Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-04-26 21:56:55

dagatek

Najgorsze biuro podrozy- Itaka

Kolejna podroz do Egiptu po slonce...nic wielkiego. Pobyt b. udany.Duzo Polakow....I wszystko byloby Ok , gdyby nie powrot......W sobote musielismy opuscic pokoj juz o godzinie 12ej. A autobus na lotnisko zabieral nas dopiero o 2ej w nocy w niedziele....czyli 14 godzin....bez pokoju i bez pozywienia (przy zdaniu pokoju zabieraja branzoletki).Rezydentka Itaki Marta Zdrojkowska pow, ze nic nie moze zrobic....Oczywiscie za wlasne pieniadze mozemy wykupic nastepną dobe i kolacje....hihi Zart....
Na portalu sa osoby pracujace w Itace , moze one wytlumacza mi fenomen OPIEKI NAD TURYSTA  przez to biuro?
Ja i moi znajomi nie bedziemy juz kozystac z mizernych uslug tego biura....

 

#2 2011-04-26 22:14:48

texarkana

Re: Najgorsze biuro podrozy- Itaka

Rozumiem Twoje rozżalenie, dagatek. To niefajne doświadczenie. Wydaje mi się jednak, że tego typu historie zdarzają się także w innych biurach. Powiedziałbym nawet, że jest to taki standard organizacyjny. Jesli ktoś ma farta, czyli np. samolot do domu wystarczająco wcześnie, to nie ma tego kłopotu. A jeśli ktoś ma niefarta - pęta się z walizą przez cały dzień. Zwykle wiadomo, o której jest lot powrotny, chociaż oczywiście niespodzianki się zdarzają z różnych przyczyn. Moim zdaniem trzeba być z góry przygotowanym na wydatki z własnej kieszeni w tym ostatnim dniu. Słyszałam już od wielu osób, które jeździły z różnych biur, takie same skargi. Oczywiście to JEST NIE FAIR. Dlatego m.in. nie lubię biur. Ale czasem nie ma wyjścia, trzeba się oddac pod skrzydełka takiej Itaki czy innej firmy.   

Ja się na razie nie nacięłam na Itakę (poza tym, że 2 x odwoływali wycieczkę, raz z powodu braku samolotu, raz braku chętnych - co w sumie mnie do nich trochę zniechęca). Ale też i nie mam za co ich chwalić, bo w związku z powyższym nigdzie z nimi nie byłam. Tak czy inaczej - nie mam powodów ani ich chwalić, ani stawać w ich obronie. Zreszta - to tylko biuro. Firma, która chce - jak wszystkie jej podobne - zarobić jak najwięcej kasy na czysto. Płaci oczywiście klient.

dagatek, gdybym była pewna, że Rainbow nigdy nie stawia swoich klientow w takiej sytuacji, to bym Ci powiedziała: rzuć Itakę, podrózuj z Rainbow. Ale NIE JESTEM... Coś mi chodzi po głowie, że w zeszłym roku w Antalyi (TUR) osoby, które miały samolot do Polski wieczorem też były w takiej samej sytuacji... Ja leciałam wtedy do Krakowa, bo do Warszawy nie było już miejsc wtedy, kiedy kupowałam wycieczkę. I może to właśnie był mój fart.

 

#3 2011-04-26 22:16:50

Fresh

Re: Najgorsze biuro podrozy- Itaka

Agata, a wiedzieliście wcześniej że jest taki długi okres oczekiwania na odlot? Jeśli tak to trudno winić biuro, ale jeśli to odlot się opóźnił to rzeczywiście tak nie powinno być i turyści powinni być objęci opieką.

Ale je mam inne pytanie, jak teraz wygląda sytuacja w Egipcie, kurorty odżywają po styczniowych zamieszkach, czy dalej pustki?

 

#4 2011-04-26 22:28:23

maciekart

Re: Najgorsze biuro podrozy- Itaka

Ja ciągle latam z Itaki i jeszcze nie było takiej sytuacji ciekawe jak teraz będzie bo lecę za 2 miesiące do Turcji smile Wpadki takie się mogą zdarzyć z każdego biura ... ja tak uważam !!! Pozdrawiam .

 

#5 2011-04-26 23:52:48

katerina

Re: Najgorsze biuro podrozy- Itaka

Rzeczywiscie przykry incydent,ktory z pewnoscia moze popsuc urlop,ale jesli biuro poinformowalo Was od samego poczatku to inna sprawa.Jesli natomiast godzina lotu zmieniona zostala na pozniejsza to Itaka przynajmniej powinna Wam zapewnic posilek i korzystanie z basenu,plazy i innych atrakcji hotelowych po oddaniu pokoju.
Apropo sytuacji w Egipcie tez podobnie jak Fresh jestem ciekawa jak to wyglada z perspektywy turystycznej,wiec czekamy Agatko na fotki i opis podrozy!Pozdrawiam!

 

#6 2011-04-27 07:06:00

dagatek

Re: Najgorsze biuro podrozy- Itaka

Bylismy juz wiele razy w Egipcie  i wyjazdy z hotelu rowniez byly w nocy...i nigdy nie zdazyla sie taka sytuacja....Najbardziej zabawne jest to , ze hotel swiecil pustkami i tylko madra rezydentka mogla wynegocjowac dalszy pobyt(nie chciala? nie umiala?)..Uwazam , ze biuro sie nie sprawdzilo...
Co do sytuacji w Egipcie , to jest nerwowo i niebezpiecznie...Jesli juz wybieracie sie TAM, to tylko hotel bez zadnych wycieczek.......................
My kupilismy wycieczke do Asuanu....wielka tama ...podobno super...
Wyjazd w nocy powrot rowniez ok 24ej...
Przed ,,rewolucją,, dalekie wyjazdy byly w konwojach....teraz kazdy autokar moze jechac sam ...Wladza podobno w rekach ludu , wiec bezpieczniej..
Okolo 80km(godzina 8rano) przed Asuanem mielismy pecha .....Na ulice miasteczka wyszli ludzie , ktorzy nas zatrzynali, byla blokada....Co wiecej nie chcieli nas wypuscic...Caly autokar otoczyli kamieniami Z przodu dodatkowo stal traktor i sie zaczelo.....Czekali na ministra, a my bylismy karta przetargową.....
Dwoch przewodnikow Egipcjan....mocno sie zdenerwowalo...dzwonili gdzie mogli o pomoc ..Po 3 godzinach przyjechal busik policyjny....Zostali przez tlum spałowani i uciekli... A my zostalismy sami....
Osobom z autokaru puszczaly nerwy(byl zakaz fotografowania i krecenia filmow, by nie denerwowac tlumu).Niektorzy dzwolili do ambasady polskiej i do MSZ.....
Z godziny na godzine tlum robil sie bardziej agresywny i liczny.....KOBIETA Z DZIECKIEM PLAKALA....(na szczescie dziecko bylo tylko jedno)....
Mielismy przez caly czas klimatyzacje...autokar mial wlaczony silnik....
.... nie wesolo.
Ok 18ej przyjechali dwoma dzipami jacys ludzie.....starszyzna plemienna czy cos w tym rodzaju.....Widac bylo , ze tlum czuje do nich respekt.....Zaczely sie negocjacje....po ktorych....ruszylismy....
Wolni i cali....
I jak to zwylkle  po sytuacjach stresowych wszyscy klaskali ze szczescia.....
TAK TO NIE ZOBACZYLAM TAMY ASUANSKIEJ.....!
SAMI WIEC OCENCIE , CZY EGIPT JEST BEZPIECZNY CZY NIE.....POZDRAWIAM A ZDJECIA INNYM RAZEM...

 

#7 2011-04-27 07:44:00

lidonek

Re: Najgorsze biuro podrozy- Itaka

ja w zeszłym roku byłam w Egipcie z Rainbowem. i o ile przylot był koło południa i jako lecący z Warszawy byliśmy pierwszymi uczestnikami wycieczki o tyle lot powrotny był o 1 w nocy więc z hotelu zabrano nas ok 23, a pokoje trzeba było opóścić do godziny 10. Dokładne godziny odlotów pilot podał nam na dwa dni przed wyjazdem. Nie wiem czy to norma ale mnie dziewczyny w biurze, w którym wykupuje wycieczki poinformowały że z lotem może być różnie i żebym na wszelki wypadek miała pieniądze ok 15$ na dokupienie połowy doby hotelowej, co oczywiście w dniu wyjazdu zrobiłam i dzięki temu mielismy pokój do godziny 18.

a co do sytuacji w Egipcie.
na różnych forach można przeczytać, iż jest tam bardzo spokojnie, bezpiecznie i pusto, ale może piszą to osoby siedzące cały czas nad hotelowym basenem; na razie wstrzymam się jednak z wyjazem w tamte strony

Ostatnio edytowany przez lidonek (2011-04-27 07:47:55)

 

#8 2011-04-27 12:39:42

mar2403

Re: Najgorsze biuro podrozy- Itaka

Zgadzam sie ze stwierdzeniem ze tego rodzaju historie zdarzaja sie takze w innych biurach podrozy. Nasi znajomi korzystali z uslug angielskiego biura podrozy i niestety spotkala ich taka samam przykra niespodzianka i rowniez na wlasny koszt dokupili sobie dodatkowa dobe w hotelu.

 

#9 2011-04-27 13:25:07

piea

Re: Najgorsze biuro podrozy- Itaka

rozumiem tu rozżalenie dagatki, ale niestety ...tego rodzaju sytuacje zdarzają się z każdym biurem! ( ja to nazywam Syndrom dnia ostatniego!)' trzeba mieć po prostu farta, żeby sie załapać na w miarę wcześniejszy wylot, lub pecha i po prostu byc na to przygotowanym i dokupic sobie tę 9 lub 15 dobę. Trudno!)
Biuro ( czy to Itaka, Rainbow, czy jakiekolwiek inne) gwarantuje Ci taka ilośc noclegów jaką masz w umowie, a doba hotelowa na całym swiecie ma określone godziny jej rozpoczęcia. Cały pic zatem polega na synchronizacji godziny zakończenia doby hotelowej z czasem wylotu naszego samolotu!
Wiadomo, że z tym róznie bywa.... i czasami opuszczamy pokój o 10 rano a wylot mamy (owszem tego samego dnia), ale o 23,59- czyli za 11 godzin!
I tu uwaga do tych co myślą, że Biuro powinno wam zagwarantować posiłki, napoje itd az do czasu wylotu!
Nic bardziej mylnego! Biuro ma sie wywiązac tylko w ramach opłaconych osobodni hotelowych, a doba hotelowa= posiłki, napoje, pokój, all, itd, czyli kończy się doba kończą się świadczenia!
Aby uniknąć takich niespodzianek,  trzeba  to po prostu wiedzieć, że ten ostatni dzień może nam się trafic źle zsynchronizowany z godzinami wylotu- i właśnie na ten dzień należy niestety przeznaczyc dodatkowe fundusze- a wtedy nie będziemy tak mocno rozczarowani tym, że to co akurat nam się przytrafiło to nie jest niesolidność Biura, its tylko powszechnie stosowana praktyka  na całym swiecie!
PS. To tak jak z pogoda nad Bałtykiem: nigdy się nie wie czy się na nią trafi czy nie.....

 

#10 2011-04-27 15:18:47

emilka8787

Re: Najgorsze biuro podrozy- Itaka

przy zakupie wczasów trzeba zwracac uwage nie tylko na hotel ale również na godziny przylotu i wylotu...  smile

 

#11 2011-04-27 15:25:28

PAVULON

Re: Najgorsze biuro podrozy- Itaka

a GDZIE można kilka miesięcy wcześniej sprawdzic godzinę odlotu samolotu którym chcemy lecieć?to chyba nie realne , bo zwykle taka informacja przychodzi na ok 2 tyg przed planowym wylotem...
co do zmiany godziny odlotu , jeśli NIE WIEDZIELIŚĆIE o której jest właściwy odlot , to biuro , REZYDENTKA powinna Wam zapewnić zasępczą kwaterę , posiłek, lub zagwarantowac skorzystanie z sanitariatów. To troche świadczy o kiepskiej rezydentce która nie potrafi sie odnaleźć na miejscu i i biurze...
Każde biuro dba o klienta , ale kiedy jest już PO wakacjach , troszkę mniej ... tylko że zapomina że taki klient może juz nie wrócić do nich...
nie można na podstawie jednego incydentu przekreślać biura, bo wiadomo ilu ludzi tyle opinii, ale to troche wstyd jeżeli biuro nie potrafi zadbać o swoich klientów...

 

#12 2011-04-28 01:23:18

texarkana

Re: Najgorsze biuro podrozy- Itaka

 

#13 2011-04-28 10:32:30

piea

Re: Najgorsze biuro podrozy- Itaka

Agata, Darek,
dokładnie tak! Tak jak napisał Darek:  " to biuro , REZYDENTKA powinna Wam zapewnić zasępczą kwaterę , posiłek, lub zagwarantowac skorzystanie z sanitariatów" 
Zgadza się, ale Biuro zapewnia jakiś pokój na terenie hotelu, gdzie mozna sie przebrac, czy wziąć prysznic, lub skorzystac z toalety- ale jest to z reguły 1 pokój na kilkanaście lub kilkadziesiąt  osób- więc w praktyce wygląda to tak, że non-stop ktoś ów "pokój" właśnie zajmuje, - niby ze strony Biura jest OK- sanitariaty i możliwość skorzystania z prysznica - jest zapewnione, a że w praktyce i tak rzadko mozna z tego skorzystać- to inna sprawa!
Tak, jak napisała Agata- trzeba wcześniej dowiedzieć się o godziny powrotów!- i nastawić juz na konkretne działanie... jednakże i tak najlepiej skorzystac z dodatkowej doby hotelowej, gdzie mamy pokój do ostatniej chwili , wyzywienie i wszelkie napitki z dostepnej  oferty . Zawsze tak robię, oczywiście jeśli róznica w godzinach wylotu a końcem mojej doby wynosi więcej niż 2-3 godziny! , bo na tak krótko to bez sensu!
Szkoda psuć sobie dobre wrażenie po wakacjach!

PS. raz,  moim przyjaciołom przytrafiło sie coś takiego: że koczowali w hotelu chyba z 10 godzin ( bez jedzenia i picia), bo cała kasę wydali co do grosika a obsługa przy wymeldowaniu zabrała im bransoletki !! , a jak juz  sie doczekali i pojechali na lotnisko, to okazało się, że ich samolot bedzie miał spore opóźnienie ( w efekcie ok 7 godzin) .
Dla nich to przeżycie było takim koszmarem że skutecznie "wyleczyli" się z podrózy samolotowych na kilka dobrych lat! Do dziś ( mimo jakichś tam jednak wylotów) preferują samochodowe włóczęgostwo po Europie- pamietając po latach tamten egipski koszmar!

 

#14 2011-04-28 11:11:41

Kasia6555

Re: Najgorsze biuro podrozy- Itaka

Generalnie jeżeli latamy z jakimś biurem a nie indywidualnie to jest to właśnie ITAKA  i nigdy nic przykrego nas nie spotkało.Zawsze sprawdzamy przed wylotem na urlop ,o której sa loty i na co musimy się przygotować wiedząc jak konczy sie doba hotelowa...jest to w naszym interesie .I choc zawsze jest wszystko zgodne z regulaminem to nie pamietam wyjazdu aby ktoś własnie o to "koczowanie " w hotelu nie robił awantury i nie nie nakrecał negatywnie innych turystów....a po jakiego grzyba,jak od samego poczatku było wiadomo ile jeszcze trzeba posiedzieć w hotelu.....a myslę ,że lepiej przeczekać jeszcze kilka godzin kozystajac ze słońca i nawet dokupić sobie jakiegoś drinka niż koczować na lotnisku.
Raz zdazyło sie nam ,że lot był przesunięty o całą dobe z powodu strajków lini lotniczych....ITAKA...ze wszystkiego się wywiązała i mielismy dobę hotelową gratis w kazdym słowa tego znaczeniu.

 

#15 2011-04-29 16:58:13

PAVULON

Re: Najgorsze biuro podrozy- Itaka

nie wiem jak rozwiązuje problem "pokoi chwilowych" itaka ale dotychczas z biurami z którymi miałem do czynienia nie było masówki, i KAŻDY ZAINTERESOWANY mógł przed podróżą powrotną swobodnie skorzystac z sanitariatów, czy przechowac bagaż bezpiecznie...

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh