Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-01-17 14:10:05

inaok

"myki" czyli co i jak warto wiząść na wyprawę do Azji

Witajcie Travelmaniacy
Za tydzień wjadę do Malezji na 3 tygodnie. Poradźcie co i jak zapakować, jakie macie "myki"!!! Co wziąść i jak by było mało a efektownie!Może się przydać innym w długich wyprawach! Ja jadę 3 dni w Kuala Lumpur, potem  5 dni po Malezji - namiot, chodzenie po górach, rafting itp. na koniec Langhawi i hotel. Limit bagażu 20 kg, a człowiek jeszcze coś chciał by przywieść.....

Ostatnio edytowany przez inaok (2012-01-17 14:11:35)

 

#2 2012-01-17 18:11:12

olala

Re: "myki" czyli co i jak warto wiząść na wyprawę do Azji

może te informacje pomogą smile
http://travelindependent.info/whattopack.htm

 

#3 2012-01-19 05:04:30

kangur

Re: "myki" czyli co i jak warto wiząść na wyprawę do Azji

Inaok: Jak bedziesz w KL to mozesz tam sobie kupic troche ciuchow potrzebnych na wakacjach, typu koszulki, szorty, sandaly, itd, jest tanio. Zawsze jadac do Azji jedziemy z jedna walizka a wracamy z dwoma smile A naprawde zakupy to nie jest cel naszych podrozy. Zeby nie marnowac cennego czasu najlepiej pojechac na nocny chinski bazar Jalan Petaling, gdzie mozna kupic doslownie wszystko. Jesli jedziesz w grupie wiekszej niz 2 osoby to najlepiej i najtaniej jest wziac taksowke ale mozna tam tez dojechac kolejka Monorail. Nienawidze zakupow ale bazarek ten sam w sobie jest tak egzotyczny, ze nie mialbym oporow pojechac tam jeszcze raz.
Na Langkawi nie za wiele mozna kupic oprucz pamiatek hmm
Zycze wspanialych wakacji, pozdrow KL i Langkawi ode mnie. Na Langkawi alkohol prawie za darmo (wyspa bezclowa). Polecam wyczarterowanie lodzi i poplywanie po rzece mangrowej i wycieczke Island Hopping i wiele innych atrakcji... Pozdrow ode mnie makaki smile
Jak Cie interesuja ceny wynajecia lodzi, wycieczek, taksowek, itp to wszystko opisalem pod linkiem:
http://www.travelmaniacy.pl/profil,1713,podroze,2237,malezja

Pzdr. Grzesiek smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2012-01-19 05:08:08)

 

#4 2012-01-19 10:38:21

inaok

Re: "myki" czyli co i jak warto wiząść na wyprawę do Azji

Dzięki kangur za info, wiem o tym bazarze, w Bangkoku też robiliśmy zakupy ale ja mam wzrost 173 i rozmiar 38-40 więc nie przystaję do norm Azjatyckich co stanowi problem przy kupnie ciuchów. koszulki są za krótkie, tak jak i spodnie.  W Azji z reguły kupuję przyprawy, herbatę itp.Co do "myków" myślała raczej o ograniczeniu bagażu. Osobiście pokochałam małe próbki kosmetyków, które po 2-3 razach wyrzucasz bo są puste i dzięki temu masz zawsze miej bagażu w drogę powrotną a przy tym więcej miejsca w walizce. Nasza podróż to 3 etapy - KL 3 dni potem treking po górach w Cameron H., spanie w namiotach i domach tubylców i na koniec Langkawi , więc  ciężki orzech do zgryzienia - choć zabawny.wink

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh