Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Kuba
  •  » Jak zorganizować wyjazd?

#1 2012-07-23 11:53:22

Maldune_80

Jak zorganizować wyjazd?

Witam, moi znajomi planują wyjazd na 2 tygodnie, nie mają zbyt dużego doświadczenia jeżeli chodzi o takie rzeczy. Stąd moje pytanie, czy powinni sami brać się za organizację wyjazdu i pobytu, czy też zlecić to specjalnej firmie która się tym zajmuje? Wiadomo że coś sobie za to potrącą, ale ostatecznie może im to wyjść taniej, niż gdyby sami się mieli za tą organizację zabrać, nie znając tamtejszych realiów. Pozdrawiam.

 

#2 2012-07-23 14:11:02

myszka

Re: Jak zorganizować wyjazd?

ja bym organizowała sama bo to lubie i dobrze mi wychodzi. Kraj jest daleki i na pewno to będzie trudniejsze ale ja bym się nie zraziła. A czy powinni sami coż jeśli lubią dzwonić dowiadywać się szczegółów i na własną rękę szukać przydatnych informacji,  miejsc do zwiedzenia prześwietlać mapę i przewodniki to powinni. A jeśli tego nie lubią nie mają na to czasu ani chęci to raczej skorzystać z firmy. Sama chciałabym taką założyć i się tym zajmować. Może kiedyś mi się uda:) A może będę miała pierwsze zlecenie po tym poście:) PS: Organizacja taka wymaga sporo cierpliwości i trzeba założyć że coś nie będzie po naszej myśli bo zawsze wystąpi jakiś problem.

 

#3 2012-07-23 14:31:29

Fresh

Re: Jak zorganizować wyjazd?

Ja bym nie korzystał z żadnej usług żadnego pośrednika. Jeśli nie chce się samemu organizować wyjazdu lub po prostu ktoś nie potrafi tego zrobić, to jak sobie poradzi samodzielnie w obcym kraju? Szczególnie, że na Kubie porozumiewanie się po Angielsku, poza miejscami popularnymi wśród turystów jest powiedzmy to "urtudnione".
A swoją drogą organizacja wyjazdu gdzieś dalej na własną rękę to ciekawe doświadczenie i duża frajda jak wszystko sprawdzi się w praktyce smile

 

#4 2013-11-09 21:21:12

Johana

Re: Jak zorganizować wyjazd?

CZy ktoś orientuje się jak długo czeka się na wizę na Kubę? bo chyba trzeba mieć wizę?

 

#5 2013-11-15 23:11:13

Ruda102

Re: Jak zorganizować wyjazd?

W grudniu 2012 załatwialiśmy wizę przez przyjaciółkę - przoszła z naszymi papierami do ambasady- załatwienie trwało około godzinę. Z tego co wiem, można też załatwić to pocztą - warto zadzwonić do ambasady - bardzo mili ludzie wink i mówią po polsku.....

 

#6 2013-12-19 11:51:21

Hotel_Lidia_pl

Re: Jak zorganizować wyjazd?

Jeżeli jak się domyślam jest to wyjazd na Kubę to w takim razie proponuję najpierw przez biuro podróży,dzięki czemu będą mogli w jakiś sposób nabrać doświadczenia,zapoznać się z tamtejszą kulturą i obyczajami. Będzie po prostu tak "bezpieczniej".

 
  • Index
  •  » Kuba
  •  » Jak zorganizować wyjazd?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh