Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#16 2012-08-02 19:11:36

Michasia_Bogus

Re: upadek kolejnego Biura Podróży???

Upadło kolejne biuro...Aquamaris-masakra !

 

#17 2012-08-03 01:08:10

Fresh

Re: upadek kolejnego Biura Podróży???

 

#18 2012-08-05 16:02:16

AniaMW

Re: upadek kolejnego Biura Podróży???

... kiedy to się skończy??? Chyba dopiero wtedy, gdy upadną wszystkie biura "patykiem pisane"...

 

#19 2012-08-10 11:19:44

suomilive

Re: upadek kolejnego Biura Podróży???

Hejka!

Z tymi biurami podróży, to jest w ogole jakas masakra w Polsce... Mieszkam za granicą i ani razu nie słyszałam o upadku biura podróży, poza tym nigdzie indziej na świecie nie ma tyle takich "biurek podrózy" co w Polsce... Chcialam tylko poradzic wszystkim travelmaniakom, ze istnieje duzo innych mozliwosc podrozowania, nie tylko biura podrozy, dla mnie to zadna frajda i zadna podroz. Ja jezdze na wakcaja 3 - 4 razy w ciagu roku i nigdy nie skorzystalam z oferty zadnego biura. Zawsze rezerwuje lot+hotel ze strony internetowej, bez dodatkowych ukrytych oplat, sama wybieram lot, hotel itd. Po co komus za to zapłacic??? Nie rozmumiem takich ludzi, ktorzy ograniczaja sie tylko do oferty biura podrozy, ktore kasuje za wszystko a na koniec jeszcze wystawia. Fakt faktem kupuje zawsze z zagranicznych stron i płacę za te wakacje normalną kasę, nie jakies promocje, jak słucham czasem wypowiedzi tych ludzi, ktorzy za 1000 złoty chca pojechac na dwutygodniowe wczasy, to po porostu nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Rodacy, obudźcie się i popatrzcie, obliczcie sobie ile płacą wszystkie inne narody za wakacje i nie łudzcie się że za nędzną kasę, jakieś biuro podróży zorganiuje wam rajskie wakacje. Musiałam to napisać, nie chciałam nikogo urazić, ale na prawde mam nerwy jak słyszę o upadku kolejnego biura podróży i tych naiwnych ludziach. Sorry, ale to jest jakas paranoja, co się dzieje w Pl.

 

#20 2012-08-10 12:58:51

piea

Re: upadek kolejnego Biura Podróży???

To faktycznie jest juz jakaś MASAKRA!!!!
suomilive,
masz duzo racji w tym co napisałaś, choć nie do końca. Czy to Polska, czy inny kraj- Biura podróży były, są i będą, bo gdyby wszyscy organizowali sobie wakacje sami- to te nie byłyby w ogóle potrzebne!
W Polsce problemem jest ilość tych malutkich biur (ale jak jak widać, podają też i duzi), ale przede wszystkich durne prawo, które pozwala otwierać i prowadzić taką działalność w zasadzie bez żadnych zabezpieczeń finansowych !- TO POWINNO SIE ZMIENIĆ !

Oczywiście, że można sobie zorganizować wakacje samemu ,ale idąc tym tropem- to wszystko- każdą istniejącą usługę możemy też wykonać sami: po co chodzić na obiad do knajpy, jak można go ugotować w domu (anulujemy ryzyko np. zatrucia salmonellą),  po co nosimy odzież do pralni publicznych?, a potem narzekamy, na to czy tamto, lepiej uprac samemu! po co taxówki jak mamy samochody? - mozna by mnożyć przykłady.....), ale  to zupełnie nie o to chodzi... jeden lubi sam grzebać godzinami w internecie i sam SZUKAć dla siebie opcji wakacji, a drugi woli za to zapłacić, z różnych przyczyn- najczęściej brak czasu, ochoty, dostępu do sieci, orientacji w gąszczu informacji, itd....

Wracając  jednak do turystyki- W Polsce należy zmienić przede wszystkim przepisy regulujące prowadzenie tego rodzaju działalności, znacznie je zaostrzyć i tym samym jak  najbardziej zabezpieczyć interesy klientów.
a płatność za imprezy turystyczne PO wykonaniu usługi- wcale nie jest  takim głupim pomysłem!

 

#21 2012-08-10 20:48:11

KlaudiaRakocz

Re: upadek kolejnego Biura Podróży???

suomilive piszesz:"Mieszkam za granicą i ani razu nie słyszałam o upadku biura podróży, poza tym nigdzie indziej na świecie nie ma tyle takich "biurek podrózy" co w Polsce... " i nie masz racji w zeszłym roku w Niemczech upadło 11 biur, w Czechach 6 we Francji na kilka tysięcy podmiotów turystycznych upadło ponad 100....obecnie Neckermann ma kłopoty w Niemczech, Exim w Czechach, Thomas Cook w Wielkiej Brytanii, a przecież nie są to małe biura... a w Polsce od początku roku upadło ponad 700 firm a tylko o turystyce głośno...To tyle ze statystyki. Pozdrawiam i życzą sobie i innym dni bez upadku wink

 

#22 2012-08-13 19:38:40

PAVULON

Re: upadek kolejnego Biura Podróży???

Klaudia , ważne informacje przekazujesz o biurach, takie info powinno sie pojawiać na tym forum , nawet jeżeli sa to jeszzce rzeczy nie potwierdzone, Admin nie może ich podac oficjalnie , ale MY w forum możemy , bo wiadomo :w każdej bajce ziarnko prawdy...a warto się interesować tematem , zwłaszcza teraz!

 

#23 2012-08-20 11:55:15

lidonek

Re: upadek kolejnego Biura Podróży???

fragment artykułu
"W piątek firma Dotpay, nadzorująca system pobierania opłat kartami kredytowymi, wysłała kilku agentom biur podróży maila z listą instytucji, z którymi nie zamierza kontynuować współpracy. Mail z instrukcją, by „natychmiast zaprzestać przyjmować płatności kartami kredytowymi za pośrednictwem Dotpay” otrzymali agenci, współpracujący z biurami i przewoźnikami: Oasis, Ecco, Wezyr i EnterAir. Posunięcie to uzasadniono niepewną sytuacją na rynku turystycznym – upadkiem kolejnych biur oraz linii lotniczych"

podroze.pl/dzial/news-blog/upadek-sky-club-triada-kto-moze-byc-nastepny-jest-/2569/

Ostatnio edytowany przez lidonek (2012-08-20 11:56:10)

 

#24 2012-08-24 09:33:06

lidonek

Re: upadek kolejnego Biura Podróży???

takie rzeczy tylko w Polsce!!!

wiceprezes upadłego niedawno Aquamaris zalożyła kolejne biuro podróży GALENE z tą samą siedziba co poprzednie; suma gwarancyjna to 209 tyś zł.

 

#25 2012-09-04 20:52:05

Michasia_Bogus

Re: upadek kolejnego Biura Podróży???

I jest kolejne upadłe biuro... http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12416671,Upadek_kolejnego_biura_podrozy__Filiz_Tour___Przepraszamy.html

 

#26 2012-09-04 23:33:51

texarkana

Re: upadek kolejnego Biura Podróży???

Rany gościa, jak któregoś dnia wszystkie biura upadną, to ja też upadnę...

 

#27 2012-09-05 01:03:15

Fresh

Re: upadek kolejnego Biura Podróży???

 

#28 2012-09-05 07:45:23

aknolinka

Re: upadek kolejnego Biura Podróży???

Nie znałam tego buira

 

#29 2012-09-05 15:37:19

marcinho

Re: upadek kolejnego Biura Podróży???

Dziżaz. Ładny pogrom. Chyba dlatego nawet jak kiedyś tam jeździłem z biur podróży, to się ubezpieczałem na wypadek odwołania wycieczki przez ipolisa.pl, bo to żadna kasa nie jest, a po co mieć potem problem z powrotem do kraju.
A rzeczywiście, ja też o Filizie nie słyszałem nigdy wcześniej.

 

#30 2012-09-05 20:33:31

AniaMW

Re: upadek kolejnego Biura Podróży???

... Najwyraźniej mamy w tym sezonie urodzaj upadłści biur podróży smile  sad
Nie wiem, czy bardziej śmiać się czy płakać...

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh