Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-01-18 18:59:34

adam71501

Fajna kwatera w Bled (Słowenia) - polecam

Jeśli ktoś planuje wybrać się w słoweńskie Alpy, to mogę z czystym sumieniem polecić kwaterę, w której mieszkałem w ubiegłym roku. Przystępne ceny (ze wszystkich krajów alpejskich Słowenia jest najtańsza). Rzut beretem do Trygławskiego Parku Narodowego (Trygław to najwyższy szczyt Alp Julijskich w Słowenii). Do morza też w sumie niedaleko, zarówno do wybrzeża słoweńskiego, jak i włoskiego, czy chorwackiego. Miasteczko nazywa się Bled i leży nad przepięknym jeziorem Blejsko. Na południowym brzegu jeziora znajduje się wioska Milno i tam konkretnie mieści się willa o nazwie Olip. Standard, jak na te ceny bardzo przyzwoity. Pomimo tego, że w całym regionie tętni ruch turystyczny, można tam naprawdę odnaleźć spokój i ciszę, czego raczej nie warto doszukiwać się w samym Bled, gdzie gwar kipi, jak w naszym Zakopcu. I w  ogóle, jakoś tak swojsko tam jest. Gdyby nie obcy język, to czułem się niemal, jak w Polsce. Tyle, że pod nosem miałem Alpy smile Oczywiście pobyt najlepiej jest uzgodnić wcześniej. Właściciele mówią po angielsku, mniej więcej w takim stopniu, co przeciętny Polak, więc dogadać się nie trudno. Trochę słów słoweńskich jest zresztą podobnych do polskich. Słowenia nie jest dużym krajem, więc Bled świetnie się nadaje na bazę wypadową do wszystkich regionów (również na wycieczki do Włoch, Austrii, czy Chorwacji). Przede wszystkim jednak polecam to miejsce wielbicielom Alp, a w szczególności Alp Słoweńskich. O ile bowiem Alpy w Austrii, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech czy we Francji są do siebie dosyć podobne, to w Słowenii jest pod tym względem totalna egzotyka. Moim zdaniem to najpiękniejsza część Alp i niepowtarzalna. Jeśli ktoś  ma ochotę skorzystać, to podaję namiar na stronę pensjonatu:
apartma-olip.si

 

#2 2012-02-01 21:02:49

annaPW1980

Re: Fajna kwatera w Bled (Słowenia) - polecam

Hmmm... To może ja też wtrącę swoje trzy grosze. Akurat do Bled jeździłam już dwukrotnie...
Słowenia jest świetnym krajem zarówno na letnie, jak i zimowe wypady. Dlaczego? Ten niewielki kraik posiada aż trzy diametralnie różne krainy geograficzne, a każda z nich charakteryzuje się innym klimatem. Konkretnie: Alpy wraz z pasem przedgórza – przechodzącym na południu kraju w Góry Dynarskie, kraj nizinny – przy granicy z Węgrami oraz wybrzeże Adriatyku (mikroskopijne wprawdzie) z klimatem śródziemnomorskim. Ja osobiście preferuję Alpy. A jeśli Alpy, to oczywiście bajeczne Bled, położone nad jeziorem o tej samej nazwie z przepiękną wyspą, na której znajduje się malowniczy stary kościół. Do serca Alp Julijskich, czyli do Triglavskiego Parku Narodowego jest tak blisko, jak z Zakopanego do wnętrza Tatr. Zimą działają tam wyciągi, funkcjonują wspaniałe trasy narciarskie, no i jest przysłowiowy „rzut beretem” do Planicy, czyli do mekki lotów narciarskich. Latem natomiast za wszystko wystarczają przepiękne alpejskie szlaki. W Słowenii jest wszędzie blisko, więc na upartego można rano zdobyć jakiś szczyt alpejski, a po południu już kąpać się w Adriatyku. Można też wyskoczyć na  błyskawiczną wycieczkę do Austrii, albo do Włoch. Z Bled do Austrii to można wybrać się nawet rowerem. Jeśli chodzi o noclegi, to Bled przyjmuje jednorazowo niemal tylu turystów, ilu ma mieszkańców. Hoteli jest tu sporo, lecz czasami niestety ceny nie zawsze odpowiadają standardowi. Ja osobiście preferuję kameralny klimat prywatnych kwater. Oczywiście jazda w ciemno i szukanie kwatery na miejscu to loteria. Słoweńcy są pod tym względem trochę podobni do Polaków. Co niektórzy kombinują, by turyście za bardzo portfel nie ciążył na alpejskich szlakach smile Ja dwukrotnie już korzystałam z pokoju w willi Tina. Właścicielką jest bardzo miła pani o tym imieniu. Domek jest bardzo czysty, przytulny i zadbany. Ceny przystępne, a poza sezonem jest taniej. Nie podaję ile za nocleg – można to sobie sprawdzić na stronie apartments-tina.net.
Polecam bez obawy, raz że byłam bardzo zadowolona, a dwa że przez najbliższe dwa lata na pewno do Słowenii się nie wybiorę, więc mogę udostępnić informację o dobrej i sprawdzonej kwaterze. Do Słowenii i do Bled na pewno jeszcze wrócę, bo jest to miejsce, które zawsze będzie mnie przyciągać.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh