Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-02-04 16:09:37

alicjag3

Koh Chang czy Krabi + Phi Phi + Phuket

Witajcie,

08.04 jedziemy do Tajlandii i choć plan był taki aby pojechać/polecieć z BKK do Krabi a później Phuket, zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej trochę bliżej a mianowicie na Koh Chang. Boje się, że Phuket nie jest już naturalną wyspą Tajlandzką tylko, że zastaniemy tam duże hotele, imprezy i smażących się całe dnie na plażach ludzi a chcielibyśmy zobaczyć przede wszystkim prawdziwą Tajlandię.

 

#2 2013-02-05 00:20:32

Mikus

Re: Koh Chang czy Krabi + Phi Phi + Phuket

z wlasnego doswiadzenia moge polecic opcje krabi-phuket. tam gdzie mieszkasz sa hotele i turysci a po prawdziwa tajlandie musisz pojechac na wycieczke. na koh chang tez zastaniesz turystow smazacych sie na plazach bo tam nic innego nie ma do roboty - znajomi wlasnie tam byli. wszystko to sa destynacje turystyczne, szczegolnie phiphi smile

 

#3 2013-02-05 00:39:15

Fresh

Re: Koh Chang czy Krabi + Phi Phi + Phuket

 

#4 2013-02-05 03:24:08

kangur

Re: Koh Chang czy Krabi + Phi Phi + Phuket

Zgadzam sie  Mikusem i Freshem. Na Phuket są miejsca zatłoczone, hałaśliwe i komercyjne jak i ciche i spokojne. Zgadzam sie też, że zarówno Phi Phi jak i Bond Island są przereklamowane. Piękne jest natomiast ich otoczenie, a więc cały archipelag Phi Phi i zatoka Phang-nga, więc warto tam pojechać.
Gdy byłem na Phi Phi Don (jedyna zamieszkala wyspa) w 2007 roku to było jeszcze spokojne i urokliwe miejsce, choć wciąż odbudowujące sie po tsunami. Teraz w miejscu pięknej plaży z której robiło sie zdjęcia tajskich łodzi na tle wysokiej skały przy wejściu do portu, znajduje sie wielka betonowa przystań z setkami łodzi, stateczków i ścigaczy, a tłumy są takie, ze ciężko się dopchać do niektórych miejsc. Dlatego odradzam nocowanie na wyspie, choć wycieczki z Phuket, podczas których Phi Phi Don to tylko jeden z wielu punktów programu, są bardzo fajne.
Bond Island to też tylko jeden z postojów podczas wycieczek na Morze Andamańskie. Budy z napastliwymi handlarzami pojawiły sie tam w ostatnich latach...
Wogóle Tajlandia się szybko zmienia. Kraj sie rozwija i bogaci, a więc i egzotyka powoli ustępuje miejsca atrakcjom organizowanym specjalnie pod turystów hmm Wciąż jest to jednak wspaniały kraj z piękną przyrodą, ciekawą kulturą, przyjaznymi i sympatycznymi ludżmi, wspaniałym jedzeniem i bezkonkurencyjnymi masarzami smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2013-02-05 03:35:39)

 

#5 2013-03-23 12:26:40

zabka

Re: Koh Chang czy Krabi + Phi Phi + Phuket

Koh Cang jest jeszcze w swojej wiekszej czesci dziewicza pokryte niedostepnym lasem tropikalnym,chociaz jak ktos ma malo zwiedzania znajdzie dla siebie tez duzo interesujacych zjawisk natury niestworzonych reka ludzka.Dla nas byl to tygodniowy wypoczynek po intensywnym zwiedzaniu,chec wyluzowania sie od masy wszedobylskich turystow ,nabrania sil na trzecia czesc naszej interesujacej wyprawy.
Koh Chang byl dla nas najblizsza wyspa jadac z Kambodzy Nie musielismy wracac z Siem Reap do  BKK.

 

#6 2013-03-23 22:56:30

Kasia6555

Re: Koh Chang czy Krabi + Phi Phi + Phuket

Byłam i  plecam Koh Chang z reką na sercu...cisza ,spokój.Pobliskie wysepki bez turystów -idealne na błogi wypoczynek i wyciszenie sie.Jesli ktos lubi rozrywke na wakacjach to nie jest to miejsce dla niego.

 

#7 2013-03-24 00:05:02

kangur

Re: Koh Chang czy Krabi + Phi Phi + Phuket

Zabka: bardzo prosimy o zdjecia. Tajskich fotek nigdy dosyc smile

 

#8 2013-03-24 00:16:27

Fresh

Re: Koh Chang czy Krabi + Phi Phi + Phuket

Popieram smile

 

#9 2013-03-24 12:57:07

Soniza89

Re: Koh Chang czy Krabi + Phi Phi + Phuket

Ja wlasnie worcilam z Tajlandii bylam na Ko Chang bylo bardzo fajnie i uwazam ze kazdy znajdzie cos dla siebie ja jestem rozrywkowa osoba wiec co noc imprezowalam w dyskotekach nawet na tak spokojnej wyspie znalazlam cos dla siebie smilei co najwazniejsze plaze nieprzeludnione smile

 

#10 2013-03-24 15:27:31

Mikus

Re: Koh Chang czy Krabi + Phi Phi + Phuket

to zalezy co sie rozumie przez "rozrywke" smile kazdy lubi troche co innego i na szczescie wszystko w tajlandii mozna znalesc wiec kazdy wraca stamtad zadowolony smile i o to sie rozchodzi big_smile

Ostatnio edytowany przez Mikus (2013-03-24 15:29:12)

 

#11 2013-03-25 05:38:24

kangur

Re: Koh Chang czy Krabi + Phi Phi + Phuket

Dokladnie, Tajlandia oferuje dla kazdego cos dobrego smile smile

 

#12 2013-03-25 11:36:53

gmariusz8

Re: Koh Chang czy Krabi + Phi Phi + Phuket

Wlasnie wrocilismy z Phuket. To prawda, ze duzo turystow w najbardziej znanych miejscach, mimo to warto je zobaczyc. Ale tez mozna bez problemu znalesc ciche i spokojne miejsca. A zwiedzac i robic jest co, oj jest smile

Ostatnio edytowany przez gmariusz8 (2013-03-25 11:37:09)

 

#13 2013-03-25 11:43:12

zabka

Re: Koh Chang czy Krabi + Phi Phi + Phuket

Kangur .no mam duze zaleglosci w zdjeciach nawet Chiny jeszcze leza.Za duzo rzeczy nastepuje u mnie ostatno jedna bezposrednio po drugiej,a popracowac tez trzeba.Moze uda mi sie w czasie Swiat Wielkanocnych.Pozdrawiam sedcznie wszystkich.

 

#14 2013-03-30 22:55:30

alicjag3

Re: Koh Chang czy Krabi + Phi Phi + Phuket

Boje się, że Krabi jest brzydkie i nie ma tam zdaje się w samym mieście plaży tylko port. Jak to jest z Krabi? Warto tam jechać czy lepiej np w drodze na Phuket zatrzymać się gdzieś na przesmyku Kra?

 

#15 2013-03-30 23:04:36

alicjag3

Re: Koh Chang czy Krabi + Phi Phi + Phuket

Może np. Ko Phangan?

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh