Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-03-28 14:09:39

Franciszek

Timesharing jak to działa?

Zastanawiam się nad tego typu formą wypoczynku. Koleżanka z Anglii mnie przekonała, bo de facto płaci się dużo mniej, plus oszczędza się nerwy związane z pośpiechem rezerwacjami itp.
Wiecie może kto się zajmuje timesharingiem w Polsce? i jak to działa?

 

#2 2011-03-28 14:12:37

Fresh

Re: Timesharing jak to działa?

 

#3 2011-03-29 08:06:38

piea

Re: Timesharing jak to działa?

Moja koleżanka kupiła na tej zasadzie apartament w Playa de las Americas na Teneryfie; koszt (3 lata temu) 10tys EUR i za tę cenę może jechać na 1 tydzień co roku (ale podróż płacisz sam); termin twojego tygodnia jest ustalany z innymi członkami tej "wspólnoty; tak że to nie jest tak, że jedziesz kiedy chcesz!
Można się jeszcze wymieniać z innymi członkami na te domy na tydzień w różnych innych częściach  świata, ale nie korzystała jeszcze- bo od 3 lat jeździ na Teneryfę do "swojego" tygodniowego apartamentu; no i trzeba pamiętać, że koszty związane z wyżywieniem bierzesz już całkowicie na siebie.
Oczywiście to opcja dla tych co lubią taka formę wypoczynku; pomijając już fakt czy to się opłaca, czy nie- to jednak co roku jeździ się w to samo miejsce.... no ale można swój udział kiedyś sprzedać, tylko jest jakieś ograniczenie czasowe, ale nie pamiętam dokładnie jak to wygląda i po jakim czasie można to sprzedać.

 

#4 2011-04-01 12:07:15

Pankracy

Re: Timesharing jak to działa?

Niekoniecznie co roku w to samo miejsce bo jak sama zauważyłaś można się wymieniać z innymi. Moim zdaniem to jest ciekawa opcja dla ludzi którzy by chcieli mieć coś swojego ale nie stać ich na zakup całego apartamentu i utrzymywanie go przez cały rok. To jest właśnie idealna opcja bo płacisz tylko za to z czego korzystasz.

 

#5 2011-04-06 12:19:32

Usmiech_com_pl

Re: Timesharing jak to działa?

Mimo wszystko jest to opcja dla ludzi bardziej zamożnych,bo płacąc 10 tyś euro to całkiem sporo. W naszym kraju są zdecydowanie tańsze,a równie dobre formy spędzania wakacji.

 

#6 2011-04-15 13:14:41

Pankracy

Re: Timesharing jak to działa?

Oczywiście, że są tańsze opcje. Można np. do znajomego na działke pod miasto pojechać. Co to za komentarz? Jest milion opcji spędzania wakcji, przecież ta oferta nie jest kierowana dla wzystkich. Jedni wolą wydać mniej na wakacje ale jest też całkiem sporo takich, którzy wydają więcej i jeżeli ich na to stać i mają na to ochotę i dobrze się wtedy bawią to czemu nie?

 

#7 2011-04-15 14:31:30

piea

Re: Timesharing jak to działa?

myślę, że to nie do końca jest kwestia: czy mnie stać? czy nie stać?...
bo wiele osób stać, tylko nie chcą sie w to pakować, wola sobie co roku jechac gdzie indziej! i zupełnie bezproblemowo!
(no tu niby teoretycznie tez można, ale w praktyce wygląda to tak, że wszystkie ciekawe "zamiany" są już zarezerwowane w lepszych miejscach i terminach.... więc Ci moi znajomi, co kupili taki udział w praktyce jeżdżą teraz na te Teneryfę 1 tydzień  co roku.
( No niby i fajnie, ale ja np. wolałabym jeździc za każdym razem w inne miejsce( choćby i w obrębie Teneryfy)
Dodając do tego koszty przelotu i wyzywienia- robi sie kwota- nie warta chyba całego tego zamieszania.
No chyba że ktoś tak chce i lubi:)

 

#8 2011-04-18 14:31:18

Pankracy

Re: Timesharing jak to działa?

Cena w wysokim standardzie będzie 3 razy wyższa niż jak sobie skalkulujesz ile to kosztuje w timesharingu. Jasne, że niektórzy wolą jeździć za każdym razem w ine miejsce ale jest też przeciez sporo osób które chce jechac w miejsce sprawdzone w którym będą mogły wypocząć bez ryzyka, ze akurat tym razem coś nie będzie tak jak miało być. O bilety lotnicze w niektórych firmach oferujących timesharing możesz poprosić, żeby wyszukali i kupili a mają tam spore zniżki, więc też są zawsze w lepszej cenie.

 

#9 2011-04-18 15:37:48

piea

Re: Timesharing jak to działa?

Pankracy, Ty wiesz swoje, ja swoje... sami zainteresowani przyznają, że nie była t z ich strony  przemślana decyzja z tym zakupem. Tanie bilety na Kanary wcale nie są tanie ( szczególnie z Warszawy) , koszty utrzymania na miejscu  tez nie małe, a ich hotel"- to żadne luxusy- ot typowy kanaryjski 3* standard! bardzo przyzwoity, ale bez szaleństwa i żadnych luksusów!
A to że niektórzy jeżdżą 20 x do tego samego miejsca i hotelu- bo tak lubią- to już jest inna strona medalu!

 

#10 2011-04-21 13:18:36

mambi

Re: Timesharing jak to działa?

Piea - Nic podobnego.
Nie myl ludzi skoro nie byłeś w RCI.
To są Apartamenty od 80m w góre w pełni wyposażone.
W ogóle nie ma co ich porównywać do Hoteli bo to zupełnie inna liga.
Wystarczy jak sobie nawet wpiszesz Regency Resorts w wyszukiwarkę i pokażą się zdjęcia.
W ogóle nie rozumiem takich wypowiedzi.
Po co psuć opinie takimi bredniami.
Pozdrawiam

 

#11 2011-04-22 10:21:46

piea

Re: Timesharing jak to działa?

mambi,
to nie są brednie! dlaczego odrazu atakujesz? ja nikomu ani nieczemu nie psuję opinii ! Widziałam bardzo dokładnie ten "apartament" na zdjeciach znajomych! - to naprawdę hotelowe 3*! tyle że z aneksem kuchennym i czymś-niby salonikiem w części gdzie stoi kanapa z fotelami i telewizor! (ale maleńkie to wszystko)
Innych nie widziałam, podobno są o bardzo zróznicowanym standardzie i wielkosci , ale to juz zależy od ceny! Oni kupili najtańszy jaki był!
(Acha! ten ich apartament nie ma 80m2  tylko 32! ( więc to taka kawalereczka z aneksem i łazienką!)
Zresztą nie chodzi tu o sam apartament!- bo to czy ktos mieszka w pokoiku pensjonatowym czy w prywatnej wypasionej hacjendzie- nie jest tak istotne jak samo miejsce pobytu! a chodzi raczej o sam fakt, że w timesharingu- w kółko jeździsz w to samo miejsce! i teraz kalkulacja: czy to się w ogóle opłaca czy nie?

Domyslam się, że taki apartament jaki opisujesz i na 80m2- kosztuje znacznie więcej niz 10 tys EUR!, to nie ważne.... chodzi o sam fakt co kto woli? jeden wyda 100,000 na apartament- drugi bedzie za to jeździł po świecie w rózne miejsca przez parę ładnych lat!
I to miałam na mysli pisząc o timesharingu odpowiadając na posta Franciszka, który twierdził że de facto płaci się dużo mniej... a faktycznie wcale nie!   Wesołych Świat:)

 

#12 2011-05-19 13:45:34

Pankracy

Re: Timesharing jak to działa?

Jestem zaskoczony w takim razie piea skoro Twoi znajomi mają taki mały apartament. Z tego co mi wiadomo, wszyscy moim znajomi, którzy jeżdzą są zachwyceni swoimi apartamnetami. Duże, bardzo elegancki i przyjemne. W każdym razie podkreślam, że przede wsystkim są zadowoleni z tego, że wiedzą jak będzie i mają pewność udanego odpoczynku. Nie ma stresu, że pojedziesz na miejscei będzie katastrofa jak to dość częscto jest w przypadku biur podróży.

 

#13 2011-05-27 17:34:35

mambi

Re: Timesharing jak to działa?

To zależy jaką umowę sobie skonstruujesz.
Przecież w timesharingu nie chodzi tylko o to żeby wyjżdzać ciągle w to samo miejsce.
Przecież istnieją tam rozmaite wymiany tygodni wakacyjnych.
W zależności do jakiego klubu się zapiszesz. i jakie tygodnie wakacyjne sobie będziesz rezerwował.

Cena jest oczywiście dopasowywana do rozmiaru  umowy.
I nie chodzi tu o to że to ma być jakieś tanie.

To jest oszczędność jaką osiągamy w przeciągu całości trwania umowy.

NP;
Wyjazd na Bali na 2 tygodnie dla 2 os z biurem podróży będzie kosztował 8 tys zł.
W tych samych warunkach w timesharingu zapłacisz jakieś 6 tys.

Czyli jakieś 2 tys zł taniej.

mnożąc to przez okres trwania umowy jest to duża oszczędność  - nie tracąc w ogóle na jakości wakacji

 

#14 2011-05-30 21:09:29

Pankracy

Re: Timesharing jak to działa?

Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że zyskujesz na jakości. smile

 

#15 2011-06-22 16:23:59

Franciszek

Re: Timesharing jak to działa?

W Polsce to tylko Holiday Travel center się tym zajmuje już od kilkunastu lat jak patrzyłem.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh