Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-02-22 13:20:03

kangur

Siedem-osiem dni w Grecji

Czesc. Planujemy wybrac sie do Grecji na 7 - 8 dni w sierpniu. Chcielibysmy zobaczyc jak najwiecej w tym pieknym kraju. Szukamy pomyslow na jakies fajne wycieczki autokarowe, moze jakis niedrogi rejs oraz namiarow na sprawdzone biura podrozy. Bedziemy wdzieczni za wszelkie porady i informacje. Serdeczne pozdrowienia smile Grzesiek

 

#2 2011-02-22 13:22:29

Fresh

Re: Siedem-osiem dni w Grecji

Grzesiek, a chcecie jechac do Grecji kontynentalnej czy raczej na wyspy?

 

#3 2011-02-22 16:55:43

anet_zb

Re: Siedem-osiem dni w Grecji

Bardzo fajny program jeżeli chodzi o same zwiedzanie ma Rainbow Tours - 10 dniowe wyjazdy ( Antyczna przygoda) - Ateny, Delfy,Meteory, Korynt, Mykeny,Olimpia, Nafplion i Saloniki. Tylko przy takiej opcji nie ma leniuchowania na plaży.

 

#4 2011-02-22 18:20:27

malpa

Re: Siedem-osiem dni w Grecji

ja również wybieram się na taką wycieczkę, ale dopiero w okolicach września, sa fajne objazdówki smile myslę że w końu w tym roku się uda, bo już od kilku lat żyję marzeniami o tej objazdówce

 

#5 2011-02-23 01:18:43

kangur

Re: Siedem-osiem dni w Grecji

Fresh: Wyspy albo jakas inna objazdowka, nigdy nie bylismy w Helladzie wiec wszystko nas ucieszy. A czego nie damy zobaczyc teraz zostawimy na nastepny raz smile
anet_zb: nie bardzo lubimy smarzyc sie na plazy wiec taka wycieczka brzmi cudownie!  smile
malpa: Grecja tez strasznie nam sie marzy, w koncu kolebka naszej cywilizacji i przepiekny kraj!  smile
DZIEKI SERDECZNE big_smile . Zaraz bedziemy sprawdzac Rainbow Tours. Pewnie damy rade wykombinowac te pare ekstra dni. Jesli ktos ma jakies inne namiary czy pomysly bedziemy strasznie wdzieczni! smile

 

#6 2011-02-23 01:27:49

Fresh

Re: Siedem-osiem dni w Grecji

Własnie, spytałem bo Grecja jest tak bardzo rozproszona (z wyspami) i w 7-8 dni można zwiedzić albo konkretnie jakąś część albo "wszystko i nic", z naciskiem na "nic" podczas szalonej wycieczki w pośpiechu.

Ze swojej strony proponuję Kretę - tydzień by wystarczył aby zwiedzić Rethymnon, Chanie, Hierapolis, Wąwóz Samaria (wycieczka zajmuje cały dzień - jakieś 6 godzin marszu big_smile), piekne rajskie plaże Balos i Elafonisi i jeszcze jakiś rejsik na Santorini.

Jak chodzi o inne części Grecji, w tym kontynentalną, to nie wypowiem się bo nie wiem smile

 

#7 2011-02-23 01:41:45

kangur

Re: Siedem-osiem dni w Grecji

Dzieki serdecznie Grzesku. Brzmi cudownie. Pozbieramy troche pomyslow i zobaczymy co z tego wyjdzie. smile

 

#8 2011-02-23 13:48:52

piea

Re: Siedem-osiem dni w Grecji

Jeśli chodzi o Grecję: to na ten temat mam więksżą wiedzę niż w temacie Hiszpanii.
Byłam na klasycznej objazdówce po Helladzie ( trasa identyczna jak wyżej podała aneta) _ coż ..ja kocham zwiedzać, więc dla mnie było arcyciekawie, i niedogodności ( np. kiepskie hotele na trasie) nie stanowiły dla mnie żadnego problemu!
A więc wg mnie trasa objazdówki bardzo ciekawa- więc mocno namawiam. Byłam też na Chalkidiki ( Na trzecim palcu Athos- to był pobyt stacjonarny, a więc zawężony raczej  do kameralnych wypadów na pobliskie wyspy (Amouliani i bezludne Drenia -Ośle), malownicze zatoczki, rejs wokół półwyspu i Klasztory Świętej Góry Athos!;
W zeszłym roku byłam stacjonarnie  2 tygodnie na Krecie- sami własnym tempem zwiedzalismy wyspę wynajetym samochodem lub z lokalnymi greckimi biurami . Dla mnie całym clou pobytu na Krecie był Wąwóz SAMARIA!- i w zasadzie po to głównie tam pojechałam!
Trasa długa, piekna, wcale nie taka męcząca!( 18 km do przejścia- w przepieknych plenerach!- gorzej było na drugi dzień- oj! zakwasy od "schodzenia w dół"); Odwiedzilismy tez piekna Chanię, Rethymnon, Klasztory Moni Preveli i Moni Arkadiou; Elafonissi, Balos/Gramvousa/ miasteńko Girgioupolis, słodkie jezioro górskie Kourna i oczywiście rejs na zjawiskowa Santorini!
W tym roku wybieram sie do Grecji po raz kolejny ( na Zakynthos/ Kefalonię); mam nadzieję, że się nie zawiodę!

 

#9 2011-02-23 14:09:05

kangur

Re: Siedem-osiem dni w Grecji

Piea: dzieki, dla mnie Kreta brzmi wspaniale, ta objazdowka tez smile

 

#10 2011-02-23 16:40:06

gmariusz8

Re: Siedem-osiem dni w Grecji

Bylismy na Krecie w 2005. Tylko 4 dni. Super bylo ale krotko. Kreta to Grecja w pastylce. Polecam. My bylismy we wrzesniu :-)

 

#11 2011-02-23 20:14:43

danutar

Re: Siedem-osiem dni w Grecji

Zgadzam się z opiniami, że 7-8 dni to stanowczo za mało na Grecję kontynentalną. Tam jest tyle wspaniałości do zwiedzania! Na siłę można, ale trzeba liczyć się z tym, że pozostanie niedosyt. Ciekawe programy zwiedzania ma biuro podróży Itaka. Również Rainbow Tours jest godne uwagi (tu zgadzam się z anet_zb).
Ja  osobiście, gdybym miała do dyspozycji tylko 7-8 dni, wybrałabym jedną z wysp. Polecam Rodos lub Kretę. Na obu jest co zwiedzić i widoki fascynujące. Mam nadzieję, że kiedyś tam jeszcze wrócę. A w tym roku też wybieram się do Grecji - na Zakynthos. Jestem pewna, że będzie fantastycznie.

 

#12 2011-02-24 09:28:50

kangur

Re: Siedem-osiem dni w Grecji

Danutar : Dzieki, Kreta brzmi super...teraz jeszcze Rodos! big_smile Nauczylismy sie juz, ze co nagle to podiable smile Tez jestem za opcja zeby skoncentrowac sie na czyms niz skakac jak wariat i nic z tego nie uzyc smile .Tym bardziej, ze chcemy, w przyszlosci, wracac do Poludniowej Europy smile  Serdeczne dzieki za podpowiedzi i czekam na wiecej smile  Pozdrawiam. Grzesiek

Ostatnio edytowany przez kangur (2011-02-24 09:29:28)

 

#13 2011-02-25 12:33:54

klusia

Re: Siedem-osiem dni w Grecji

Ja po przeczytaniu innego wątku weszłam na ofertę itaki jeśli chodzi o grecję. cały czas koncentrowałam się na Hiszpanii ale tutaj oferta mnie zaskoczyła i mam mętlik w głowie.
Co myślicie, 8 dni, cena 1638zł a takie miejsca zaplanowane w wycieczce: GASTOURI–ZATOKA PALEOKASTRITSA–MONI THEOTOKOU–BELLA VISTA–KORFU–IOANINA–JEZIORO PAMVOTIS

 

#14 2011-02-25 15:04:12

kangur

Re: Siedem-osiem dni w Grecji

Klusia: my tez caly czas nie mozemy sie zdecydowac : Grecja czy Hiszpania? Jest kilka ciekawych wycieczek w Hiszpanii, w tym jedna z wypadem do Portugalii, ale Hellada chyba bardziej mnie kreci. Nie wiemy co wybrac. Ale pociesza nas to, ze czego nie zrobimy teraz to zrobimy (mam nadzieje) nastepnym razem smile

 

#15 2011-02-28 12:54:02

klusia

Re: Siedem-osiem dni w Grecji

smile i taka postawa jest najlepsza big_smile
podróżowanie to piękna sprawa, i chyba jednak podróżowanie z biurem podróży daje większe korzyści i więcej przyjemności. Jednak mniej stresu to podstawa.
Czekam na informacje, na co się zdecydowaliście.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh