Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Pogaduchy
  •  » czy sytuacja w Grecji wpłynie na koszt wakacji w 2012r?

#1 2011-11-02 11:09:08

PAVULON

czy sytuacja w Grecji wpłynie na koszt wakacji w 2012r?

widać po raz kolejny jak polityka ma wpływ na ekonomiczną stonę turystyki. Drożejące waluty:euro i dolar mogą spowodować żę wakacje 2012 mogą być droższe.
turyści którzy zamawiają wyjazdy już teraz bez GWARANCJI niezmienności ceny mogą w przyszłym roku dostać niemiłą niespodziankę w postaci sporej dopłaty
Czy więc warto rezerwować wyjazd już teraz czy czekać na lasty?
jakie jest wasze zdanie?

 

#2 2011-11-03 08:37:17

piea

Re: czy sytuacja w Grecji wpłynie na koszt wakacji w 2012r?

Hej Darek!
Dobry temat poruszyłeś!
Niestety jest znacznie drożej niż było! Ceny ofert, które już się pojawiły w ofercie first minute  na 2012 są znacznie wyższe niż w latach ubiegłych.
Mają na to wpływ wyższe gwarancje ubezpieczeniowe (nowe przepisy po zeszłorocznych upadkach biur podróży), obecny kurs walut, kryzys na świecie i bardzo niepewna sytuacja Grecji, która nie wiemy jeszcze jak się potoczy, ale juz widzimy jak reagują rynki finansowe i co dzieje się na giełdach światowych!
Myślę, że w tej chwili jest  już tak drogo, że większość z nas nie rzuci się na oferty letnie jak na świeże bułeczki!
Ci co mogą poczekać na lasty- poczekają, natomist niecierpliwe dusze- jeśli podejmą decyzję o wczesnym zakupie wakacji- powinni jednak bardzo poważnie rozważyć zakup Gwarancji Niezmienności Ceny! , pomijając fakt, że często Biura Podróży dodają GNC jako gratisowy dodatek dla kupujących w ofercie first minute!

 

#3 2011-11-05 09:34:43

katerina

Re: czy sytuacja w Grecji wpłynie na koszt wakacji w 2012r?

Ja bym sie wstrzymala z kupnem firstow w tym roku.Sytuacja Grecji niestabilna,podobnie jak wielu panstw w Europie,a co za tym idzie skoki na rynku finansow.Chyba lepiej poczekac na oferty last minute albo przynajmniej do wiosny,wtedy pewnie bedzie jasniejsza sytuacja?!

 

#4 2011-12-30 12:42:37

Bernadeta_eu

Re: czy sytuacja w Grecji wpłynie na koszt wakacji w 2012r?

Zgadzam się,póki co również wstrzymałbym się od podróży w tamtym kierunku i poczekał aż sytuacja się nieco ustabilizuje. Potem może ceny będą niższe,ale wątpię.

 

#5 2012-02-06 12:52:45

Goska_foto

Re: czy sytuacja w Grecji wpłynie na koszt wakacji w 2012r?

Ja czekalam juz na lasty w te wakacje bo zawsze bylam ich zwolenniczka ale bylam w szoku jak poszlam do bura i w sumie wszystko i tak bylo relatywnie drogie. To juz nei te same lasty co pare lat temu.

 

#6 2012-02-08 09:51:13

gonia

Re: czy sytuacja w Grecji wpłynie na koszt wakacji w 2012r?

Faktycznie jakoś te wycieczki ostatnio strasznie zdrożały. A w dodatku Biura się wycwaniły. Zauważyły, że dużo osób wybiera lasty szczególnie we wrześniu i nie są one już tak korzystne jak kiedyś. Nieraz cenę opuszczą tylko o 100 zł - wielkie mi last minute.

 

#7 2012-02-08 11:40:20

trotamundos

Re: czy sytuacja w Grecji wpłynie na koszt wakacji w 2012r?

Ostatnio rozmawiałam z pracownikiem biura podróży na temat wzrostu cen wyjazdów i powiedział mi, że ceny wzrosły przez kursy walut i skok cen paliwa i nie będzie już tak atrakcyjnych lastów jak w ubiegłych latach.  Szkoda sad

 

#8 2012-02-08 12:08:34

gonia

Re: czy sytuacja w Grecji wpłynie na koszt wakacji w 2012r?

Wielka szkoda sad  Ale napewno nie zniechęci to do podróżowania Travelmaniaków. Trzeba będzie częściej organizować sobie wyjazdy samodzielnie smile

 

#9 2012-02-08 12:39:52

PAVULON

Re: czy sytuacja w Grecji wpłynie na koszt wakacji w 2012r?

podpieranie się przez biura wzrostem cen walut to stara sztuczka...jednak jeżeli ktoś chce wyjechać powinien dobrze poszperać w ofertach biur i na pewno coś znajdzie,niekoniecznie ci najwięksi na rynku są najlepsi,watro zwrócić uwage na biura"flagowe"danego kraju np Grecos-Grecja, Adriatyk -CHorwacja itp. można wtedy znaleźć hotel tzw. ich z dużo lepszymi warunkami, bez dopłaty(np.pokój z widokiem na morze, lub nawet GWARANTOWANY!),osczędzić można nawet kilkaset złotych!

Ostatnio edytowany przez PAVULON (2012-02-08 12:40:16)

 
  • Index
  •  » Pogaduchy
  •  » czy sytuacja w Grecji wpłynie na koszt wakacji w 2012r?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh