba
  •  » Kuba-czy tubylcy mówią po angielsku?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh