Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-11-21 20:29:50

katerina

Kuchnie Swiata

Jakie macie kulinarne doswiadczenia z Waszych podrozy?Ktora z kuchni innych krajow pozostawila najlepsze smakowe wrazenia?Mile widziane przepisy na egzotyczne potrawy!

 

#2 2011-11-21 20:34:51

katerina

Re: Kuchnie Swiata

Jak dotad najlepsze wrazenia kulinarne pozostawila na mnie kuchnia tajska,uwielbiam takze kuchnie grecka oraz wloska.Probowanie ciekawych,nowych potraw innych krajow,a takze regionow Polski jest dla mnie obowiazkowym punktem kazdej podrozy!

 

#3 2011-11-21 20:55:58

Fresh

Re: Kuchnie Swiata

Ja jeszcze nie trafiłem na moją idealną potrawę, pewnie trafię jak pojadę kiedyś do Tajlandii (jedno z marzeń wakacyjnych). Natomiast urzekł mnie ser halloumi na Cyprze - świeżutki, podawany na ciepło zaraz po przygotowaniu... niebo w gębie smile

 

#4 2011-11-21 21:03:41

katerina

Re: Kuchnie Swiata

Zgadzam sie cypryjski ser halloumi pychotka,podobnie jak feta podawana na cieplo!
Tajlandia kulinarnie z pewnoscia zaspokoi kazdego smakosza-owoce morza,swieze owoce,zupki na bazie mleka kokosowego,pad thai...mozna wymieniac bez konca...!Ogolnie kuchnie azjatyckie naleza wedlug mnie do najsmaczniejszych!
Grzesiu zycze w takim razie spelnienia wakacyjnego marzenia o Tajlandii!

Ostatnio edytowany przez katerina (2011-11-21 21:04:34)

 

#5 2011-11-21 21:09:01

Fresh

Re: Kuchnie Swiata

 

#6 2011-11-22 01:02:45

aknolinka

Re: Kuchnie Swiata

Miło wspominam kuchnię Tunezyjską...mmm... tam po raz pierwszy jadłam kus kus, który o dziwo jest bardzo popularny w Polsce smile były też małże i ośmiornice. Kuchnia Tunezyjska jest niesamowicie pikantna i czerwona smile

 

#7 2011-11-23 10:28:11

kangur

Re: Kuchnie Swiata

Najbardziej smakuje mi jedzenie w Tajlandii. Smaki, zapachy, przyprawy, proporcje skladnikow, wyglad, zroznicowanie...wszystko mi pasuje. Uwielbiam tez kuchnie chinska, ale ta prawdziwa - gotowana przez Chinczykow dla Chinczykow. Nie bylem nigdy w Chinach ale bylem w wielu Chinatowns w roznych miastach i prawdziwa chinszczyzna jest przepyszna tongue

Zgadzam sie z Freshem. Ser haloumi jest wspanialy: surowy, grillowany czy zapiekany. Ostatnio kolega zaczal wedzic haloumi...i wyszla prawie polska oscypka. Rewelacja smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2011-11-23 10:30:59)

 

#8 2011-12-27 22:33:54

Hanni_Salsa

Re: Kuchnie Swiata

Zdecydowanie Kuchnia balkanska: Bulgarska I Grecka. Smakowala mi Musaka (nie wiem czy tak sie pisze) w Atenach. A bulgarskie jedzenie to prawie jak domowe, poniewaz moj chlopak jest Bulgarem smile

 

#9 2011-12-29 14:43:21

TrzyKafki_pl

Re: Kuchnie Swiata

Kuchnia Bałkańska jest w porządku,ale spośród wszystkich krajów najbardziej smakuje mi kuchnia polska. Może to kwestia przyzwyczajenia? Tak czy inaczej nie spotkałem drugiej takiej,np kuchnia zachodnia różni się w znacznym stopniu.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh