Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-10-10 10:43:47

Adrian

Gdzie w podróż poślubną?

W czerwcu biorę ślub i planujemy z narzeczoną wspaniałą podróż poślubną, zastanawiamy się nad miejscem. Niestety mamy trochę inny pomysł na spędzenie tego czasu ja - wolę zwiedzać i robic zdjęcia, Kamila wybiera leniuchowanie na plaży i podziwianie pięknych widoków.
Chcemy na taki wyjazd przeznaczyć około 8 tysięcy.
Czy lepiej wycieczkę rezerwować teraz czy czekac na last minute?

 

#2 2008-10-12 10:06:13

Karola1980

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Podróż poślubna musi być niezapomnianą, przygodą, czymś wyjątkowym - coś co będziecie pamietać przez całe życie. Macie sporo pieniędzy więc może jedźcie do Tajlandii. Egzotycznie, bajkowo - wymarzone miejsce na podróż poślubną.

 

#3 2008-10-13 12:34:37

Adrian

Re: Gdzie w podróż poślubną?

ja to bardzo chętnie poczekałbym na last minute ale moja druga połowa lubi miec wszystko wcześniej zaplanowane i zorganizowane.....

 

#4 2008-10-18 19:35:42

atram

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Nie wykupuj wycieczki przez biuro podrözy bo przeplacisz.W internecie znajdziesz duzo ciekawych propozycji,najlepsze moje wycieczki byly na wlasna reke.
Jezeli ma sie do tego smykalke zaoszczedzi sie kase i sprawia duzo frajdy  planowanie kazdego dnia urlopu.
No chyba ze sie lubi leniuchowac na plazy nie zwiedzajac danego kraju to polecam Turcje-plaza, slonce,morze i tanio no i AI.mozna jesc bez konca...Jezeli oczywiscie o to ci chodzi.Ja spedzilam swöj miesiac miodowy w Tajlandi planujac oczywiscie wszystko na wlasna reke.Zwiedzilismy Tajlandie od göry do dolu 14dni-8750zl,na dwie osoby.W tajlandi sa bardzo tanie loty -np.bangkog-Kambodza od 50zl.Super plaze,piasek,przezroczysta woda,mozna dobrze nurkowac.Jedzenie zaj.....i bardzo tanie.Cdn...

 

#5 2008-10-19 17:28:25

atram

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Styczen i luty to optymalne miesiace ,ja bylam pod koniec marca poczatek kwietnia wtedy zaczyna sie juz okres monsunowy(pora deszczowa) trwa do konca listopada.
odlot-Düsseldorf ok 550euro za osoba tam i z powrotem,bilety dostaniesz w biörze podr lub na lotnisku.
W Bangkoku spalismy w china town w hotelu ktöry nie byl zbyl ekskluzywny,kilka karaluchöw ale najwazniejsze ze czlowiek dotarl na miejsce po 12godzinach lotu. wpoblizu hotelu mielismy Kfc gdzie mozna normalnie zjesc,pröbowalismy zjesc w hotelu ale dostalismy cos,co musielismy zjecs bo bylismy glodni.W bangk.mozesz sie dobrze poruszac taxöwka,tuk tukiem(motorek z przyczepka)autobuseb wodnym po rzece za male pieniadze.
Hotel rezerwowalismy przez inter,ale nie trzeba tego robic wczesniej bo w Tajlandi znajdziesz pelno noclegöw.Kup sobie ksiazke o Taj.Lonly Planet tam znajdziesz duzo pomocnych rad i adresöw tanich i dobrych hoteli.Z bangk.polecielismy do Chiang Raj (Air Asia)www.airasia.com.Ztad autobusem klimatyzowanym(lepszej kat.ok15zl os) do Chiang Maj.Hotele rezer przez net .W Ch M mielismy taxöwke ktöra wozila nas caly dzien w miejsca ktöre chcielismy,nawet kierowca(slaby angielski)zawiözl nas w miejsca o ktörych nic nie wiedzielismy ale bylo warto.taxöwka koszt.ok40dolaröw caly dzien.Z Ch.M samolotem do Bangk i dalej do Krabi.Nad morzem nie musisz nic wczesniej rezerw.tam jest tyle hoteli(te sa drozsze)jak i zwyklych domköw odrazu nad morzem gdzie masz kilka kroköw do wody.Te nie maja czesto swiatla toalety sa wspölne ale kosztöja od 5dolaröw.Za taka cene mozna sie poswiecic jak sie chce cos przezyc.Jesc mozna na ulicznych stoiskach jak i w restauracjach obydwie opcje polecam,na ulicy bardzo tanio.Röznorodne wycieczki dniowe jak np.Jungel treking,nurkowanie z rurka,wyspa James`a Bond`a lub plaza gdzie krecono film z Leonardo di Caprio The Beach mozne wykupic na miejscu,wszedzie mozna sie targowac.Wodnymi taxöwkami mozna dojechac do wysp na ktörych niema duzo turystöw,umawiasz sie ze taxi przyjedzie po ciebie o danej godzinie(moze byc troche nie punktualna)ale cie odbierze.cdn..

Ostatnio edytowany przez atram (2008-10-19 18:45:02)

 

#6 2008-10-19 18:36:39

atram

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Na takiej plazy mozesz spedzic super dzien nurkujac,uwazaj na slonce podczas nurkowania mozna sie niezle zjarac.Ja spalilam sobie nogi na kajaku.Wiczorem mialam nogi jak sloniowe takie spuchniete ale w aptece dostaniesz wszystko.Polecam wyspe Phiphi Island noclegi w domku z pradem i toaleta od 20 dolaröw.
Tajlandia jest bardzo pieknym krajem ale do tego przaczyniaja sie tubylcy ktörzy sa niesamowicie mili i pomocni.Czesto mozna spotkac ich spiacych(ekspedientka)taki juz klimat .to wydaje sie bardo smieszne dla nas ale jak sie troche w Azji przebywa mozna to zrozumiec.
-Warto zobaczyc-Bangkog :nocne rynki ,palac krölewski itp,domy na wodzie(lödka)i duzo wiecej czego nie widzialam z braku czasu
-Chiang Raj-wioske kobiet z dlugimi szyjami,Golden Triangle(rzeka Mekong gdzie spotykaja sie 3 kraje Birma ,Laos,Tajlandia),granica do Birmy,rynek nocny z przeröznymi rzeczami do jedzenia od pieczonych karaluchöw po rözowe jajka(podobno sa tam w srodku juz rozwiniete kurczaki ugotowane,na szczescie tego nie widzialam)
-Chiang Maj-1,5dnia taxöwka ok 30dolaröw,Farma sloni(super sprawa,mozna jezdzic na sloniu),F malp,Pokaz wezy,Swiatynia na gorze
-Podröz pociagiem z Bangkoku przez most nad rzeka Kwai,z powrotem autobusem bo po kilku godzinach siedzenia w pociagu na deskach troche pupa boli.Na karzdym przystanku wsiadaja sprzedawcy z jedzeniem(tanie i dobre)
-Podröz z Bangk taxöw do miasta malp(Lop Buri)po drodze mozna zwiedzic kilka swiatyn
-nad morzem jak juz pisalam  jest duzo mozliwosci spedzania czasu,röznorodne wycieczki,dla kazdego cos
Jak bede miala czas to wstawie troche zdjec z Tajlandi.Jezeli bylas na Kubie to bedziesz miala poröwnanie ,nigdzie nie spotkalam ludzi tak sympatycznych jak w tajlandi,a bywalam juz w kilku krajach.

 

#7 2008-10-19 18:44:06

atram

Re: Gdzie w podróż poślubną?

W czerwcu lub lipcu mozna spedzic podröz poslubna w europie , Ameryce,Kanadzie,Afryce pölnocnej np Egipt,Tunezja Maroko, w pozostalych miejscach jest okres huraganöw lub monsunöw(pora deszczowa)

Ostatnio edytowany przez atram (2008-10-19 18:51:18)

 

#8 2008-10-19 19:37:33

Adrian

Re: Gdzie w podróż poślubną?

strasznie mi się spodobał opis Twojej podróży atram, może faktycznie skoro mam dużo czasu powinnienem zorganizować podróż na własną rękę a nie czekać na last minute z biura podróży...
to ma być najwspanialsza podróż naszego życia , w końcu to podróż poślubna i powinna być niezapomniana!

 

#9 2008-10-20 11:38:04

Mika

Re: Gdzie w podróż poślubną?

fotki są przecież w profilu:) sprawdzałam przed chwilkąsmile cop prawda tylko dwie;-)
Atram a w jakim języku porozumiewaliście sie w Tajlandii?

Ostatnio edytowany przez Mika (2008-10-20 11:39:11)

 

#10 2008-10-20 13:06:29

atram

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Angielskim,trzeba sie czasem domyslac o co tajlandczykom chodzi bo ich angielski jest moze dobry ale ta azjatycka wymowa katastrofalna!

 

#11 2008-10-21 18:58:34

Buterfly

Re: Gdzie w podróż poślubną?

ja nie wiem czy bym się jednak odwazyła na samodzielną wyprawę...może pierwszy raz gdy będę planowała dalsza podróż to pojadę z biura, zobaczę co i jak i wtedy zorganizuję coś na własną rękę.

 

#12 2008-10-22 12:08:49

Aaron

Re: Gdzie w podróż poślubną?

trzeba się tylko dobrze przygotować. Z tego co czytam na forum i co wiem od znajomych to różnica między wyjazdem organizowanym przez biuro podróży a wypadem na włąsna rękę jest ogromna! no chyba ze chce sie lezec na plazy i przy hotelowym basenie popijając drinka przez cały wyjazd - wtedy dobry hotel i AI.
Sa ludzie którzy wolą tak spędzać wakacje - szanuje to i rozumiem,(np wyjazd z małymi dziećmi) ale dla mnie chyba ważniejsze jest to co zobacze niz to co zjem i gdzie będę spał.
Kwestia oczekiwań. Jeśłi sieboisz to rzeczywiście może pierwszy raz jedź z biurem podróży, rozeznaj się na miejscu co i jak a w kolejnych latach już wyruszaj sama!

 

#13 2008-10-25 16:01:29

atram

Re: Gdzie w podróż poślubną?

Möj pierwszy wyjazd tez byl z biurem podrözy i to okazalo sie jednak troche nudne i drogie,dlatego nastepne podröze planowalismy sami z moim mezem.Jak do tej pory wszystkie nasze wycieczki odbywaly sie bez przeszköd.Oczywiscie z kazdej podrözy przywozi sie nowe przezycia i doswiadczenia.

 

#14 2010-05-04 16:20:40

maciekart

Re: Gdzie w podróż poślubną?

napewno Seszele !!!

 

#15 2010-05-04 18:54:17

katrinka

Re: Gdzie w podróż poślubną?

moim zdaniem to głupota organizować podróż poślubną na własną rękę! przed wami jeszcze będzie wiele okazji żeby sobie organizować różne wyjazdy samemu. Podróż poślubna powinna przebiegać bez nerwów i kłótni, a o te o wiele prościej gdy się nie jedzie z biurem. Wiem co mówie, spędziłam miesiąc z chłopakiem w Brazylii i jak podróżowaliśmy po kraju to ciągle były jakies problemy. Podczas wyjazdu na własnę rękę, zwłaszcza do egzotycznego kraju (w Europie  może nie tyle) może się wydarzyć masa nieprzewidzianych rzeczy. Nie warto ryzykować w przypadku podróży poślubnej.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh