Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Tajlandia
  •  » Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

#1 2012-03-13 23:19:33

Fresh

Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

Spytam czysto teoretycznie big_smile

Mając opcję wyjazdu do Tajlandii, a jedynym kryterium miałby być termin - wybralibyście przełom kwietnia/maja czy później, przełom września/października? Oczywiście pytając mam na myśli pogodę. Opcja najlepszego terminu, czyli naszej zimy odpada.

 

#2 2012-03-14 05:05:03

kangur

Re: Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

Czesc Grzesku smile

Najlepsza pogoda w Tajlandii jest w lutym, marcu i kwietniu (wtedy tez jest, niestety, najdrozej). My przewaznie jezdzilismy tam w marcu, syn byl w kwietniu zeszlego roku a znajomi byli w lutym (niedawno wrocili) i tez mieli swietna pogode. Maj i czerwiec to juz czeste monsuny i codzienne deszcze. Inni znajomi byli tam kiedys w maju, typowa pogoda barowa smile . Byli zadowoleni, ale oni za wiele nie zwiedzaja i nastawiaja sie glownie na wypoczynek. Syn jedzie na kilka dni na Phuket w czerwcu tego roku, glownie odpoczac przed wakacjami w Polsce. Zalezy od tego, do ktorej czesci kraju sie wybierasz i jak zamierzasz spedzac czas...Na wyspach nawet jak czasem popada to i tak mozna robic fajne morskie wycieczki, itp. Na ladzie to juz inna sprawa...

Wrzesien tez jest niezly. Bylismy raz w Taj we wrzesniu, pamietam, ze czesto padalo i grzmialo nocami, czasem, ale zadko, popadalo w dzien, ale ogolnie pogoda byla fajna. W Tajlandii, nawet gdy pada jest goraco...i jeszcze bardziej parno...Ja mysle, ze opcja wrzesien/pazdziernik jest lepsza ale wiadomo jak to jest dzisiaj z pogoda...

Ciekawa stronka o pogodzie w Tajlandii to: http://www.travelfish.org/weather/thailand
Mozesz tam sobie sprawdzic na wykresach jak wyglada pogoda w kazdym miesiacu w poszczegolnych rejonach kraju, jak czesto pada, srednia temperatura, itp.

Wiem, ze pytasz "teoretycznie" ale goraco polecam Tajlandie i wierze, ze z teorii przejdziesz do praktyki wink A warto, oj warto smile

Pozdrawiam smile Grzesiek

Ostatnio edytowany przez kangur (2012-03-14 07:09:04)

 

#3 2012-03-14 12:44:59

Fresh

Re: Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

Grzesiek, dzięki za informacje, jeśli chodzi o region, to Phuket smile

 

#4 2012-03-14 13:57:52

kangur

Re: Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

Czesc smile 
Jesli chodzi o Phuket i masz do wyboru kwiecień/maj lub wrzesień/październik to chyba jednak kwiecień/maj wychodzi lepiej. Wedlug cytowanej przeze mnie strony na Phuket w kwietniu pada srednio 12 razy (glownie noca) a w maju srednio 21 razy. Natomiast w wrzesniu i pazdzierniku srednio po 23 razy.  Tak jak pisalem syn byl tam w kwietniu i pogode mial super, padalo ale glownie noca. My bylismy we wrzesniu i tez bylo ok, choc prawie co noc padalo to deszcze w dzien byly sporadyczne i przewaznie krotkie z paroma wyjatkami i czesto mielismy blekitne niebo i ogolnie bylo super smile

W przypadku Phuket to nawet jesli popada to nie ma problemu. Tropikalne deszcze sa przelotne, wycieczki morskie, na rafy, itp. mozna swobodnie "zaliczac". Zawsze jest cieplo, co najwyzej turkusiki na zdjeciach nie wyjda. smile Wogole deszcze na Phuket zawsze czesto sie zdazaja, nie sa w zadnym wypadku uciazliwe i maja swoj urok. Bardzo fajnie jest np siedziec w basenie czy morzu w czasie tropikalnej ulewy i popijac cos dobrego smile

Pzdr, Grzesiek smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2012-03-14 14:25:10)

 

#5 2012-03-14 14:39:29

katerina

Re: Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

Ooo to super wycieczka sie szykuje administracji:)Sama chetnie bym wrocila do Taj...
Jesli chodzi o termin to wybralabym kwiecien/maj,bo statystycznie wypada najlepiej pogodowo!
Fresh,a tak z ciekawosci co sklonilo Cie do wyboru Phuket /oprocz galerii Kangura:P

 

#6 2012-03-14 15:05:16

Fresh

Re: Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

Kasia, ogólnie Tajlania, Phuket, termin, to jeden wielki przypadek, który mam nadzieję zrealizuje się w pełni smile

 

#7 2012-03-14 19:20:52

Kasia6555

Re: Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

Kasia chyba ma racje.....kwiecień,maj ...to chyba lepszy termin....Wrzesien-to termin monsunów i co sie z tym wiąze sporych powodzi-tak było w zeszłym roku a i dwa lata temu nie było duzo lepiej.W maju dopiero zaczyna sie pora deszczowa a z własnego doswiadczenia wiem,że nawet jak deszcze przestaja juz padać w pazdzierniku to i tak może byc wiele atrakcji turystycznych zamknietych.Powodzie generalnie dotycza lądu,ale jak ktos się przemieszcza droga ladowa to ma problem.
Przez powodzie my o mało co nie odwołalismy naszej listopadowej wyprawy .....i myslę,że gdyby ten nasz wyjazd miał być wrzesniowy albo pazdziernikowy to dali bysmy sobie spokój.
Przy okazji .....listopad-17 dni bez kropli deszczu-oj wypadało sie wczesniej......

 

#8 2012-03-15 00:34:00

Fresh

Re: Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

Dzięki za wszystkie informacje. Ponieważ sprawa ew. wyjazdu jest bardzo elastyczna i ciężka do dogrania z urlopami, pomysły zmieniają się co chwila, a co sądzicie o pogodzie na Phuket w czerwcu i październiku?

 

#9 2012-03-15 07:36:36

kangur

Re: Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

Czesc Grzesku smile Wpadlem, przy okazji, do biura podrozy, gdzie pokazali mi tabelke pogodowa Phuket. Sprawdzilem tez na paru phukeckich stronach pogodowych i czerwiec wyglada zdecydowanie lepiej niz pazdziernik (i niz maj, ktory jest najgorszy, szczegolnie na stalym ladzie - dlatego wczesniej glosowalem za opcja wrzesień/październik). Srednie temp. takie same - od min 25 stopni w nocy do max 31 w dzien. Opady w czerwcu to ok 240mm, w pazdzierniku 360mm. Panie z biura powiedzialy mi, ze czerwiec na Phuket jest ok a ceny hoteli sa duzo atrakcyjniejsze i wiele osob jezdzi tam w czerwcu chocby i z tego powodu. Wogole nie ma takich problemow jak na stalym ladzie, deszcze sa przelotne, nie ma powodzi, a na morzu nie ma sztormow ani wysokiej fali. Wszystkie atrakcje morskie (jak np wycieczki na Phi-phi, laguny, scigacze, snorkeling, nurkowanie, itp) i ladowe sa dostepne. Syn jedzie tam na 10 dni w czerwcu i wcale nie przejmuje sie pogoda smile

Kolejna WIELKA przewaga czerwca nad pazdziernikiem jest to, ze jest o 4 miesiace wczesniej big_smile Tak wiec planujcie Taj na czerwiec a ja z gory zycze wspanialych wakacji smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2012-03-15 13:32:20)

 

#10 2012-03-15 12:03:25

Fresh

Re: Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

Grzesiek, dzięki za zaangażowanie i cenne informacje smile

 

#11 2012-03-15 13:31:20

kangur

Re: Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

Cala przyjemnosc po mojej stronie smile   Chetnie sluze informacjami o Phuket (w miare mojej wiedzy oczywiscie) Jak dobrze pojdzie to sie moze spotkacie z moim synem gdzies na wyspie albo jakims statku smile Para z ktora zawsze jezdzilismy do Talandii wylatuje na Phuket juz w ta sobote.  Serdecznie pozdrawiam smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2012-03-15 13:38:54)

 

#12 2012-03-15 13:42:35

Fresh

Re: Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

Jeśli wszystko uda się dograć, to na pewno będę jeszcze męczył pytaniami smile smile

 

#13 2012-03-15 14:00:02

kangur

Re: Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

Zawsze do uslug big_smile

 

#14 2012-06-30 01:13:44

Fresh

Re: Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

 

#15 2012-07-01 06:48:57

kangur

Re: Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

Moj syn jest od ponad tygodnia w Tajlandii. Pogode ma swietna, padalo pare razy ale wylacznie w nocy. Jest troche mniej turystow, mozna dostac lepsze ceny za wycieczki, wynajecie skutera, itp. To samo dotyczy hoteli...mozna sie zalapac na rozne promocje smile

 
  • Index
  •  » Tajlandia
  •  » Tajlandia kwiecień/maj czy wrzesień/październik

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh