Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-03-10 18:20:26

Zakochana_w_Indiach

Tajlandia-Birma

Wiem, że istnieje już wątek o Birmie, jednak ja zupełnie z innej beczki. Czy ktoś wybiera się do Tajlandii - Birmy w okresie sierpień-wrzesień? Nie mając przy tym bliżej skonkretyzowanej 'ekipy'? Albowiem mam zamiar wyruszyć z dwoma koleżankami i szukamy współtowarzyszy. Pytam o osoby, które poważnie podchodzą do wyjazdu (my jesteśmy zdecydowane), a nie tylko "może chciałyby pojechać". smile

 

#2 2013-04-18 12:09:45

OWAkces_PL

Re: Tajlandia-Birma

Tak szczerze mówiąc to nie planowałem wyjazdu w tamte strony,to bardzo egzotyczna podróż. Macie na to przeznaczony budżet? Kiedy dokładnie wylot i skąd? Podaj jak najwięcej szczegółów.

 

#3 2013-09-01 23:10:04

zabka

Re: Tajlandia-Birma

Sama zaczelam przygotowywac wyprawe do Birmy,na przyszly rok,ale zrezygnowalam,gdyz zrobil sie to kraj najbardziej oblegany przez turystow .Kraj rozwija sie turystycznie bardzo szybko,ale do takiej chociazby Tajlandii to mu jeszcze baardzo daleko.Hotele jezeli mozna przez internet to bukowac trzeba na pol roku na przod.Ostatnio braklo hoteli  dla bardzo sporej rzeszy turystow juz tam bedacychJak buduja to drogie luksusowe hotele.Sami Birmanczycy juz nie sa tacy bezinteresowni jak w poprzednich latach,nauczyli sie tez wyciagac reke.robi sie powoli jak w Egipcie.Ten kraj polecam rzeczywiscie przez BP,a przed pozostalymi chyle glowe.Ciekawa jestem rowniez relacji,ale tych bardzo aktualnych.

 

#4 2014-03-10 18:10:29

Zakochana_w_Indiach

Re: Tajlandia-Birma

Wróciłam z Birmy w październiku. Nie ma powodów rezygnować z planów odwiedzenia tego kraju! Turystów nie ma aż tak wielu. Z tego co czytałam na różnych stronach internetowych miał być on przez nich oblegany. W popularnych miejscach - jasne, że są, jednak zdarzyło się, że przez parę dni nie widziałam żadnego. Z hotelami jest problem, bo Birma jest krajem szybko rozwijającym się, jednak nie nadążają z infrastrukturą. Hotele nie tylko są luksusowe (nie sypiam w takich). Trzeba było zwiedzić parę razy miasto, żeby znaleźć jakiś w przystępnej cenie, ale było warto! Jeśli ktoś korzysta z przewodnika - lonely planet, to trzeba brać pod uwagę to, iż ceny są teraz o wiele wiele większe niż np. rok temu (jeden z hoteli miał kosztować 6$ a zrobiło się nagle 60 ). Ludzie uprzejmi, jak to w Azji. Może nie są aż tak dobroduszni, jak np. Ci, których pamiętam z Indii. Jednak, dalej chętni do pomocy.
Z własnego doświadczenia, jeśli ktoś planuje wyprawę, polecam zrobić to jak najszybciej! Kiedy powstanie tam pierwszy McDonald's ten kraj nie będzie już taki "dziewiczo piękny".
A wrażenia? Niezapomniane!

Ostatnio edytowany przez Zakochana_w_Indiach (2014-03-10 18:10:58)

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh