Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#46 2012-01-20 13:37:45

Mikus

Re: Tjlandia: mity i bledne opinie.

jeszcze pytanie do kasi6555 - wy poruszaliscie sie ladem z bangkoku do pattaya i koh chang a pozostala 5-tka oprucz mnie jedzie do taj o tydzien wczesniej i chca zrobic 3 dni w bkk a potem jechac do pattaya albo gdzies tam na 3 dni.
czy wiesz jak najlepiej sie tam poruszac, czy wynajac vana i ile czasu zajmuje taka droga bo potem musza wracac do bkk na lot do phuket.

dzieki i pzdr    marcin

 

#47 2012-01-20 13:56:46

kangur

Re: Tjlandia: mity i bledne opinie.

Marcin: chetnie odpowiem na Twoje pytania ale teraz u nas juz 2330  a jutro musze wczesnie wstac. Jak tylko znajde chwilke jutro to z przyjemnoscia pomoge
Pozdrawiam, Grzesiek smile

 

#48 2012-01-20 14:09:17

Mikus

Re: Tjlandia: mity i bledne opinie.

dzieki, nie ma pospiechu smile

 

#49 2012-01-20 14:55:29

katerina

Re: Tjlandia: mity i bledne opinie.

Mikus gratuluje wyboru i zycze super urlopu w Tajlandii!

 

#50 2012-01-20 16:29:28

Kasia6555

Re: Tjlandia: mity i bledne opinie.

Mikus-my mielismy wynajetego vana na kilka dni...więc nie wiem jak się kalkuluje dojazd do Pattaja...pamiętam,ze ogladając cennik w zwykłej taxi to cos około 1000 Bat-generalnie bardzo tanio.....no ale dla 4 osób i bagazy taxi było za małe.Droga to cos około 4 godziny...na koch chang około 6 godzin.....

 

#51 2012-01-21 01:45:34

Mikus

Re: Tjlandia: mity i bledne opinie.

czesc smile dzieki wielkie, przekaze zainteresowamym...jeszcze poprobuje dostac ten tydzien ekstra urlopu ale marne szanse sad
pytanie do niani78: czytalem twoj opis, czy pamietasz, tak mniej wiecej ile zalaciliscie za busa na ta objazdowke, tak zeby miec orientacje...z gory dzieki. smile
dobra, teraz to ja musze isc spac, pzdr   marcin

 

#52 2012-01-21 16:03:54

kangur

Re: Tjlandia: mity i bledne opinie.

OK Marcin, postaram sie odpowiedziec na Twoje pytania (w miare mozliwosci)  smile

Jesli chodzi o wycieczki to nie ma zadnego znaczenia w ktorej czesci wyspy sie zatrzymacie - oferta jest ta sama. Spokojne miejsca, a jednoczesnie nie gdzies gdzie tajskie wrony zawracaja to miejscowosci Karon i Kata. Patong to tlok i komercja ale dobrze tam pojechac wieczorkiem zeby zazyc szalonego tajskiego nocnego zycia:)

Taxi albo tuk tuk kosztuja tyle samo. Np. przejazd z Karon do Patong, po targach z kierowca, to 300 bahtow, a z Karon do Kata to 200-250 bahtow. O ile pamietam niektore tuk tuki, takie z lawkami wdloz (siedzi sie bokiem do kierunku jazdy) moga zabierac 6 osob, ale nie jestem pewien. Na postojach taxi stoja tez busy, pewnie kosztuja drozej ale przeciez bedziecie dzielic koszty smile

Kolacja w restauracji- pare dan z piwem to przecietnie jakies 500-600 bahtow na pare...ale to juz tak, ze bedziecie sapac z najedzenia smile

Co do transportu z Phuket na Krabi to nie mam pojecia - musisz zobaczyc na necie

Hotele moge Ci polecic tylko te, w ktorych bylem a wiec Kata Thani (ale to 5*), Merlin Beach (ale na uboczu) albo Centara. Centare opisalem i dodalem fotki pod linkiem:
http://www.travelmaniacy.pl/hotel,centara_karon_beach_resort,1540
Centara ma swietna lokacje, tak jak napisales: blisko wszystkiego co potrzebne z fajnymi basenami, dobrymi sniadaniami, do morza jakies 10 minut piechota smile Ale to juz Wy sami wybierzcie, a wybor jest b. duzy smile

Pzdr. Grzesiek smile

 

#53 2012-01-21 18:17:50

gmariusz8

Re: Tjlandia: mity i bledne opinie.

Teraz Mikus mi podkrada Tajlandje smile A na powaznie to zycze wspanialych wakacji...i zapowiedz tam mnie na nastepny rok smile Pozdrawiam

 

#54 2012-01-21 19:42:50

Kasia6555

Re: Tjlandia: mity i bledne opinie.

...chyba niedługo zmienimy to forum na Tajlandiomaniacy.......Ciekawe co gospodaz na to......?...no ale cóz..kto był w Taj...ten zakochał sie w tym kraju.....

 

#55 2012-01-21 21:10:18

kangur

Re: Tjlandia: mity i bledne opinie.

Mikus, zapomnialem o wycieczkach smile
- Pang Nga Bay- calodniowe wycieczki morskie typu sea canoe w roznych konfiguracjach (w tym z Bond Island)
- Phi Phi Islang- wycieczka scigaczem obejmujaca kilka wysp archipelagu, snorkling na rafie, malpia wyspe, itp
- Raya/Racha Island- poldniowa wycieczka, snorkling, tropikalna wyspa
- Wycieczki calodniowe scigaczem do Krabi National Park (Hong Island i inne) i do Similan Island
- Liczne wycieczki na koralowe wysepki -snorkling i plywanie z tropikalnymi rybkami, itp
- Sloniowe trekkingi, np. 4 in 1, Siam Safari
- Wycieczka do Kao Sok i Kao Lak (trekking, splyw rzeka, itp) mozna to tez zrobic z Krabi
- Rafting na Phuket i wiele wiele innych

Objazdowka: mozna zorganizowac samemu albo kupic wycieczke. Koniecznie zobaczcie Wielkiego Budde i swiatynie Wat Chalong, punkty widokowe, itp - znajdziesz to na mapce Phuket, ktora dostaniesz w hotelu. Wynajecie tuk tuka na pol dnia to koszt rzedu 1.500 bahtow. To z grubsza wszystko.

Tak wiec bedziecie mieli co robic smile Pzdr Grzesiek smile

 

#56 2012-01-22 13:26:08

Mikus

Re: Tjlandia: mity i bledne opinie.

czesc smile wielkie dzieki za pomoc i zyczenia smile kazda informacja sie sie przyda
pzdr smile   marcin

 

#57 2012-01-22 15:48:59

kangur

Re: Tjlandia: mity i bledne opinie.

Cala przyjemnosc po mojej stronie smile

 

#58 2012-01-23 21:18:07

niania78

Re: Tjlandia: mity i bledne opinie.

My zapłaciliśmy 1400 bahtów i zaliczyliśmy objazdówkę z Big Buddą, dwoma punktami widokowymi, plażą i molo Rawaii, oraz świątynie Wat Chalong, i w niedalekiej okolicy wodospad (ale nie był za atrakcyjny) Po drodze mijaliśmy farmę orchideii i trekking na słoniach.Nasz driver zawiózł nas do muzeum muszli ale nie skorzystaliśmy..Pan był bardzo cierpliwy i czekał aż obejrzymy wszystko na spokojnie.

 

#59 2012-01-24 10:55:08

Mikus

Re: Tjlandia: mity i bledne opinie.

niania78: dzieki serdeczne smile wszystko sie przyda smile...pzdr marcin

 

#60 2012-01-24 23:49:11

felo

Re: Tjlandia: mity i bledne opinie.

Mikus kiedy konkretnie jedziesz do Tajlandii, bo ja bede tam od 4 do 22 kwietnia

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh